2021-04-09

UNIQA połączyła się z AXĄ

UNIQA stała się właścicielem AXA w Polsce, w Czechach i Słowacji.

09 kwietnia to oficjalna data połączenia UNIQA z AXĄ. Od tej właśnie pory w grupę UNIQA Polska wchodzi pięć spółek: UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń, UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie, UNIQA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, UNIQA Powszechne Towarzystwo Emerytalne oraz UNIQA Polska.

Poprzez przejęcie spółek Grupy AXA, nie tylko w Polsce, ale również w Czechach i Słowacji, UNIQA stała się 5. grupą ubezpieczeniową w Europie Środkowej i Wschodniej. 

Połączenie UNIQA i AXA to jeden z najszybszych procesów integracji instytucji finansowych tej wielkości w Polsce, ponieważ do finalizacji procesu doszło w zaledwie 6 miesięcy. Połączenie tych towarzystw ubezpieczeniowych poprzedziła szeroko zakrojona kampania zarówno w telewizji, jak i w radio i internecie, promująca ubezpieczenie komunikacyjne. 

– To prawdopodobnie pierwsza tak duża integracja na rynku finansowym w Polsce przeprowadzona całkowicie zdalnie w czasach największej od lat pandemii. Paradoksalnie ta sytuacja pomagała nam często być bardziej efektywnym operacyjnie, jednak równocześnie było to ogromne wyzwanie w integracji zespołu i wzajemnym się poznawaniu – mówi Marcin Nedwidek, prezes połączonych UNIQA i AXA (po decyzji Komisji Nadzoru Finansowego).

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku