Ubezpieczenie komunikacyjne w MTU

Szukasz ubezpieczenia komunikacyjnego? W MTU są ciekawe propozycje OC, AC, Minicasco oraz assistance. Zobacz!

Towarzystwo ubezpieczeniowe MTU dba o swoich klientów, a także dopasowanie oferty do potrzeb klientów. Mimo wszystko, oferta jest skonstruowana w prosty sposób, a każdy odbiorca doskonale wie, co może chronić. Zobacz, jakie opcje masz do wyboru.

Obowiązkowe OC w MTU

Ubezpieczenie OC w MTU to nie tylko formalność, ale przede wszystkim zabezpieczenie w razie wyrządzenia szkody drugiemu kierowcy. W praktyce, jeśli dojdzie do wypadku, stłuczki czy drobnej kraksy i w wyniku tego auto zostanie uszkodzone, nie musisz płacić z własnej kieszeni za jego naprawę. OC jest obowiązkowe dla każdego właściciela pojazdu mechanicznego. W MTU otrzymujesz dokładnie taką ochronę, jaką potrzebujesz zgodnie z ustawą.

Minicasco - w razie zdarzenia losowego

Zastanawiałeś się, co się stanie jeśli uderzysz autem w przebiegające zwierzę? Albo jeśli w wyniku pożaru Twoje auto zostanie zniszczone? W takich sytuacjach chroni właśnie Minicasco w MTU. Zakres ochrony obejmuje utratę, zniszczenie lub uszkodzenie pojazdu w razie zdarzeń losowych. Wśród nich może być np. zetknięcie ze zwierzęciem lub osobą, pożar, wybuch czy wandalizm. W Minicasco towarzystwo uwzględnia również zdarzenia związane z kradzieżą. 

NNW kierowców i pasażerów w MTU

Kolejnym ryzykiem w ubezpieczeniu komunikacyjnym jest NNW kierowcy lub pasażerów. Obejmuje ono zarówno śmierć ubezpieczonego, jak i trwały uszczerbek na zdrowiu, czasową niezdolność do wykonywania zawodu oraz koszty leczenia. Polisa działa na całym świecie, dlatego w razie nieszczęśliwego wypadku, możesz liczyć na odszkodowanie, które przeznaczysz np. na rehabilitację czy leczenie. 

Assistance i ubezpieczenie szyb

Do dyspozycji masz również assistance w MTU, które obejmuje holowanie pojazdu do 150 kilometrów, kontynuację podróży do 50 kilometrów, naprawę pojazdu oraz dowóz paliwa. Działa ono na terenie całej Polski. Na pomoc możesz liczyć np. jeśli dojdzie do awarii czy wypadku na drodze. Umowa jest skonstruowana w prosty i przejrzysty sposób dla klienta. Rozszerzeniem ubezpieczeń komunikacyjnym jest także ochrona szyb. Oznacza to, że otrzymasz odszkodowanie na naprawę lub wymianę szyby w razie jej uszkodzenia czy zniszczenia.