2023-10-25

CUK wprowadza dedykowaną polisę dla kredytobiorców

Nasi agenci otrzymują dostęp do nowej linii polis CUK. Dowiedz się więcej!

CUK wprowadza dedykowaną polisę dla kredytobiorców

Po ubiegłorocznym ochłodzeniu na rynku kredytów, w ostatnich miesiącach banki oraz instytucje finansowe notują rosnące zainteresowanie tymi produktami finansowymi niemal w każdej kategorii.  Największym powodzeniem cieszą się kredyty hipoteczne i gotówkowe. Tylko w zeszłym roku kredyt mieszkaniowy w Polsce posiadało blisko 4 miliony osób. Zdecydowana większość kredytobiorców w 2022 roku wybrała wsparcie w kwotach wyższych niż 500 tys. zł, a średnia długości spłaty zobowiązań wahała się od 26 do 30 lat. Na rynku są już dedykowane polisy, które zabezpieczają osoby korzystające ze wsparcia instytucji finansowych.

Bezpieczny kredyt 2% spowodował wzrost zainteresowania kredytami hipotecznymi, z kolei skumulowana inflacja przekłada się na wzrost kosztów życia a w konsekwencji na zwiększenie popytu na kredyty gotówkowe. Zwiększone zainteresowanie kredytami idzie w parze z poszukiwaniami odpowiedniego zabezpieczenia spłaty - mówi Tomasz Kromolicki, Dyrektor ds. Bancassurance w CUK Ubezpieczenia

Unikalna polisa dla kredytobiorców

Nowa polisa dla kredytobiorców z serii Bezpieczni z CUK to produkt dostępny jedynie w CUK Ubezpieczenia przygotowany wspólnie z Compensa TU na Życie SA Vienna Insurance Group. CUK oferuje ochronę przed ryzykiem związanym ze śmiercią, trwałą utratą zdolności do pracy, przewlekłą chorobą czy poważnym zachorowaniem. Ubezpieczenie powstało z myślą o klientach posiadających kredyty gotówkowe, hipoteczne, obrotowe, zadłużenia na kartach kredytowych, limity w rachunkach debetowych czy chwilówki. Nowa polisa CUK dla kredytobiorców zapewnia możliwość spłaty zobowiązania wobec banku w wielu sytuacjach.

Przygotowane ubezpieczenie ma niespotykany na rynku ubezpieczeń zakres oraz format dopasowany do danej sytuacji finansowej klienta. W ten sposób dajemy pewność, że rodziny nie zostaną bez wsparcia w trudnych chwilach – dodaje Tomasz Kromolicki, dyrektor ds. Bancassurance w CUK Ubezpieczenia

Polisa CUK dla kredytobiorców jest dostępna w różnych opcjach związanych z rodzajem kredytu, okresem ubezpieczenia i sumą ubezpieczenia. Polisy są dostępne na okres od 36 do 360 miesięcy (w przypadku zabezpieczenia kredytów hipotecznych), ubezpieczenia gotówkowe na okres od 1 do 120 miesięcy. Sumy ubezpieczenia sięgają nawet do 500 000 zł.

Składka ubezpieczeniowa jest ustalana na podstawie wielu czynników, takich jak wybrany zakres, kwota kredytu, okres ubezpieczenia oraz wiek klienta. Klienci mają również możliwość wyboru częstotliwości opłacania składki, czy to jednorazowo, czy też regularnie (miesięcznie, kwartalnie, rocznie). Klienci mogą uzyskać więcej informacji konsultując się z ekspertami CUK Ubezpieczenia lub poprzez stronę internetową. Polisy będą dostępne u agentów w plaówkach CUK oraz w bankach współpracujących z CUK Ubezpieczenia. Multiagencja oferuje dostęp do produktu wszystkim agentom chętnym do wzbogacenia oferty produktów.

Poznaj szczegóły współpracy

Zostaw kontakt, oddzwonimy
od poniedziałku do piątku w przeciągu 48h.
Na adres e-mail będziemy wysyłać ciekawe materiały dotyczące branży i możliwej współpracy.

Klauzula informacyjna RODO