Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Szkoda parkingowa też z OC

27.11.2018

Dzięki najnowszemu wyrokowi Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej posiadacze aut, którym ktoś uszkodził pojazd, otwierając drzwi przy wysiadaniu z samochodu stojącego, nie powinni mieć problemu z uzyskaniem odszkodowania za zniszczenia z OC.

Wyrok Trybunału potwierdza dotychczasowe stanowisko Rzecznika Finansowego

Wyrok Trybunału potwierdza dotychczasowe stanowisko Rzecznika Finansowego co do zakresu odpowiedzialności za szkody związane z ruchem pojazdu. Zdaniem Aleksandra Daszewskiego z Biura RzF:

Było dla nas oczywiste, że z OC komunikacyjnego powinny być pokrywane również szkody powstałe w momencie kiedy samochód stoi np. na parkingu. Najczęściej chodzi o sytuacje, w których przy wysiadaniu z samochodu otwierane drzwi uszkadzały pojazd stojący obok.

Dotychczasowe odmowy towarzystw - teraz niemożliwe

Rzecznik zwraca też uwagę na fakt, że do tej pory polskie zakłady ubezpieczeń usiłowały odmawiać wypłaty odszkodowania jeśli drzwi otwierał pasażer:

Zakłady ubezpieczeń próbowały wykazywać, że szkoda wynika z wyłącznej winy pasażera. Choć w praktyce było to dla ubezpieczyciela duże wyzwanie, to jednak perspektywa sporu z ubezpieczycielem zniechęcała część poszkodowanych do dochodzenia roszczeń. Dzięki wyrokowi TSUE poszkodowany dostanie w każdym wypadku wypłatę z OC komunikacyjnego.

Miałeś szkodę? Złóż reklamację!

Istotne jest to, że jeśli ktoś dostał w przeszłości odmowę pokrycia takiej szkody, a zachował dowody na to, że szkoda powinna być pokryta z OC posiadacza określonego pojazdu, to warto zgłosić się z reklamacją do zakładu ubezpieczeń.

Skontaktuj się z nami:

Zamów rozmowę lub zadzwoń: 22 33 00 300
Znajdź placówkę
Zapytaj o ubezpieczenie Odpowiemy najszybciej, jak to możliwe
Sprawdź OC/AC na autobez wychodzenia z domu.
keyboard_arrow_up