AXA kupiła BRE Ubezpieczenia i zawarła umowy z mBankiem na sprzedaż ubezpieczeń

17/09/2014

Dzięki temu, Grupa AXA znacząco wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku branży ubezpieczeniowej i poprzez dostęp do 4 mln klientów mBanku, lidera innowacyjności w dziedzinie bankowości elektronicznej, zdecydowanie poszerza swój zasięg sprzedaży.

Wartość transakcji wyniosła 570 mln zł płatne z góry plus dodatkowa odroczona suma warunkowa. Będzie ona zależna od osiągnięcia konkretnych celów i spełnienia określonych poziomów sprzedaży ubezpieczeń na życie przez mBank. Przewidywany wpływ transakcji na wynik brutto mBanku szacowany jest na ok. 180 mln zł.

AXA, to firma o światowym zasięgu z licznymi osiągnięciami w kilkudziesięciu krajach, jeśli chodzi o bancassurance, natomiast mBankowi zależy na sprzedaży polis na życie dołączanych do kredytów. Współpraca tych dwóch instytucji wydaje się być bardzo słusznym posunięciem dla obu stron. Pozwoli ona w pełni wykorzystać potencjał platformy elektronicznej i mobilnej.

Umowy podpisane pomiędzy AXA i mBankiem w zakresie dystrybucji ubezpieczeń na życie oraz ubezpieczeń majątkowych będą obowiązywać przez co najmniej 10 lat.

2014-09-17