2023-01-25

Aegon Bezpieczna Spłata — ubezpieczenie na życie dla kredytobiorców

Wziąłeś kredyt? Zapoznaj się z ofertą firmy Aegon i zabezpiecz swoich bliskich przed spłatą zobowiązań, na wypadek śmierci kredytobiorcy.

Aegon Bezpieczna Spłata — ubezpieczenie na życie dla kredytobiorców

Aegon Bezpieczna Spłata to ubezpieczenie na życie dedykowane kredytobiorcom, którego celem jest zabezpieczenie bliskich klienta przed spłatą jego zobowiązań w sytuacji, gdyby nagle go zabrakło. Polisa ta idealnie trafia w potrzeby klientów związanych wieloletnimi zobowiązaniami. Posiadasz duży kredyt i martwisz się o przyszłość swoich bliskich? Oferta Aegon Bezpieczna Spłata może okazać się najlepszą formą zabezpieczenia Twoich interesów. Sprawdź szczegóły polisy! 

Aegon – czym zajmuje się firma?

Aegon to jeden z czołowych dostawców ubezpieczeń na życie, programów emerytalnych i usług z zakresu zarządzania aktywami o międzynarodowej renomie. Firma powstała w 1983 roku jako rezultat fuzji dwóch holenderskich grup ubezpieczeniowych: AGO i Ennia. Obecnie działa w 20 krajach Europy, Azji i obu Ameryk, zatrudniając ponad 23 tysiące pracowników. Aegon oferuje ubezpieczenia na życie, produkty emerytalne i inwestycyjne, działając w obszarze ubezpieczeń wypadkowych, uzupełniających ubezpieczeń zdrowotnych oraz ubezpieczeń majątkowych.

Jak działa polisa Aegon Bezpieczna Spłata? – zakres ochrony

Bezpieczna spłata to długoterminowa polisa, która gwarantuje zabezpieczenie spłaty kredytu w przypadku śmierci kredytobiorcy. Kredyt hipoteczny to bowiem często ogromne obciążenie finansowe rzędu nawet miliona złotych, które w takiej sytuacji może pogrążyć rodzinę zmarłego. Celem polisy jest niedopuszczenie do takiego stanu rzeczy. Przedmiot ubezpieczenia to życie ubezpieczonego, natomiast zakres ubezpieczenia obejmuje jego śmierć oraz dożycie przez niego końca okresu ubezpieczenia.

Umowa ubezpieczenia Bezpiecznej Spłaty ma charakter długoterminowy. Oznacza to, że ubezpieczyciel oferuje różne okresy trwania umowy. Sam wybierasz, czy chcesz zawrzeć polisę na 15, 20 czy 25 lat. Okres ubezpieczenia nie może trwać jednak dłużej niż do końca roku polisowego, w którym kończysz 56 lat.

Istotną zaletą tej oferty jest jej elastyczność. W wielu aspektach możesz bowiem dopasować ją do swoich potrzeb. Dzięki wymienionym poniżej opcjom, o których czytamy w OWU, każdy, kto skorzysta z tego ubezpieczenia, zawsze będzie miał czas na wprowadzenie kluczowych modyfikacji:

 • Istnieje możliwość zakupu dodatkowej ochrony w razie poważnego zachorowania, pobytu w szpitalu i operacji, śmierci w nieszczęśliwym wypadku, trwałego inwalidztwa lub czasowej niezdolności do pracy.
 • Jeżeli nie będziesz w stanie opłacać składki w zadeklarowanej wysokości, masz możliwość jej obniżenia po 3 latach trwania umowy.
 • Jeżeli z jakiegoś powodu będziesz musiał zrezygnować z umowy w trakcie jej trwania, możesz to zrobić i odzyskać część wpłaconych składek ‒ wartość zwrotu zależy od momentu rezygnacji oraz okresu, na jaki zawarłeś umowę.
 • Świadczenie z ubezpieczenia jest wypłacane wskazanym osobom bez postępowania spadkowego.

Uwaga!

Każda osoba chcąca zawrzeć polisę musi mieć minimum 18 i  maksymalnie 56 lat. Okres ubezpieczenia jest uzależniony od Twojego wieku i wynosi:

 • maksymalnie 25 lat – jeśli nie ukończyłeś 46. roku życia,
 • maksymalnie 20 lat – jeśli jesteś pomiędzy 46. a 50. rokiem życia,
 • 15 lat – jeśli nie masz ukończonych 56 lat.

Bezpieczna Spłata – do kogo kierowane jest ubezpieczenie?

Bezpieczna spłata to ubezpieczenie na życie dla osób poszukujących optymalnego zabezpieczenia spłaty kredytu bankowego lub innych poważnych zobowiązań finansowych. Do kogo kierowana jest oferta? Polisa na życie Aegon będzie dla Ciebie dobrą opcją, jeżeli:

 • szukasz dobrego zabezpieczenia spłaty kredytu bankowego lub innych zobowiązań finansowych;
 • obawiasz się, że w przypadku Twojej śmieci, zaciągnięte przez Ciebie zobowiązania mogą spowodować utratę majątku lub nieruchomości przez Twoich bliskich;
 • na koniec umowy oczekujesz zwrotu przynajmniej części składek wpłaconych w czasie trwania polisy;
 • chcesz mieć gwarancję stałej składki i możliwość dostosowania poziomu ochrony do wartości oraz okresu zobowiązania;
 • zależy Ci na odzyskaniu przynajmniej części wpłaconych środków, w razie wcześniejszej rezygnacji z umowy.

Korzyści z Bezpiecznej Spłaty – dlaczego warto wykupić polisę?

Oferta Aegon Bezpieczna Spłata zapewnia kompleksową ochronę wszystkim kredytobiorcom. Udzielenie kredytu hipotecznego przez bank wiąże się najczęściej z warunkiem posiadania polisy na życie, choć nie jest to wymóg ustawowy. Niektóre banki mogą wręcz odmówić udzielenia pożyczki, jeśli nie zostanie wykupione wcześniej ubezpieczenie pod kredyt. Właśnie dlatego warto przyjrzeć się dedykowanej ofercie, jaką jest Bezpieczna Spłata od Aegon. Oto największe korzyści z posiadania takiej ochrony:

 • Gwarancja wypłaty środków

W ramach zakupionej polisy Aegon wypłaci Ci 100 proc. wartości Twoich składek, jeśli zawierasz umowę na 25 lat i do czasu wypłaty nic złego się nie stanie. Przy krótszym okresie na umowie, mniejszy będzie kapitał do wypłacenia. Odpowiednio: do 75 proc. wpłaconych środków dla umowy zawartej na 20 lat i do 55 proc. dla umowy na 15 lat.

 • Wysoka suma ubezpieczenia

Możesz się ubezpieczyć nawet do 500 tysięcy złotych! Tak wysokie zabezpieczenie na pewno pozwoli pokryć całość lub znaczną część np. kredytu hipotecznego. Składki, które wpłacasz w trakcie trwania umowy, budują kapitał do zwrotu na koniec trwania umowy. Maleje natomiast suma ubezpieczenia. Gdy umowa wygaśnie, otrzymasz procent wpłaconych składek. Im dłuższy okres obowiązywania umowy, tym wyższy procent zwrotu:

 • do 100 proc. – jeśli zawierasz umowę ubezpieczenia na 25 lat,
 • do 75 proc. – jeśli zawierasz umowę ubezpieczenia na 20 lat,
 • do 55 proc. – jeśli zawierasz umowę ubezpieczenia na 15 lat.

Wygaśnięcie umowy następuje na skutek śmierci ubezpieczonego lub po upływie wskazanych wyżej okresów.

 • Niezmienna miesięczna składka

Stałą składkę płacisz przez cały okres ubezpieczenia – już od 101 złotych miesięcznie. Możesz ubezpieczyć się na kwotę od 100 000 do 500 000 zł.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Czego nie obejmuje ubezpieczenie Aegon Bezpieczna Spłata?

Jak w każdej umowie ubezpieczenia na życie, także w przypadku Bezpiecznej Spłaty, warto dokładnie przyjrzeć się wyłączeniom w OWU. Odpowiedzialność ubezpieczeniowa Aegon z tytułu umowy będzie ograniczona, jeżeli śmierć ubezpieczonego nastąpiła na skutek:

 • 1
  działań militarnych, w tym prowadzonych w ramach misji stabilizacyjnych lub pokojowych, stanu wojennego, czynnego i dobrowolnego udziału ubezpieczonego w aktach przemocy, terroryzmu, powstaniach, rozruchach, zamieszkach i rebeliach;
 • 2
  popełnienia przez ubezpieczonego samobójstwa w okresie 2 lat od zawarcia umowy, niezależnie od stanu jego poczytalności;
 • 3
  popełnienia albo usiłowania popełnienia przez ubezpieczonego czynu wypełniającego ustawowe znamiona umyślnego przestępstwa.

Jeśli planujesz zawrzeć umowę ubezpieczenia Aegon Bezpieczna Spłata, koniecznie zapoznaj się z dokumentem OWU. Znajdziesz tam wszelkie szczegóły dotyczące polisy. Ogólne Warunki Ubezpieczenia dostępne są na stronie: www.aegon.pl.

Aegon Bezpieczna Spłata – oferta dostępna w CUK!

Polisa życiowa Aegon Bezpieczna Spłata to optymalne rozwiązanie dla wszystkich osób, które pragną zabezpieczyć spłatę swoich zobowiązań – oferta jest już dostępna także w CUK! Jeśli jesteś zainteresowany zakupem takiego ubezpieczenia, zadzwoń na naszą infolinię: 22 27 00 337 lub zapytaj o ofertę osobiście, odwiedzając najbliższą placówkę stacjonarną CUK Ubezpieczenia. Nasi doradcy zapewnią Ci merytoryczne wsparcie na każdym etapie kupna polisy. Zachęcamy do kontaktu!

Oceń artykuł

5.00
(3)

Wpisz datę końca polisy

 • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
 • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku