Assistance w Generali - nieoceniona pomoc i komfort

Assistance w Generali to o pomoc na drodze 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zobacz, jakie warianty masz do wyboru.

Wyobraź sobie, że jadąc na wakacje, nagle Twój samochód zepsuje się. Do najbliższego miasta masz kilkadziesiąt kilometrów i nie masz pojęcia, co zrobić. W takich właśnie sytuacja przyda Ci się assistance w Generali. To pomoc 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zobacz, jakie warianty masz do wyboru.

Czy warto skorzystać z assistance w Generali?

Assistance w Generali to pomoc na drodze, która może się okazać nieoceniona w trudnych sytuacjach. A te najczęściej powstają wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewasz, np. podczas delegacji czy wakacji. Jeśli Twoje auto ulegnie wypadkowi, awarii lub kolizji i nie będziesz mógł dalej z niego skorzystać, w ramach assistance w Generali możesz liczyć np. na holowanie, organizację zakwaterowania czy samochodu zastępczego na czas naprawy Twojego samochodu. 

Jakie są warianty assistance w Generali?

Do dyspozycji masz aż cztery warianty, które dopasujesz do swoich potrzeb. Różnią się one pomiędzy sobą zakresem ochrony, a także przedmiotem ubezpieczenia (wiek samochodu). Który z nich wybrać? Przyjrzyjmy się im bliżej.

Wariant Standard, jak sama nazwa wskazuje, jest podstawową opcją assistance w Generali. To tak naprawdę dodatek do ubezpieczenia OC, który możesz otrzymać bez względu na wiek pojazdu. Zakres ochrony to pomoc w telefoniczna w trudnych wypadkach na drodze, holowanie pojazdu po wypadku, a także pojazd zastępczy na czas naprawy (nie dłużej niż 3 dni).

Szerszą ochronę zapewnia wariant Komfort, który gwarantuje pomoc nie tylko podczas wypadku, ale także w momencie awarii czy kradzieży pojazdu na terenie Polski. Usługi, z jakich możesz skorzystać to np. zakwaterowanie, naprawa auta na miejscu zdarzenia i holowanie pojazdu do 100 kilometrów wraz z samochodem zastępczych do 5 dni. Jeszcze więcej otrzymasz w wariancie Komfort Plus, w którym jeszcze otrzymasz możliwość wynajęcia kierowcy zastępczego lub organizacji kontynuacji podróży w razie kradzieży auta. Holowanie samochodu poszerza się do 400 kilometrów.

Największy zakres ochrony ma wariant Lux, skierowany dla kierowców pojazdów osobowych do 13 lat. Holowanie nie ma tutaj żadnych limitów kilometrowych, a pojazd zastępczy możesz otrzymać nawet do 10 dni jeśli Twój zostanie odholowany.