ładowanie

Kalkulator ubezpieczeń na życie – zadbaj o bezpieczeństwo swoje i najbliższych

Ubezpieczenie na życie to jedna z najważniejszych polis, zapewniająca przede wszystkim ochronę Twoim najbliższym. Co istotne, wcale nie musi ona być droga. Nie wiesz, jak znaleźć ofertę, która będzie łączyć szeroki zakres i wysoką kwotę ochrony z rozsądną składką? Znalazłeś się we właściwym miejscu. Sprawdź nasz kalkulator ubezpieczeń na życie i znajdź idealną polisę!

Kalkulator ubezpieczeń na życie pomoże Ci wybrać odpowiednią polisę, która zadba o bezpieczeństwo Twoje oraz Twojej rodziny. Dzięki niemu szybko i bez wychodzenia z domu porównasz oferty towarzystw ubezpieczeniowych, z którymi współpracujemy. Wystarczy, że uzupełnisz niezbędne pola w formularzu, a na podstawie zawartych w nim informacji przygotujemy dla Ciebie oferty. Wybierz tę, która najbardziej Ci odpowiada i opłać polisę przez internet.

Czym jest ubezpieczenie na życie?

Polisa na życie to rodzaj dobrowolnego ubezpieczenia, które świetnie sprawdza się jako zabezpieczenie finansowe dla Ciebie i bliskich. Daje mnóstwo korzyści, a duży wybór ofert pozwala dopasować polisę do Twoich oczekiwań. W najprostszym wariancie ubezpieczenie na życie umożliwia wypłatę świadczenia na wypadek śmierci ubezpieczonego. Jest to więc rodzaj zabezpieczenia dla jego rodziny, niezależnie gdzie się znajdują – ubezpieczenie działa na całym świecie. Martwisz się, co stałoby się z Twoimi najbliższymi, gdyby Tobie niespodziewanie stała się krzywda? Wykup ubezpieczenie na życie. Kalkulator online pomoże Ci wybrać odpowiednią ofertę.

Co obejmuje ubezpieczenie na życie?

Tak naprawdę, ubezpieczając się na życie zabezpieczasz przede wszystkim rodzinę na wypadek swojej śmierci. Jednak obecnie polisy na życie często mają szeroki zakres ochrony – możesz zabezpieczyć się na wypadek nieszczęśliwych wypadków, ale i np. narodzin dziecka. Dokładny zakres ubezpieczenia na życie może różnić się nieco w zależności od konkretnego towarzystwa. O tym, jakie umowy dodatkowe możesz włączyć do podstawowego wariantu piszemy niżej.

Polisę na życie można więc inaczej nazwać ubezpieczeniem na wypadek swojej śmierci. Świadczenie wypłacane uposażonym osobom, czyli wskazanym w polisie, stanowi dla nich solidne wsparcie finansowe. To Ty opłacasz składki, a Twoi bliscy będą korzystać z ubezpieczenia w razie Twojej śmierci. Jeśli nie wskażesz w umowie, kto jest uprawniony do otrzymania świadczenia, pieniądze zostaną wypłacone zgodnie z kolejnością dziedziczenia. Co ważne, w umowie możesz wskazać kogokolwiek – przyjaciela, partnerkę itd. To, jaką kwotę otrzymają, zależy od sumy ubezpieczenia, która z kolei wpływa na wysokość składki.

Od jakich zdarzeń można się ubezpieczyć?

Myśląc o ubezpieczeniu na życie masz zapewne na myśli świadczenie dla bliskich na wypadek Twojej śmierci. Zakres ochrony może być jednak znacznie szerszy. Warto zastanowić się głębiej nad dodatkowymi opcjami. Istnieje możliwość rozszerzenia ubezpieczenia na życie i zdrowie o umowy dodatkowe. W zależności od zakresu ochrony Ty lub Twoi bliscy otrzymają świadczenie zadeklarowane w umowie. Oto co może znaleźć się w ramach polisy na życie i zdrowie:

 • zachorowanie na ciężkie choroby – w razie poważnego zachorowania otrzymasz pieniądze, które możesz przeznaczyć na leczenie;
 • ochrona na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu – polisa może zabezpieczyć także w razie nieszczęśliwego wypadku, wypłacane świadczenie może pokrywać koszty leczenia czy rehabilitacji;
 • pobyt w szpitalu – w zależności od umowy, świadczenie otrzymasz już za każdy dzień hospitalizacji;
 • ochrona w przypadku niezdolności do pracy – jeśli np. z powodu nieszczęśliwego wypadku nie będziesz mógł podejmować pracy zarobkowej otrzymasz świadczenie od ubezpieczyciela, które przeznaczysz na bieżące wydatki;
 • ochrona w przypadku śmierci bliskich – wtedy to ty otrzymasz świadczenie;
 • ubezpieczenie w razie innych zdarzeń, takich jak narodziny dziecka.

Tego typu polisa zapewnia komfort i spokojny sen. Uzyskane z niej pieniądze możesz przeznaczyć, na co chcesz. Gdy poważnie zachorujesz lub doznasz uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku, fundusze z polisy będziesz mógł wydać na leki albo rehabilitację. W przypadku urazu i unieruchomienia zapewnią Ci m.in. możliwość zatrudnienia pomocy domowej. Wiele osób nie przygotowuje się na niespodziewane, trudne sytuacje. Dzięki polisie nie trzeba się ich bać. Ubezpieczenie na życie może Ci zapewnić rozwiązanie w różnych sytuacjach losowych. Często można do niego wybrać również inne pakiety – np. zdrowotny umożliwiający wizyty u specjalistów bez dodatkowych kosztów.

Pakiety ubezpieczeń na życie są dostosowane do potrzeb i sytuacji. Chociaż poszczególne oferty towarzystw przewidują ograniczenia wiekowe, to tak naprawdę znajdziemy polisy dla każdego – singli, seniorów, dla całych rodzin. Istnieje również możliwość połączenia ochrony ubezpieczeniowej z oszczędzaniem. Niektóre umowy umożliwiają wypłacenie po pewnym czasie pieniędzy wpłaconych na ubezpieczenie na życie i wykorzystanie ich jako dodatkowego funduszu emerytalnego.

Ubezpieczenie na życie – rodzaje

Jeśli zgłębiałeś już temat wiesz pewnie, że ubezpieczenie na życie niejedno ma imię. Usystematyzujmy temat i sprawdźmy, jakie są rodzaje polis na życie:

 • ubezpieczenie na wypadek twojej śmierci – to najpopularniejsza opcja, pisaliśmy o niej już wyżej; to nic innego jak dodatkowe wsparcie finansowe dla bliskich wskazanych w zapisie umowy w przypadku śmierci ubezpieczonego;
 • ubezpieczenie na dożycie – świadczenie wypłacane jest na koniec trwania umowy; to zazwyczaj polisy długoterminowe, które zapewniają wsparcie finansowe ubezpieczonemu, chyba że umrze on wcześniej – wtedy pieniądze trafiają do bliskich;
 • ubezpieczenie posagowe – dotyczy ubezpieczenia dzieci, jego zadaniem jest gromadzenie kapitału, rodzic decyduje, kiedy mają zostać wypłacone; jest to więc zabezpieczenie przyszłości dzieci;
 • ubezpieczenie z funduszem inwestycyjnym – tutaj też chodzi o gromadzenie kapitału, a właściwie jego pomnażanie, bo część składki przeznaczona jest na fundusz inwestycyjny;
 • ubezpieczenie grupowe – to nic innego jak ubezpieczenie na życie, oferowane w miejscu pracy;
 • ubezpieczenie mieszane – łączy w sobie funkcję ochronną polisy na życie, a także inwestycyjną/oszczędnościową.

Porównanie ubezpieczeń na życie – co wpływa na koszt polisy?

Polisy na życie są bardzo różne. Oferują inne usługi i zakres ochrony oraz różną wysokość składek. To dlatego, przeglądając samodzielnie oferty poszczególnych firm, łatwo się pogubić. Ułatwienie oferuje kalkulator ubezpieczeń na życie, który można nazwać też porównywarką. W obiegu funkcjonuje także nazewnictwo: ranking ubezpieczeń. Wyświetla on różne oferty wraz z ich cenami i najważniejszymi parametrami w przejrzystej i przystępnej formie. Dzięki temu samodzielny wybór najkorzystniejszej oferty jest łatwiejszy.

Od czego zależy koszt polisy na życie?

Jeśli chcesz wybrać najlepszą polisę na życie, kalkulator na pewno Ci w tym pomoże. Kryteria, według których tworzona jest oferta, różnią się w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych (każda firma stosuje własne algorytmy obliczania składek). Wysokość składki polisy na życie zależy od wielu czynników, a wśród najważniejszych z nich wyróżnić można przede wszystkim:

 • rodzaj polisy – ochrona życia, polisa na życie plus oszczędzanie, ochrona pod kredyt itp.;
 • liczba ubezpieczonych osób – można ubezpieczyć się samodzielnie, z partnerem, a także z całą rodziną;
 • wiek ubezpieczonego – podpisując umowę w młodszym wieku, otrzymasz niższą stawkę;
 • zawód – niektóre z zawodów są obarczone większym ryzykiem, co może wpłynąć na składkę;
 • zakres ubezpieczenia – można się ubezpieczyć tylko na wypadek śmierci, ale częściej wybierany jest szerszy zakres obejmujący również np. ciężką chorobę i uszczerbek na zdrowiu, niezdolność do pracy, pobyt w szpitalu i inne zdarzenia życiowe takie jak narodziny dziecka lub śmierć bliskiej osoby;
 • suma ubezpieczenia – często istnieje możliwość wyboru sumy ubezpieczenia;
 • okresu obowiązywania umowy.

W związku z tym, jeśli interesuje Cię polisa na życie, kalkulator zada Ci kilka pytań związanych z najważniejszymi aspektami. Im dokładniejsze odpowiedzi, tym trafniej będzie wyliczona kwota składki. Do przedstawienia oferty nie są potrzebne Ci żadne dokumenty.

Kalkulator ubezpieczeń na życie pozwoli Ci zweryfikować oferty poszczególnych towarzystw i wybrać taką, która najlepiej spełni Twoje oczekiwania i będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb. Nasz ranking ubezpieczeń umożliwi Ci posortowanie ich według konkretnych parametrów, co z pewnością ułatwi podjęcie decyzji.

Gdzie najlepiej wykupić ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie oferuje większość towarzystw, z którymi współpracujemy. Poszczególne oferty różnią się od siebie przede wszystkim sumą ubezpieczenia oraz wysokością składki. Przed wyborem konkretnej polisy zapoznaj się dokładnie z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU), aby dowiedzieć się, w jakich sytuacjach będzie Ci przysługiwało świadczenie. Jeśli zastanawiasz się, gdzie się ubezpieczyć na życie, to nasza porównywarka ofert z pewnością pomoże Ci podjąć słuszną decyzję.

Oprócz polisy na życie w innej porównywarce CUK sprawdzisz także m.in. oferty ubezpieczenia mieszkania i domu oraz polisy komunikacyjnej. Dzięki nim kupisz je wszystkie bez wychodzenia z domu za pomocą laptopa lub swojego telefonu komórkowego. Sprawdź, jakie to wygodne.

Polisa na życie – kalkulator online w Cuk.pl

Kalkulator online to obecnie najwygodniejszy sposób na zapoznanie się z ofertą ubezpieczeń na życie. Ranking ofert można zobaczyć po udzieleniu odpowiedzi na kilka pytań. Następnie możliwe jest przejście do kontaktu z doradcą CUK Ubezpieczenia i podpisania umowy. To naprawdę proste. Sprawdź, jak krok po kroku znaleźć najlepsze ubezpieczenie na życie za pomocą kalkulatora na cuk.pl.

Jakich towarzystw oferty znajdę w kalkulatorze ubezpieczeń na życie?

W CUK znajdziesz ofertę takich towarzystw jak Ergo Hestia, Warta, Generali. Przyjrzyjmy się, jaki zakres ochrony przewidują ci ubezpieczyciele. Przeanalizujmy kilka przykładowych ofert dla osoby 32-letniej, która jest pracownikiem biurowym i zadeklarowała, że chce płacić miesięcznie składkę w wysokości ok. 35 zł.

Ergo Hestia Warta Generali

wysokość składki

35 zł

38 zł

45 zł

minimalna suma świadczenia 

25 000 zł

15 000 zł

20 000 zł

śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego w pracy

100 000 zł

60 000 zł

85 000 zł

śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego

75 000 zł

45 000 zł

65 000 zł

śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku w pracy

75 000 zł

40 000 zł 

65 000 zł 

śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku

50 000 zł 

30 000 zł

45 000 zł

śmierć w wyniku zawału serca lub udaru mózgu

35 000 zł

25 000 zł

30 000 zł

śmierć

25 000 zł

15 000 zł

20 000 zł

renta

nie

tak, ale za dodatkową opłatą 

tak, ale za dodatkową opłatą 

Jak używać kalkulatora ubezpieczenia na życie CUK?

 • Wypełnienie formularza – kalkulator ubezpieczeń na życie dopasowuje oferty do Twojej sytuacji, dlatego udzielenie odpowiedzi na kilka pytań jest niezbędne. Nie musisz podawać wyjątkowo wrażliwych, szczegółowych danych – wystarczy kilka informacji zgodnie z tym, o co zapyta Cię nasz formularz. Nie wszystkie pola są obowiązkowe, ale im więcej ich wypełnisz, tym dokładniej dopasowana będzie oferta ubezpieczenia na życie. Porównanie jest wykonywane na podstawie podanych przez Ciebie danych, ale nie musisz się obawiać o ich bezpieczeństwo. Wszystkie informacje są szyfrowane i używane tylko na potrzeby przygotowania indywidualnej oferty.
 • Wyświetlenie ofert ubezpieczenia – w następnym kroku porównywarka ubezpieczeń na życie pokaże Ci oferty. Możesz się z nimi spokojnie zapoznać i wybrać te, które wydają się najbardziej interesujące. Wszystko to jest bezpłatne!
 • Wybór oferty – jeśli znajdziesz ofertę ubezpieczenia na życie, wystarczy kliknąć, aby przejść do dalszych kroków prowadzących do konsultacji z doradcą. Korzystając z naszego rankingu ubezpieczeń na życie, możesz kupić ofertę u doradcy CUK Ubezpieczenia.
 • Zakup ubezpieczenia – zakupu ubezpieczenia na życie możesz dokonać w najwygodniejszy dla siebie sposób. Istnieje możliwość załatwienia wszystkich formalności przez telefon, bez wychodzenia z domu. Polisę możesz zawrzeć błyskawicznie i natychmiast otrzymać ja na swoją skrzynkę mailową. Jeśli wolisz, możesz również porozmawiać z doradcą w placówce, który udzieli Ci dalszych porad.

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenia na życie z oferty cuk.pl?

Wygoda, rzetelność i bezpieczeństwo – to rzeczy, które gwarantuje Ci firma CUK Ubezpieczenia. Jesteśmy multiagencją ubezpieczeniową, która współpracuje z wieloma towarzystwami, by oferować klientom najkorzystniejsze oferty. Dlatego u nas zawsze znajdziesz atrakcyjne ubezpieczenie na życie. Kalkulator pozwoli Ci wygodnie porównać oferty dopasowane do Twoich wymagań i potrzeb. Jeśli szukasz najlepszej oferty, znajdziesz ją właśnie tutaj! Pomożemy Ci zaoszczędzić i uzyskać najlepszą możliwą ochronę dla Ciebie i Twoich bliskich.

Jeśli chcesz znaleźć ubezpieczenie na życie, porównywarka CUK Ubezpieczenia to najlepsze rozwiązanie również ze względu na bezpieczeństwo. Cała nasza strona jest szyfrowana bezpiecznym certyfikatem SSL, co oznacza, że Twoja dane nie dostaną się w niepowołane ręce. Wszystkie informacje podawane w formularzu są wykorzystywane jedynie na potrzeby stworzenia spersonalizowanej oferty ubezpieczenia na życie.

Kupując ubezpieczenie na życie w CUK, nie musisz wychodzić z domu. Ubezpieczenie na życie znajdziesz, opłacisz i sfinalizujesz bez konieczności wizyty w placówce. Oferujemy możliwość rozmowy z doradcą w celu uzyskania dodatkowej porady i szczegółowych informacji na temat polis. Szukając ubezpieczenia na życie online na stronie cuk.pl wybierasz, jak chcesz kupić polisę – zdalnie podczas rozmowy telefonicznej lub osobiście podczas wizyty w placówce.

Czego dowiesz się z porównywarki ubezpieczeń na życie CUK Ubezpieczenia?

Wystarczy podać tylko kilka prostych informacji, aby otrzymać dopasowaną ofertę. Następnie dostaniesz przejrzyste zestawienie. W rankingu znajdziesz szczegółowe informacje na temat najważniejszych cech polis. Pamiętaj, że możesz samodzielnie dostosować zakres ubezpieczenia na życie. W CUK Ubezpieczenia to Ty decydujesz, jaką polisę kupisz i w jaki sposób!

Czy warto korzystać z porównywarki polis na życie?

Oferty polis na życie w przeciwieństwie np. do polis OC, których zakres jest taki sam, znacząco się od siebie różnią. Utrudnia to ich porównanie – zwłaszcza że niekiedy niewielka różnica w cenie może oznaczać znacznie lepsze warunki lub szerszy zakres polisy. Właśnie dlatego warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń na życie. To rzetelna forma informacji o dostępnych ofertach i możliwość ich dopasowania do swoich potrzeb.

Co więcej, kalkulator ubezpieczeń na życie przygotowany przez CUK Ubezpieczenia jest niezwykle prosty w obsłudze. Z łatwością poradzisz sobie ze znalezieniem i zakupem polisy bez wychodzenia z domu.

FAQ

Jak kupić ubezpieczenie na życie przez internet?

Korzystając z kalkulatora dostępnego na stronie CUK, kupisz ubezpieczenie na życie przez internet, bez wychodzenia z domu. Po wypełnieniu formularza przedstawimy Ci oferty różnych towarzystw, a do Ciebie będzie należało podjęcie decyzji, która z nich odpowiada Twoim potrzebom.

Przez internet możesz od razu opłacić wybraną przez siebie polisę. Większość towarzystw umożliwia opłacanie polisy na życie co miesiąc. Wybierz preferowaną wysokość składki i zapewnij sobie bezpieczeństwo i spokój.

Najlepsze ubezpieczenie na życie – jakie wybrać?

Najlepsze ubezpieczenie na życie to takie, które dopasowane będzie do Twoich możliwości finansowych, a swoim zakresem obejmie to, co dla Ciebie ważne. Możesz bowiem zdecydować się na ubezpieczenie, które zapewni Ci wyłącznie ochronę, lub na takie, które dodatkowo umożliwi oszczędzanie. Zastanów się również nad ryzykiem, przed jakim polisa ma Cię chronić. Im szerszy zakres ochrony i wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższa będzie składka. Jeśli będziesz mieć wątpliwości lub dodatkowe pytania dotyczące ofert ubezpieczeń na życie, możesz skontaktować się z konsultantami poprzez infolinię lub formularz dostępny na stronie CUK Ubezpieczenia.

Jakie dodatkowe świadczenia można dokupić do ubezpieczenia na życie?

Podstawowa polisa to ochrona dla bliskich w razie Twojej śmierci. Możesz jednak rozszerzyć ją o szereg umów dodatkowych. Dzięki temu ochrona będzie obowiązywać także w przypadku śmierci Twoich bliskich, Twojej hospitalizacji, niezdolności do pracy, zachorowania czy problemów ze spłatą kredytu.

Co warto wiedzieć o Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia?

To nic innego, jak specjalny dokument, w których opisane są warunki umowy. OWU ubezpieczenia na życie opisuje sytuacje, kiedy obowiązuje ochrona ubezpieczeniowa, ale także zdarzenia, za które towarzystwo nie odpowiada.

Czy ubezpieczenie na życie działa w przypadku śmierci?

Tak, to najczęściej spotykane ubezpieczenie na życie. Uprawnieni do otrzymania świadczenia są uposażeni lub, jeśli w umowie nie zostały wskazane takie osoby, pieniądze należą się bliskim w następującej kolejności: współmałżonek, dzieci, wnuki, rodzice, rodzeństwo, dzieci rodzeństwa.

Gdzie działa ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie działa na całym świecie. Wystarczy regularnie wpłacać składkę polisową.

Co ile trzeba odnawiać ubezpieczenie na życie?

Wszystko zależy od rodzaju umowy. Istnieją polisy terminowe i bezterminowe. Ta pierwsza może być zawarta np. na 5, 10, ale i 20 lat. Nie trzeba jej odnawiać w czasie trwania umowy – trzeba pamiętać o płaceniu składek. Są jednak takie ubezpieczenia, które zawierane są na okres 12 miesięcy, a później odnawiane są automatycznie. Polisa bezterminowa to taka, w ramach której płacimy składkę do końca naszego życia. Pamiętajmy, że ramach każdej umowy obowiązują ograniczenia wiekowe.

Czy mogę dostać ubezpieczenie na życie w przypadku problemów zdrowotnych?

Poszczególne choroby przewlekłe to jeden z czynników wpływających na cenę. Może się jednak zdarzyć, że w wypadku niektórych chorób dane towarzystwo odmówi ochrony. Zadeklarowanie problemów zdrowotnych przy podpisywaniu umowy wpływa na ocenę ryzyka przez ubezpieczyciela. Jeśli zdecyduje się on na zapewnienie ochrony ubezpieczeniowej takiej osobie, trzeba się będzie liczyć z wysoką składką.

Ile osób mogę ubezpieczyć w polisie na życie?

To ile osób może być ubezpieczona na jednej umowie, zależy od rodzaju ubezpieczenia. Indywidualne ubezpieczenie na życie umożliwia ubezpieczenie aż 10 osób na jednej polisie. Grupowe ubezpieczenie na życie pozwala na dopisanie z reguły tylko współmałżonka i dorosłych dzieci.

Indywidualne ubezpieczenie na życie czy grupowe?

Grupowe ubezpieczenie na życie często oferowane jest w zakładach pracy. Jednak warto wiedzieć, że zakres ochrony w tym przypadku może nie być dla Ciebie najlepszy. Umowa zawierana jest na czas pracy w firmie. W ramach takiego ubezpieczenia na życie dostępny jest zazwyczaj gotowy pakiet ochrony. Do ubezpieczenia można dopisać z reguły ograniczoną liczbę osób – współmałżonka, dzieci. Z kolei indywidualne ubezpieczenie na życie można dopasować do swoich potrzeb, wybierając takie zdarzenia, które są dla nas istotne. Można zawrzeć umowę na tyle lat, ile tego chcemy. Także świadczenie w ramach takiego ubezpieczenia jest dużo wyższe niż w przypadku umowy zawieranej w firmie. Można tu ubezpieczyć nawet 10 osób na jednej umowie. Podsumowując, indywidualne ubezpieczenie na życie opłaca się bardziej niż grupowe z uwagi na lepsze dopasowanie do potrzeb ubezpieczonego i wyższe sumy ubezpieczenia.

Czy można mieć dwa ubezpieczenia na życie?

Tak, możesz zdecydować się np. na ubezpieczenie grupowe w przedsiębiorstwie, w którym pracujesz oraz na indywidualne ubezpieczenie. Będzie wiązało się to z wyższymi wydatkami, ale w razie czego otrzymasz dwa świadczenia.

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

Wszystko zależy od tego, na jaką ofertę się zdecydujemy. Na cenę wpływ ma wiele czynników m.in. wiek, stan zdrowia, suma ubezpieczenia itd. Miesięczna składka może wynosić już kilkanaście złotych. W naszym kalkulatorze na CUK.pl deklarujesz wysokość składki, a my dobieramy dla Ciebie najlepsze oferty.