2020-12-04

Sprawdź w 1 minutę wszystkie informacje o swoim aucie!

Chcesz poznać historię auta, zanim zdecydujesz się na jego zakup? Teraz to możliwe dzięki carQ.pl!

Podczas zakupu auta każdy kierowca zwraca uwagę na stan techniczny, najważniejsze parametry, no i oczywiście na cenę. Warto wziąć pod uwagę, że niektóre naprawy mogły być spowodowane np. wypadkiem w przeszłości. Ciekawym rozwiązaniem jest zweryfikowanie wszystkich informacji na temat samochodu przez Internet dzięki carQ.pl. Wystarczy, że poświęcisz zaledwie minutę!

Podaj podstawowe dane i poznaj historię auta

Czy auto jest kradzione? Do kiedy jest ważna polisa OC? Ilu było właścicieli pojazdu? Podczas zakupu samochodu pojawia się wiele ważnych pytań. Nie zawsze dotychczasowy kierowca jest w stanie udzielić Ci wszystkich odpowiedzi. Często okazuje się, że nie ma takiej wiedzy, ponieważ również zakupił auto od innego właściciela lub po prostu... nie chce dzielić się pewnymi informacjami. 

Teraz wszystkie te dane sprawdzisz dzięki specjalnemu portalowi carQ.pl, który umożliwia Ci zweryfikowanie podstawowych informacji na temat samochodu. Wystarczy, że podasz podstawowe dane takie jak numer rejestracyjny, numer VIN oraz pierwszą rejestrację samochodu. Tak naprawdę wystarczy 1 minuta, aby poznać historię auta.

A jeśli posiadasz smartfona, możesz też pobrać specjalną aplikację carQ.pl, a następnie zeskanować kod QR, który znajduje się w dowodzie rejestracyjnym. W ten sposób wygenerujesz raport bez konieczności wpisywania danych.

Jakie informacje uzyskasz?

Po podaniu podstawowych danych na stronie internetowej carQ.pl otrzymasz informacje takie jak rok produkcji pojazdu, rodzaj paliwa, moc silnika i jego pojemność, a także dane rejestracyjne. Dowiesz się z nich, na kogo został zarejestrowany pojazd oraz gdzie został zakupiony (np. w polskim salonie w 2009 roku). Jeśli auto znajduje się w Rejestrze Zastawów Skarbowych, również otrzymasz informację na ten temat. W raporcie są także uwzględnione parametry techniczne auta, w tym np. silnika, hamulców, zawieszenia czy opon. Jeśli będziesz miał jakiekolwiek wątpliwości, co jaki czas należy wymienić filtry czy kiedy należy sprawdzić działanie silnika lub układu hamulcowego, wszystkie dane w prosty sposób są dostępne dla kierowcy.

Wszystkie dane otrzymasz w przejrzystym dokumencie, który bez problemu pobierzesz na swojego smartfona lub komputer.

Historia pojazdu - czego możesz się dowiedzieć z carQ.pl?

Raport, który otrzymasz w carQ.pl uwzględnia także całą historię pojazdu. Od momentu produkcji, przez rejestrację i zmiany właścicieli aż po ostatnie badanie techniczne. Ważną informacją są również szkody pojazdu. Wszystkie są wymienione w raporcie wraz z wartością szkody netto oraz przebiegiem w dniu zdarzenia.

Jeśli auto zostało sprowadzone z zagranicy lub często zmieniał właścicieli, otrzymasz takie informacje z raportu. 

Dlaczego warto sprawdzić historię auta?

Właściciele samochodów mogą nie udzielić Ci wszystkich niezbędnych informacji, które będą miały wpływ na decyzję zakupu. Czasem specjalnie nie mówią np. o tym, że auto uczestniczyło w wypadku komunikacyjnym. Z raportu wygenerowanego przez carQ.pl dowiesz się wszystkich podstawowych informacji na temat samochodu, a najważniejsze z nich to oczywiście dotychczasowe szkody komunikacyjne, aktualne badanie techniczne oraz ważne OC. Takie rozwiązanie pozwoli Ci podjąć dobrą decyzję przed zakupem!

To jeszcze nie wszystko! Jeśli zalogujesz się na carQ.pl, możesz gromadzić przydatne dane i przejść np. do kalkulatora OC i AC online.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku