Jak taniej kupić OC? Grupowo!

10/07/2012

Oferta towarów i usług jest coraz większa. Co prawda 45% z nich dotyczy zdrowia i urody (dlatego znaczącą częścią kupujących „na grupowych” są Panie – około 60% - według badań PBI), ale miesięcznie we wszystkich tego typu portalach znajdzie się zawsze kilkanaście procent nowych produktów. Wśród nich coraz częściej trafiają się „rodzynki”, jak np. przejażdżka czołgiem, wizyta męża na godziny czy bezkrwawa corrrida dla najmłodszych. Jednak nie wszystkie oferty „naciągają” internautów na zakup nie zawsze potrzebnych rzeczy, ale pozwalają faktycznie zmniejszyć przymusowe wydatki z domowego budżetu, a takim bez wątpienia jest ubezpieczenie aut.

Zakupy grupowe mogą być szansą na niższą składkę OC, czyli na obniżenie kosztu, który żadnego posiadacza „czterech kółek” nie ominie - tak stanowi prawo. Rabat na obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne mogli 9 lipca nabyć Poznaniacy, korzystając z oferty CUK Ubezpieczenia. Możliwość zaoszczędzenia 200 złotych za cenę 29 złotych to bez wątpienia dobry interes, a może nawet najtańsze OC na rynku. Co prawda serwisy zakupowe prowadziły już sprzedaż kart kredytowych czy kont bankowych, jednak poznańska akcja z rabatem na OC od CUK Ubezpieczenia była ciekawą nowością. To nowy pomysł na sprzedaż ubezpieczeń, ukłon w stronę innowacji. Celem akcji była nie tylko sama sprzedaż polis, ale również zaoferowanie poznaniakom nowatorskich i wygodnych możliwości zakupu polisy.

Z uwagi na „premierową” próbę połączenia ubezpieczenia samochodów z zakupami grupowymi, liczba kuponów rabatowych była ograniczona, a oferta dotyczyła zakupu ubezpieczenia pojazdów polisą o wartości przekraczającej 500 zł i była dostępna dla osób, które w momencie obowiązywania promocji nie posiadały ubezpieczeń wykupionych w CUK Ubezpieczenia. Każdy internauta mógł kupić maksymalnie 1 kupon. Co ważne, ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej kierowca może wykorzystać w ciągu 6 miesięcy od daty zakupu.

2012-07-10