Ubezpiecz się od skutków burz i nawałnic

08/07/2016

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie od skutków burz i nawałnic?

Ubezpieczenie majątkowe zabezpieczy nasz dom i mieszkanie od zdarzeń losowych w podstawowym zakresie. Jednak zdarzenia losowe są różnie definiowane przez różne towarzystwa ubezpieczeniowe. Przed wyborem oferty konkretnego ubezpieczyciela powinniśmy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU) poszczególnych towarzystw.

Zarówno dom jak i mieszkanie, w zakresie podstawowym są ubezpieczone od zdarzeń losowych. Definicja zdarzeń losowych w zależności od towarzystwa, może być jednak różna. Generalnie do zdarzeń losowych związanych ze zjawiskami atmosferycznymi należą: deszcz nawalny, huragan, silny wiatr, burza, uderzenie pioruna, upadek drzewa lub masztu, spływ wody, osuwanie się ziemi, zapadniecie ziemi. Jednak choćby w przypadku silnego wiatru powinniśmy dokładnie sprawdzić, jaka jest prędkość wiatru w OWU danego ubezpieczyciela. Jeśli szkody powstaną na skutek wiatru wiejącego z mniejszą siłą, niż ta określona w OWU, ubezpieczyciel nie wypłaci nam odszkodowania.

Kluczowe w wyborze każdego ubezpieczenia, również tego od skutków burz i nawałnic, jest porównanie ofert wielu ubezpieczycieli. Równie ważne jest dokładne zapoznanie się z OWU poszczególnych produktów. Tylko porównywanie i znajomość zakresu ubezpieczenia gwarantują wybór oferty najlepiej dopasowanej do naszych potrzeb.

Z nami to proste – przyjdź do najbliższej placówki CUK Ubezpieczenia lub zadzwoń, a nasi doradcy pomogą porównać ceny i zakres poszczególnych ubezpieczeń.

2016-07-08