Ubezpieczenie autocasco wybieramy z głową

22/08/2013

Obawa przed kradzieżą auta, uszkodzeniami spowodowanymi przez wandali oraz pewność, że w przypadku zaistniałej szkody, ubezpieczyciel wypłaci im odszkodowanie – to główne motywy, dla których zdecydowali się oni na dodatkowe ubezpieczenie swojego pojazdu w zakresie autocasco. Na wszystkie te trzy czynniki wskazało po około 65 proc. badanych (pytanie wielokrotnego wyboru).

Ale nie te wyniki okazały się najważniejsze.  Badanie na temat ubezpieczenia autocasco przyniosło niezwykle optymistyczny wynik. Jak się okazało to nie cena jest decydującym czynnikiem przy zakupie ubezpieczenia AC. 54,1 proc. kierowców wybierając Autocasco w pierwszej kolejności kieruje się zakresem ubezpieczenia. Cena najważniejsza jest tylko dla 30,8 proc. kierowców. Jest to dobry znak, który świadczy o tym, że świadomość ubezpieczeniowa polskich kierowców wzrasta. W zakresie ubezpieczeń kierowcy stają się bardziej uważni i polegają na swojej wiedzy i obserwacji. W związku z tym że ilość ofert jak i różnica w zakresach ubezpieczeń autocasco jest bardzo duża, stale rośnie zapotrzebowanie na obiektywne doradztwo ubezpieczeniowe. Coraz więcej osób wnikliwie pyta o zakres swojej polisy autocasco. Widoczny staje się nawyk zapoznawania się z treścią polis i ogólnych warunków ubezpieczeń.

Klienci często nie wiedzą, iż ubezpieczenia AC gwarantują zwrot wielu kosztów dodatkowych, takich jak: holowanie uszkodzonego pojazdu do warsztatu, koszty parkingu pojazdu do dnia oględzin czy wymiany zamków i odtworzenia kluczyków.