Często opłacając ubezpieczenie samochodu uważamy, że składka OC komunikacyjnego jest zbyt wysoka i wydaje się, że moglibyśmy oszczędzić zmieniając Towarzystwo Ubezpieczeniowe.
Aby to sprawdzić możemy skorzystać z kalkulatora dostępnego na stronie CUK Ubezpieczenia. Tam po wprowadzeniu kilku danych otrzymamy informacje na temat stawek, które obowiązywałyby nas u różnych ubezpieczycieli.
Te dane powinny być wystarczające do podjęcia ostatecznej decyzji.
Jak więc wypowiedzieć umowę OC?
Jakie są możliwości złożenia wypowiedzenia OC w Proama?
- zgodnie z postanowieniami Art. 28 Wypowiedzenie, o którym mowa powinno być złożone najpóźniej dzień przed upływem okresu 12 miesięcy, na który umowa OC została zawarta,
- według Art. 28a 1. Jeżeli posiadacz pojazdu mechanicznego w tym samym czasie jest ubezpieczony w dwóch lub więcej zakładach ubezpieczeń, przy czym jedna z umów ubezpieczenia OC została zawarta w trybie art. 28 ust.1 (jest polisą automatycznie wznowioną), umowa zawarta w tym trybie może zostać przez niego wypowiedziana na piśmie (czyli wypowiedziana może zostać polisa, która wznowiła się automatycznie),
- natomiast Art. 31.1 stanowi, że po przejściu lub przeniesieniu prawa własności polisa OC ulega rozwiązaniu z dniem końca ochrony, na który została zawarta, chyba, że posiadacz na którego przeszło lub zostało przeniesione prawo własności, wypowie ją na piśmie. Można złożyć w dowolnym terminie – umowa rozwiązuje się wówczas z dniem złożenia wypowiedzenia, z koniecznością zapłaty składki za świadczony przez zakład ubezpieczeń okres ochrony.
Jak więc widać wypowiedzenie umowy OC komunikacyjnego w Proama nie jest procesem skomplikowanym, należy jednak pamiętać o dopełnieniu wszelkich formalności i przestrzegać określonych przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe terminów.
Oceń artykuł
0
(0)