Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Nie zaklinaj pogody - akcja Polskiej Izby Ubezpieczeń

05.08.2019

Pod koniec lipca Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) rozpoczęła akcję edukacyjną pod hasłem #niezaklinaj. Kampania ma na celu wzrost świadomości na temat skutków zmian klimatycznych i wynikających z nich zagrożeń.

PIU zbadała świadomość ryzyka pogodowego wśród Polaków mieszkających na terenach najbardziej narażonych na burze, wichury i powodzie. 80% z nich przyznaje, że nie byliby w stanie odbudować nieruchomości z własnych środków.

PIU apeluje, aby nie lekceważyć możliwych zagrożeń pogodowych. Ważne jest bieżące sprawdzanie prognozy pogody i stosowanie się do alertów RCB. Niezbędną formą ochrony jest również ubezpieczenie nieruchomości oraz stała troska o dobry stan techniczny domu m. in. poprzez wykonywanie przeglądów.

Gdzie szukać informacji?

Materiały edukacyjne związane z kampanią #niezaklinaj PIU udostępnia na swojej stronie internetowej oraz pod adresem nawypadekgdy.pl. Filmy i grafiki wyjaśniają, jak przygotować się na zagrożenia pogodowe i co zrobić w razie wystąpienia szkody.

Skontaktuj się z nami:

Zamów rozmowę lub zadzwoń: 22 33 00 300
Znajdź placówkę
Zapytaj o produkt lub współpracę Odpowiemy najszybciej, jak to możliwe
Sprawdź OC/AC na autobez wychodzenia z domu.
keyboard_arrow_up