Autocasco w EUROINS - elastyczna oferta dla klientów

Autocasco w EUROINS to atrakcyjna i elastyczna oferta dla kierowców. Zobacz, co możesz zyskać, decydując się na AC.

Oprócz obowiązkowego OC czy dodatkowego NNW w EUROINS, możesz także zdecydować się na AC. Gwarantuje ono np. wypłatę odszkodowania w razie uszkodzenia samochodu wskutek zdarzenia losowego czy działania innego kierowcy. Zobacz, dlaczego warto skorzystać z tej oferty.

Jak chroni Autocasco w EUROINS?

Autocasco w EUROINS ma na celu zabezpieczyć kierowcę finansowo w razie uszkodzenia jego auta. Obowiązkowe OC chroni wyłącznie poszkodowanego, a co się stanie, jeśli samochód sprawcy także zostanie uszkodzony lub ulegnie awarii? Wtedy właśnie przyda się Autocasco, które możesz dopasować do swoich potrzeb. Ubezpieczenie działa zarówno w momencie wypadku, kradzieży, jak i awarii pojazdu. Oznacza to, że wypłata świadczenia należy się właścicielowi auta także wtedy, kiedy ktoś ukradnie jego pojazd. 

Warto zwrócić uwagę też na pojęcie szkody całkowitej, czyli sytuacji, w której nieopłacalna jest naprawa uszkodzonego samochodu. W EUROINS, aby do tego doszło, koszty naprawy pojazdu muszą być wyższe niż 75% wartości rynkowej samochodu na dzień powstałej szkody. Z kolei, jeśli dojdzie do kradzieży, wysokość odszkodowania może odpowiadać wartości rynkowej pojazdu w momencie zdarzenia lub w wysokości sumy ubezpieczenia. Wariant zależy od konkretnej polisy dla klienta, oczywiście będzie on się też różnił cenowo.
 

Kilka wariantów Autocasco w EUROINS do wyboru

Do dyspozycji klientów są trzy warianty ubezpieczenia Autocasco w EUROINS. Pierwszy z nich gwarantuje wypłatę odszkodowania za naprawę na podstawie sporządzonego przez towarzystwo kosztorysu. Kolejny wariant umożliwia naprawę pojazdu w Sieci Partnerskiej, z którym współpracuje EUROINS, dlatego wszelkie płatności zostaną uregulowane bez udziału kierowcy. Co ciekawe, towarzystwo proponuje również samochód zastępczy na czas naprawy, a także organizację transportu uszkodzonego auta. Oznacza to, że jako kierowca, nie musisz dostarczać samochodu do punktu naprawy. Trzeci wariant to naprawa realizowana w ASO, który wystawi fakturę za naprawę.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Autocasco w EUROINS jest na tyle elastyczne, że możesz wybrać wariant ze zniesioną redukcją sumy ubezpieczenia. Oznacza to, że otrzymasz odszkodowanie, którego wysokość odnosi się do sumy ubezpieczenia wskazanej podczas podpisywania umowy, a nie wartości w dniu zdarzenia. Poza tym, jest możliwość wprowadzenia udziału własnego w polisie.