2022-11-21

Porady Agenta CUK: ubezpieczenie grupowe

Od czasu pandemii nie spada zainteresowanie grupowym ubezpieczeniem na życie.

Porady Agenta CUK: ubezpieczenie grupowe

Według badania Prudential Family Index spora część Polaków uważa, że ubezpieczenie na życie jest niezbędne w czasie pandemii. Tego zdania jest aż 42% badanych. Doświadczenia z czasu pandemii koronawirusa sprawiają, że w sposób szczególny chcemy zadbać o swoje bezpieczeństwo, zwłaszcza na wypadek poważnego zachorowania. Coraz więcej z nas postrzega ubezpieczenia na życie jako przejaw roztropności i rozsądku (65% badanych zaś w 2017 roku myślało tak 53% respondentów). Firmy, chcąc zadbać w sposób szczególny o swoich pracowników, proponują ubezpieczenia grupowe. Czy są one korzystne? Na co należy zwrócić uwagę? Podpowiada nasz agent, Paweł Kulma.

– Ubezpieczenia na życie od rozpoczęcia pandemii cieszą się dużo większym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego, to bardzo istotny element zabezpieczenia siebie i swoich bliskich. Indywidualne oferty są zawsze uzależnione od wieku ubezpieczonego oraz jego stanu zdrowia, a więc bywają kosztowne i nie zawsze gwarantują, że dana składka nie zwiększy się za kilka lat. Zaś przy grupowym ubezpieczeniu na życie mamy zasadę – im większa grupa osób, tym składka jest proporcjonalnie niższa. Ubezpieczenie grupowe najczęściej proponowane jest przez pracodawcę. Jest ono dopasowywane do wykonywanego zawodu, preferencji, średniej wieku – tłumaczy Paweł Kulma, właściciel placówki CUK Ubezpieczenia – dostępność kilkudziesięciu ofert pozwala na dobranie idealnego ubezpieczenia. Warto dodać, że mogą do niego przystąpić także bliscy ubezpieczonego – dodaje.

Poznaj szczegóły współpracy

Zostaw kontakt, oddzwonimy
od poniedziałku do piątku w przeciągu 48h.
Na adres e-mail będziemy wysyłać ciekawe materiały dotyczące branży i możliwej współpracy.

Klauzula informacyjna RODO

CUK Ubezpieczenia ma w swojej ofercie polisy od ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych. Dzięki temu do każdego klienta nasi agenci mają szansę podejść indywidualnie i zaproponować dopasowaną do potrzeb polisę. Niektóre z TU, z którymi współpracujemy, oferują indywidualne rozszerzenia ubezpieczenia grupowego za miesięczną dopłatą, wynoszącą np. 5 zł! Dzięki temu klient otrzymuje nieskończoną liczbę kombinacji, w jakich może zawrzeć ubezpieczenie, przez co mimo ubezpieczenia grupowego indywidualnie decyduje o tym, przed jakimi zdarzeniami chce się zabezpieczyć.

W obecnych czasach najważniejszą wartością jest zdrowie i to właśnie je klienci chcą najbardziej zabezpieczyć. Towarzystwa wychodzą naprzeciw tym potrzebom. Zakres polisy może obejmować ochronę związaną z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu, w tym: złamania, zwichnięcia czy poparzenia, a także poważne zachorowania, gdzie ubezpieczony otrzymuje wypłatę świadczenia już w momencie diagnozy, bez czekania na zakończenie leczenia, operacje. Rekompensowany może być także pobyt w szpitalu – nawet do 700 zł za dzień hospitalizacji! Jednak multiagencja CUK wraz z TU poszła o krok dalej i daje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia assistance. Dzięki niemu ubezpieczeni w razie nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku mogą skorzystać z szerokiego zakresu wsparcia — od transportu medycznego aż po konsultacje specjalistów.

– Ubezpieczenia grupowe kojarzą się z utartymi schematami i kombinacjami świadczeń, z których nikt nigdy nie skorzystał, no chyba że złamał nogę. Nic bardziej mylnego! Mogę śmiało powiedzieć, że dziś to super uzupełnienie ubezpieczenia na życie, jak nie samowystarczalny byt. Warto pamiętać, że przy nieszczęśliwym zdarzeniu klientowi należy się wypłacenie świadczeń ze wszystkich polis, które posiada. Dzięki temu ma możliwość na spokojne ustabilizowanie swojej sytuacji. Zawsze jednak zwracam uwagę moim klientom, aby ubezpieczenie pracownicze było na bieżąco aktualizowane – np. co 2-3 lata. W obecnych czasach konkurencja na rynku jest tak duża, że towarzystwa co chwilę proponują nowe udogodnienia. Dlatego też przynajmniej raz na dwa lata należy przeanalizować czy to, co w przeszłości było dla firmy najlepszą ofertą, nadal taką jest – mówi Paweł Kulma.

Chcesz dołączyć do CUK Ubezpieczenia i ubezpieczać z pasją jak Paweł Kulma? Agenci CUK Ubezpieczenia mają dostęp do 30 towarzystw ubezpieczeniowych oraz nowoczesnych narzędzi, dających możliwość sprawnego porównania ofert. Wejdź na stronę https://cuk.pl/wspolpraca, wybierz model współpracy, pozostaw swoje dane kontaktowe, a nasz manager skontaktuje się i odpowie na Twoje pytania.