Od raka można się ubezpieczyć

21/10/2015

Dlatego więc okresowe badania cytologiczne czy też mammografia pozwalają wykryć choroby nowotworowe w ich początkowym stadium, zwiększając szansę na skuteczne leczenie ale też obniżenie kosztów medycznych leczenia.

Oprócz badań kontrolnych oraz wczesnej profilaktyki nowotworowej warto też wiedzieć, że przed konsekwencjami finansowymi choroby można się ubezpieczyć. Leczenie pacjenta chorego na raka kosztuje. Koszty zależą od wieku, stanu zdrowia i indywidualnego przebiegu choroby. Średni koszt leczenia to kwoty rzędu 30-45 tys. zł, Dla osób posiadających prawo do powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, część wydatków pokrywa ZUS. Chemioterapia, zabiegi medyczne oraz leki są w dużej mierze refundowane w ramach leczenia w NFZ. Mimo to, chory sam musi zapłacić za leki osłonowe, koszty dodatkowych badań i inne niespodziewane wydatki. Te koszty pokryć może ubezpieczenie następstw zachorowania na raka - tłumaczy Maciej Kuczwalski, ekspert CUK Ubezpieczenia. Przykładowo TRIUMF, polisa proponowana przez towarzystwo AIG za zdiagnozowanie raka przyznaje świadczenia, które osoba ubezpieczona może wydać na dowolny cel.

Przystąpić do ochrony może każda zdrowa osoba od 20 do 59 roku życia, w momencie zdiagnozowania nowotworu może liczyć nawet na 120 tys zł wsparcia finansowego. Tego typu zabezpieczenie zalecane jest w szczególności osobom których zachorowanie nowotworowe już występowało w rodzinie. Składki, które zaczynają się od 21 zł/ms nie nadwyrężają domowego budżetu, ubezpieczenie w perspektywie niepewnej przyszłości może okazać się kluczowe.

2015-10-20