Wyjeżdżasz na narty? Pamiętaj o ubezpieczeniu!

30/01/2014

CUK Ubezpieczenia proponuje szeroki wachlarz ubezpieczeń, które zwiększą poczucie naszego bezpieczeństwa i zapewnią ochronę nam i naszej rodzinie podczas wypoczynku. Dzięki nim możemy spokojnie szusować na stokach, nie martwiąc się nieprzewidziane zdarzenia. W zależności od potrzeb, polisa ubezpieczeniowa może składać się z różnych elementów, a jej cena waha się od kilku- do kilkunastu złotych.

Ferie mogą być najdroższym wyjazdem w Twoim życiu

Jako cel naszych zimowych wojaży wybieramy państwa, w których leczenie jest dużo droższe niż w Polsce. Narciarskie kontuzje wymagają natychmiastowej opieki medycznej, a często przetransportowania helikopterem prosto ze stoku do szpitala – wtedy wydatki mogą wzrosnąć do 50 tys. zł! W takim przypadku koszty będą musiały być pokryte z własnej kieszeni, bo w większości krajów obowiązek opłacenia akcji ratowniczej ciąży właśnie na poszkodowanym. Wykupiona przed wyjazdem polisa ubezpieczenia kosztów leczenia i assistance gwarantuje, że Towarzystwo Ubezpieczeniowe opłaci transport śmigłowcem z miejsca wypadku, kosztowne zabiegi i operacje, leki, pobyt w szpitalu oraz powrót do Polski.

Kosztowna kolizja

Na stoku możemy zrobić krzywdę nie tylko sobie, ale również innym wypoczywającym. Najechanie na drugiego narciarza, czy zajechanie mu drogi może skończyć się poważnymi obrażeniami – złamaną nogą, ręką, urazem czaszki ale także uszkodzeniem sprzętu – np. pękniętą nartą i kijkami. W przypadku, gdy to my wyrządzimy szkodę, będziemy zmuszeni do jej naprawy. Poszkodowany może zażądać od nas odszkodowania. Tutaj z pomocą może nam przyjść ubezpieczenie OC, które pokryje koszt leczenia poszkodowanego i inne jego roszczenia dotyczące np. naprawy zniszczonego sprzętu.

Ubezpiecz swój sprzęt

Dla miłośników białego szaleństwa, którzy są w staje wydać majątek na nowe narty, czy snowboard, ubezpieczenie sprzętu jest najkorzystniejszą opcją. Jeśli zostanie skradziony, stracimy go w trakcie podróży, bądź zniszczymy podczas wypadku, dużo łatwiej będzie nam go kupić ponownie.

Nim udamy się na lotnisko, czy wsiądziemy do auta, warto odwiedzić CUK Ubezpieczenia. Doradcy zaproponują najbardziej korzystny wariant polisy i na poczekaniu określą wysokość sumy ubezpieczenia, dobierając optymalny zakres ochrony. A wtedy spokojnie możemy ruszyć na podbój stoków!

2014-01-30