Planujesz wybrać się w podróż do Kanady? Zanim spakujesz walizki, podpisz umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym i wykup dobrą polisę turystyczną. Dzięki temu, nie będziesz musiał martwić się o nieprzewidziane opłaty.
Dlaczego w Kanadzie przyda Ci się ubezpieczenie turystyczne?
Najważniejszą informacją dla Ciebie jako turysty jest to, że w Kanadzie nie obowiązuje karta EKUZ. Oznacza to, że jedziesz za granicę bez żadnej gwarancji ochrony. To pierwszy powód, dla którego musisz pomyśleć o dobrym ubezpieczeniu turystycznym. Na terenie Kanady nie ma bezpośredniego zagrożenia sanitarno-epidemiologicznego, jednak podczas wyjazdu może zdarzyć się wszystko. Wystarczy, że się zatrujesz albo potkniesz na ulicy i możesz trafić do szpitala. Bez ubezpieczenia turystycznego będziesz musiał pokryć wszelkie koszty z własnej kieszeni, a są one bardzo wysokie za granicą. Standardowa wizyta u specjalisty wiąże się z opłatą 300 złotych, a jeden dzień w szpitalu nawet 4500złotych.
Co powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne do Kanady?
Z publicznej służby zdrowia w Kanadzie mogą korzystać wyłącznie uprawnieni obywatele, dlatego Twoje ubezpieczenie turystyczne powinno obejmować koszty leczenia. To podstawowy element polisy, który zagwarantuje Ci zwrot pieniędzy między innymi za leczenie, hospitalizację, zabiegi czy użyte leki i materiały opatrunkowe. Polisa powinna uwzględniać także NNW i OC w życiu prywatnym, niezależnie od tego, w jakim celu wybierasz się do Kanady. Ubezpieczenie może obejmować także transport chorego do Polski, co jest dobrym zabezpieczeniem. Poniesienie takich kosztów z własnej kieszeni dla niektórych turystów jest po prostu niemożliwe. Kanada to częsty wybór osób nastawionych na długie wędrówki, jednak odludne tereny mogą okazać się pełne niebezpieczeństw. Warto uwzględnić w swojej polisie koszty poszukiwania i ratownictwa. Aby sprawdzić szczegóły umowy, zapoznaj się z OWU (Ogólnymi Warunkami Umowy).
Dodatki, które dopasujesz do profilu wyjazdu
Wyjeżdżasz do Kanady, aby spędzić czas intensywnie i poznawać nową kulturę? Przyda Ci się dodatek w postaci assistance. Przez całą dobę możesz się skontaktować ze swoim ubezpieczycielem, kiedy będziesz potrzebować pomocy w kryzysowych sytuacjach, np. kiedy zostaniesz okradziony. W polisie warto uwzględnić także ochronę bagażu, w którego skład wchodzą na pewno wartościowe dla Ciebie przedmioty.
Z DORADCĄ
Bezgotówkowe rozliczanie się
Rzadko zwraca się uwagę podczas podpisywania umowy z ubezpieczycielem na sposób rozliczenia się. Jeśli wybierzesz metodę bezgotówkową, nie będziesz musiał płacić w Kanadzie np. za pobyt w szpitalu czy wizytę u specjalisty. Bez takiego elementu w swojej umowie, niestety, musisz najpierw ponieść koszty z własnej kieszeni, a potem dostaniesz zwrot od towarzystwa. Rzadko jednak turyści nastawieni są na dodatkowe opłaty, które mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Jak wybrać dobrą polisę turystyczną?
Zastanawiasz się, jak to zrobić, aby kupić odpowiednie ubezpieczenie turystyczne? Nie chcesz przepłacać ani płacić za elementy polisy, z których raczej nie skorzystasz? Zaufaj specjalistom w tej dziedzinie. Zadzwoń do naszych doradców CUK kilka lub kilkanaście dni przed wyjazdem i poznaj oferty kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Dzięki temu, będziesz mógł porównać ceny, a także zakres ochrony. Wybierzesz taką polisę turystyczną, która zapewni Ci komfort oraz bezpieczeństwo. Możesz też odwiedzić jedną z naszych placówek.
Zdecyduj o sumie ubezpieczenia
Ze względu na to, że opieka medyczna w Kanadzie jest dość kosztowna, musisz zwrócić uwagę na sumę ubezpieczenia. Dzięki temu, nie będziesz musiał się martwić czy w razie hospitalizacji, ta kwota wystarczy na Twoje leczenie. Zaleca się, aby nie była ona niższa niż 200 000 złotych. Wybierz ubezpieczenie turystyczne świadomie, abyś zapewnił sobie pełne bezpieczeństwo.
Oceń artykuł