2019-10-15

Zbadaliśmy opinie Polaków o ubezpieczeniach

Zapytaliśmy Polaków, jak wybierają ubezpieczenie auta!

Po raz czwarty zbadaliśmy opinie Polaków o ubezpieczeniach!

Podczas tegorocznego badania udało się nam zebrać masę ciekawych i przydatnych danych, dzięki którym, po raz kolejny mogliśmy zgłębić specyfikę rynku ubezpieczeń w Polsce. Zbadaliśmy zarówno tematykę OC, jak i autocasco, a dodatkowa pula pytań dostarczyła wiedzy o leasingodawcach i ich polisach. IV edycja badania „Polacy o ubezpieczeniach” rzuciła nowe światło nie tylko na to jak ubezpieczają się nasi rodacy, ale także na to co myślą o ubezpieczeniach oraz czym kierują się przy ich wyborze.

Wiek auta a ubezpieczenie

Pierwsze ciekawe dane zaobserwowaliśmy już na początku. Choć większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, że Polacy są w posiadaniu coraz starszych samochodów, to wśród naszych respondentów tylko 13% zadeklarowało, że ich pojazd ma mniej niż 5 lat. To właśnie ta grupa najczęściej, oprócz obowiązkowego OC, zaopatruje się w rozmaite dodatki ubezpieczeniowe. W przypadku autocasco, to właśnie badani, którzy posiadają auta młodsze niż 5 lat, zadeklarowali zakupienie AC. Użytkownicy starszych aut znacznie rzadziej decydują się na dokupienie tego nieobowiązkowego dodatku.

Koszty polisy AC

Kolejnym nieco zaskakującym odkryciem, był powód, dlaczego nasi respondenci nie zdecydowali się na zakup polisy AC. Ze zgromadzonych przez nas danych wynika, że niezależnie czy zarabiamy poniżej 2000 zł, czy ponad 7000 zł – koszty autocasco i tak są zbyt wysokie. Jest to główny argument przeciwko AC w każdej z badanych grup zarobkowych. Na drugim miejscu znalazła się bariera związana z brakiem możliwości kupna AC z powodu posiadania starszego pojazdu, którego takie ubezpieczenie nie może objąć.

Jak zmieniamy ubezpieczycieli?

Z tej edycji badania dowiedzieliśmy się także, że im nasz respondent ma dłuższy staż jako kierowca, tym więcej razy decydował się na zmianę towarzystwa ubezpieczeniowego. Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że nasi badani cały czas weryfikują wysokość swojej składki nieustannie poszukując najbardziej odpowiedniego ubezpieczenia. Dokładamy starań by dostarczyć im coraz więcej narzędzi do takiej analizy!

Oceń artykuł

3.67
(3)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku