2021-12-01

CUK Ubezpieczenia partnerem akcji „Rozbłyśnij rozsądkiem – załóż odblask”

Dowiedz się więcej o społecznej akcji, której partnerem jest CUK Ubezpieczenia.

CUK Ubezpieczenia partnerem akcji „Rozbłyśnij rozsądkiem – załóż odblask”

Statystyki służb w zakresie zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów i pieszych nie pozostawiają złudzeń. W dalszym ciągu potrzeba intensywnych działań edukacyjnych, które wpłynął na zwiększenie świadomości bezpieczeństwa na drodze.

Akcja „Rozbłyśnij rozsądkiem – załóż odblask” to inicjatywa Fundacji Bezpieczni.eu, w którą zaangażowała się Policja, władze samorządowe oraz podmioty, dla których  edukacja w celu zwiększenia bezpieczeństwa jest jednym z priorytetów. Podjęta inicjatywa jest także bardzo bliska misji CUK Ubezpieczenia, który również został partnerem akcji.   

W ramach podjętych działań przedstawiciele Fundacji wraz z patrolami Policji informowali uczestników ruchu drogowego przy najbardziej uczęszczanych drogach w Toruniu i miejscowościach powiatu toruńskiego. W poszczególnych gminach edukowani byli wszyscy użytkownicy dróg, poprzez wręczanie broszur informujących o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Przekazywane były również materiały odblaskowe, których używanie ma ogromne znaczenie w okresie jesienno-zimowym. Oprócz tego przeprowadzone były również pokazy pierwszej pomocy, a kolejnym krokiem będą filmy instruktażowe publikowane w Internecie.  

Patrole ruchu drogowego biorące udział w akcji zachęcały pieszych i kierowców do skorzystania z instruktażu pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy uczestnik akcji będzie edukowany pod kątem używania elementów odblaskowych. Wszystko w reżimie sanitarnym Covid-19. 

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku