Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Ubezpieczenie NNW

Co to jest NNW?

Co to jest NNW i jaka jest różnica między OC a NNW i AC a NNW? Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków jest ubezpieczeniem dobrowolnym (w przeciwieństwie do OC), zawieranym na okres 12 miesięcy. 

Wykupując ubezpieczenie NNW, jednocześnie ubezpieczamy wszystkich pasażerów podróżujących z nami w pojeździe. NNW chroni nas od wypadków, do których doszło w trakcie korzystania z pojazdu, do którego wykupiono ochronę NNW. Ubezpieczenia NNW to udzielenie świadczenia pieniężnego, które ma zrekompensować poniesiony uszczerbek na zdrowiu. Polisa NNW zadziała, gdy klient doznał uszkodzenia ciała, rozstroju zdrowia czy też zmarł. Ubezpieczyciele za nieszczęśliwy wypadek uważają również zawał serca oraz udar mózgu Swoją ochroną ubezpieczenie obejmuje nie tylko wypadki na terenie Polski, ale także poza jej granicami.

Polisa NNW gwarantuje osobom ubezpieczonym wypłatę świadczenia bez względu na to, czy kierujący pojazdem ponosi odpowiedzialność za wypadek czy nie – tym m.in. różni się od Autocasco. Odszkodowanie z ubezpieczenia NNW poszkodowani otrzymają także niezależnie od przysługujących im innych źródeł rekompensaty Jeżeli posiadają indywidualne ubezpieczenie NNW, otrzymują wypłatę z dwóch źródeł.

Kogo chroni ubezpieczenie NNW

Polisa NNW chroni wszystkie osoby podróżujące pojazdem – kierującego autem oraz pozostałych pasażerów Liczba ubezpieczonych musi być zgodna z liczbą miejsc siedzących w dowodzie rejestracyjnym. Jeżeli autem przeznaczonym do przewozu 5 osób podróżuje 6 osób, NNW obejmuje tylko pięcioro z nich.

Odpowiedzialność Towarzystwa z tytułu NNW

Odpowiedzialność Towarzystwa z tytułu NNW dotyczy nie tylko szkód powstałych w czasie poruszania się samochodu. 

Podobnie jak w przypadku ubezpieczenia OC, wypłatę odszkodowania otrzymamy także:

  • podczas wsiadania i wysiadania z pojazdu,
  • podczas załadunku lub rozładunku,
  • podczas przebywania w samochodzie w czasie postoju lub jego naprawy na trasie.

Kiedy ubezpieczyciel nie wypłaci nam odszkodowania z NNW?

Wypłata odszkodowania z NNW jest tylko w sytuacji, gdy nagłe zdarzenie ma przyczynę zewnętrzną. W ten sposób wyłączone zostały z ochrony wszelkie niedyspozycje wywołane rozwijająca się chorobą, np. nie ma ochrony, gdy kierowca stracił przytomność i uderzył w drzewo, doznając uszczerbku na zdrowiu. Pamiętajmy, że w określonych sytuacjach, Towarzystwo nie wypłaci nam odszkodowania. Stanie się tak, jeśli sami spowodujemy wypadek (umyślnie czy nie) lub gdy kierujący pojazdem będzie znajdował się pod wpływem alkoholu czy narkotyków. NNW nie obejmuje także szkód związanych z popełnieniem lub usiłowaniem popełnienia przestępstwa powstałych podczas rajdów, wyścigów oraz działań wojennych.

W CUK Ubezpieczenia pomożemy Ci wybrać najlepszą polisę

W przypadku NNW możemy wybrać różne sumy ubezpieczenia, dlatego zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami. Bezpłatnie porównamy ofertę 30 Towarzystw, dopasujemy maksymalną sumę ubezpieczenia do naszych potrzeb oraz pomożemy w wyborze najkorzystniejszej polisy. Cena różni się w zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia NNW. Dla wygody naszych klientów, składkę możemy podzielić aż na 11 rat!

O szczegóły zapytaj doradcę CUK.

Skontaktuj się z nami:

Zamów rozmowę lub zadzwoń: 22 33 00 300
Znajdź placówkę
Zapytaj o produkt lub współpracę Odpowiemy najszybciej, jak to możliwe
Sprawdź OC/AC na auto bez wychodzenia z domu.