2018-10-09

W CUK 65% dotacji na ubezpieczenie upraw!

Wystartował jesienny sezon ubezpieczenia upraw.  W CUK Ubezpieczenia można otrzymać na ten cel do 65% dotacji z budżetu państwa.

Kilka dni temu wystartował jesienny sezon ubezpieczenia upraw dotowanych z budżetu państwa. Każdy rolnik pobierający dopłaty bezpośrednie ma obowiązek ubezpieczenia co najmniej połowy swoich upraw. Ubezpieczając swoje upraw możesz otrzymać aż do 65% dotacji z budżetu państwa.

Rolnik ma obowiązek zawarcia umowy ubezpieczenia upraw z towarzystwem, które wcześniej podpisało z Ministrem Rolnictwa umowę w sprawie dopłat.

Ubezpieczenie chroni Twoje uprawy między innymi od szkód wywołanych przez: huragan, powódź, deszcz nawalny, grad, uderzenie pioruna, obsunięcie się ziemi, lawinę, suszę, ujemne skutki przezimowania lub przymrozki wiosenne.

Brak posiadania obowiązkowego ubezpieczenia upraw rolnych skutkuje karą w wysokości 2 euro za każdy nieubezpieczony hektar. Kary nie mogą być stosowane wobec rolników w przypadku gdy ten nie zawrze umowy ubezpieczenia obowiązkowego z powodu otrzymania pisemnej odmowy przez co najmniej dwa zakłady ubezpieczeń, które zawarły z ministrem rolnictwa umowy w sprawie dopłat.

Jakie korzyści płyną z zakupu polisy na uprawy?

  • chronisz swoje uprawy np. od gradu, powodzi, suszy, przymrozków wiosennych czy ujemnych skutków przezimowania
  • spełniasz swój ustawowy obowiązek
  • płacisz tylko część składki, resztę dopłaca budżet państwa

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku