2020-09-07

Compensa Rodzina – dlaczego warto skorzystać z ubezpieczenia?

Sprawdź, czym wyróżnia się oferta od Compensy.

Chcesz ubezpieczyć dom lub mieszkanie? Warto pomyśleć o kompleksowej ochronie. W ramach pakietu Compensa Rodzina jedną polisą ubezpieczymy nieruchomość i wszystko co się w niej znajduje. Ochroną objęte zostaną także garaż i inne budynki na jej terenie. A dzięki dużej liczbie klauzul i produktów dodatkowych możemy zadbać m.in. o życie i zdrowie ubezpieczonego i jego najbliższych, czy zapewnić OC w życiu prywatnym.

Ochrona mieszkania i domu

Compensa Rodzina to pakiet ubezpieczeń majątkowych i osobowych, który obejmuje ochroną mieszkanie lub dom i to, co się w nim znajduje. Jego zaletą jest przede wszystkim bardzo szeroki zakres ochrony, który można kształtować w zależności od potrzeb. Oprócz podstawowej ochrony, która występuje w dwóch wariantach – tradycyjnej, czyli od ognia i innych zdarzeń losowych lub od wszystkich ryzyk, tzw. All Risk, pakiet oferuje  szeroki wachlarz dodatkowych ubezpieczeń i klauzul.  

OC w życiu prywatnym? Compensa Rodzina zapewnia  ochronę ubezpieczeniową na całym świecie, w związku z odpowiedzialnością za szkody wyrządzone przez ubezpieczonego i osoby pozostające z nim we wspólnym gospodarstwie domowym. To także szkody wyrządzone przez zwierzęta ubezpieczonego. Warto zaznaczyć, że w przypadku procesów, zwracane są koszty sądowe, a także wydatki poniesione na adwokata.  

Home assistance, NNW i inne atuty 

Problem w domu? Zatrzaśnięte drzwi? Rozbita szyba? Home Assistance, czyli usługa dodatkowa w pakiecie Compensa Rodzina zapewni pomoc specjalisty – np. hydraulika, ślusarza, szklarza, czy elektryka. Choroba, czy złe samopoczucie? Jeśli zajdzie taka potrzeba ubezpieczyciel pomoże zorganizować wizytę lekarską. I to się sprawdza. Badanie przeprowadzone przez Compensę wśród klientów, którzy skorzystali z Home Assistance pokazuje, że w ciągu 5 miesięcy pomoc specjalisty organizowana była ponad 730 razy, a średni czas dojazdu do klienta wyniósł 2.20 godziny.

Zdrowie i życie w Compensa Rodzina? Jak najbardziej! W ramach pakietu dodatkowo wykupić można NNW, a także ubezpieczenie Onkopensa, które zapewni wsparcie finansowe na wypadek zachorowania na raka. Warto pamiętać, że zarówno w przypadku NNW, jak i Onkopensy ochroną zostanie objęty nie tylko ubezpieczony, lecz także osoby pozostające z nim we wspólnym gospodarstwie domowym. 

Ponadto w ramach ubezpieczenia Compensa Rodzina, dodatkową ochroną można objąć m.in. mienie ruchome swojej firmy znajdujące się w ubezpieczonym mieszkaniu lub domu, domek letniskowy czy nieruchomość w czasie budowy. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę decydując się na Compensa Rodzina?

  • Sumy ubezpieczenia nie ulegają obniżeniu o kwoty wypłaconych odszkodowań; w razie powstania szkody nie ma konieczności doubezpieczenia.
  • Wyposażenie domu jest zawsze traktowane jak nowe, nie jest wymagany wykaz rzeczy domowych
  • Dzieła sztuki, antyki i zbiory kolekcjonerskie ubezpieczane są w ramach wyposażenia domu
  • Jeśli po szkodzie mieszkanie lub dom nie nadaje się do zamieszkiwania, koszty za wynajem lokalu zastępczego do pół roku, zwracane są do kwoty 25 000 zł
  • Przy zawarciu umowy na trzy lata, w trzecim roku udzielana jest 50% zniżka

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku