2020-10-01

Ubezpieczenie lodówki - wszystko, co musisz wiedzieć

Lodówka narażona jest na wiele uszkodzeń. Jak ją zabezpieczyć?

Ubezpieczenie lodówki - wszystko, co musisz wiedzieć

Lodówka oraz inny sprzęt AGD narażony jest na wiele zagrożeń. Wśród nich jest przepięcie, zalanie, a nawet pożar. Tego typu urządzenia możesz zabezpieczyć na wiele sposobów. Zobacz, czym jest ubezpieczenie lodówki i jak to działa.

Jak ubezpieczyć lodówkę?

Pierwszą opcją, jaką masz do dyspozycji jest ubezpieczenie lodówki w sklepie, w którym zakupiłeś sprzęt AGD. Tradycyjnie, jest on objęty gwarancją producenta przez 24 miesiące. Kolejne lata to dodatek, za który trzeba zapłacić. Warto jednak zaznaczyć, że możesz to zrobić wyłącznie w momencie zakupu. Dodatkowe ubezpieczenie lodówki można zakupić tylko wtedy, kiedy jest ona nowa.

Drugim sposobem jest ubezpieczenie lodówki w ramach polisy mieszkaniowej. Wystarczy uwzględnić tego typu sprzęt w wyposażeniu jako ruchomości domowe. Jeśli zaś AGD wchodzi w skład Twojego przedsiębiorstwa, np. restauracji, baru czy lokalu użytkowego, także możesz je uwzględnić w polisie firmowej.

Zastanawiasz się czy w ogóle warto ubezpieczyć lodówkę? W przypadku dużego sprzętu AGD, zarówno wolnostojącego, jak i wchodzącego w skład zabudowy, istnieje wiele zagrożeń. Właśnie dlatego rozsądnym rozwiązaniem jest ubezpieczenie lodówki w razie uszkodzeń, na które nie masz wpływu ani Ty ani producent. O tym, jak działa ochrona mienia ruchomego dowiesz się w dalszej części artykułu.

Ubezpieczenie lodówki w ramach polisy mieszkaniowej

Polisa mieszkaniowa chroni Twój majątek w postaci nieruchomości, a także tego, co się w niej znajduje. Wystarczy, że w umowie z ubezpieczycielem uwzględnisz także tzw. mienie ruchome. Nie jest to podstawowe ubezpieczenie domu czy mieszkania, tylko dodatkowa umowa. Oczywiście im szerszy zakres ochrony, tym możliwa wyższa składka w towarzystwie.

Jak działa ubezpieczenie lodówki i innego sprzętu AGD? Przykładowo, jeśli dojdzie do pożaru, w wyniku którego Twoje urządzenie zostanie zniszczone, otrzymasz odszkodowanie. To samo dotyczy także gwałtownego deszczu, które zaleje urządzenie. Warto jednak sprawdzić warunki umowy, aby wiedzieć, w jakich konkretnie sytuacjach, możesz liczyć na wsparcie.

Ubezpieczenie lodówki to dobre zabezpieczenie na wypadek zdarzeń losowych, na które nie masz wpływu. Odszkodowanie jest wypłacane na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest wartość odtworzeniowa, czyli taka, jaką cenę posiadał sprzęt AGD w dniu zakupu. Druga to wartość rzeczywista, czyli kwota pomniejszona o zużycie przedmiotu.

Dodatkowym wsparciem ze strony ubezpieczycieli jest home assistance. Ubezpieczenie lodówki i innego sprzętu AGD w tym zakresie polega na pomocy fachowców w razie nagłej awarii. To rozszerzenie, które gwarantuje Ci wsparcie w najmniej oczekiwanej trudnej sytuacji. Nie tylko dotyczy sprzętu AGD, ale także pomocy informatyków, ślusarzy czy hydraulików.

Dopasujemy ubezpieczenie firmowe do Twoich potrzeb. Zostaw kontakt, a zadzwonimy do Ciebie.

Ubezpieczenie lodówki w ramach firmy - czy to możliwe?

W ramach polisy firmowej, możesz nie tylko ubezpieczyć sprzęt typu kamera, aparat czy telefon. Jeśli prowadzisz działalność, w której niezbędne jest wyposażenie w lodówkę, także możesz ją uwzględnić w swoim ubezpieczeniu.

Przeanalizujmy ubezpieczenie lodówki w PZU przeznaczone dla przedsiębiorców. Chroni ono w momencie uszkodzenia urządzenia na wypadek zniszczenia przez zdarzenie losowe takie jak ogień czy huragan. Ponadto, możesz liczyć na wsparcie, jeśli Twój pracownik przyczyni się do awarii.

Od czego zależy cena ubezpieczenia lodówki?

Jeśli chcesz zabezpieczyć swój sprzęt AGD, warto wiedzieć, że cena polisy mieszkaniowej z uwzględnieniem ruchomości domowych, zależy od wielu czynników. Wśród nich znajdują się:

  • suma ubezpieczenia - wartość sprzętu elektronicznego, im wyższa, tym może być większa składka za polisę,
  • zakres ochrony - podstawowy czy z rozszerzeniami,
  • czas trwania umowy oraz sposób opłacania składek,
  • lokalizacja nieruchomości.

Każdy ubezpieczyciel samodzielnie oblicza składkę i bierze pod uwagę inne czynniki za ważne. Warto porównywać oferty polis mieszkaniowych, aby móc dopasować zakres ochrony do swoich potrzeb.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Od czego można ubezpieczyć lodówkę?

W zależności od tego, jaką ofertę wybierzesz w konkretnym towarzystwie ubezpieczeniowym, możesz liczyć na ochronę w takich zdarzeniach jak:

  • pożar, huragan, grad, uderzenie pioruna i inne zdarzenie losowe,
  • kradzież z włamaniem,
  • rabunek,
  • przepięcia.

Często ryzyko przepięć oraz powodzi nie znajduje się w podstawowej polisie mieszkaniowej, więc konieczne będzie dokupienie rozszerzenia. Warto też zwrócić uwagę na ubezpieczenie szklanych półek, które znajdują się wewnątrz lodówki. Niektórzy ubezpieczyciele nie uwzględniają szklanych przedmiotów sprzętu AGD w swojej ofercie.

Pamiętaj o tym, że polisa mieszkaniowa ma pewne wyłączenia i limity odpowiedzialności, o czym dowiesz się w dalszej części.

Wyłączenia odpowiedzialności w ubezpieczeniu lodówki

Towarzystwa ubezpieczeniowe ustalają pewne wyłączenia odpowiedzialności, aby zabezpieczać się w razie nadużyć ze strony klientów. Ubezpieczenie lodówki w ramach ruchomości domowych nie działa np. wtedy, kiedy uszkodzenia związane są z naturalnym zużyciem się sprzętu. Nie możesz też liczyć na pomoc, kiedy dojdzie do awarii z Twojej winy. Przykładowo, jeśli zostawisz otwarte okno, przez które przedostanie się woda, bo na dworze będzie ulewa i Twoja lodówka się zepsuje, nie otrzymasz odszkodowania.

Wyłączenia odpowiedzialności często też dotyczą samej nieruchomości. Przykładowo, wypłata świadczenia może nie być możliwa, kiedy dojdzie do pożaru domu, który jest zbudowany z materiałów łatwopalnych. Właśnie dlatego potrzebne są pewne dane do wyliczenia składki za ubezpieczenie lodówki i innych ruchomości domowych. Najczęściej jednak towarzystwa ubezpieczeniowe pytają i palność i konieczne jest zaznaczenie informacji zgodnie ze stanem rzeczywistym. Wiąże się to jednak z wyższą składką. Zwróć także uwagę na limity odpowiedzialności. Niektórzy ubezpieczyciele nie wypłacają odszkodowania za małe szkody, np. które są wycenione na 100 czy 200 złotych.

Ubezpieczenie lodówki w CUK!

Pomożemy wybrać Ci najlepsze ubezpieczenie Twojego sprzętu AGD i RTV. Zadzwoń do nas lub odwiedź jedną z placówek. Możesz też skorzystać z kalkulatora online, aby błyskawicznie obliczyć składkę.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku