Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

PKO PTE

PKO PTE FUNDUSZE EMERYTALNE

PKO Powszechne Towarzystwo Emerytalne Spółka Akcyjna powstało w 1998 roku i należy w 100% do znanego, działającego od 100 lat banku PKO BP. Jest spółką utworzoną do zarządzania funduszami dedykowanymi przyszłym emerytom, umożliwiającym zebranie kapitału koniecznego dla zabezpieczenia emerytury ponad to, co wypłacane będzie z ZUS i II filaru.

Jest to między innymi  powstały w 2012 roku PKO Dobrowolny Fundusz Emerytalny (DFE) – fundusz powiązany z Indywidualnym Kontem Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE). Z wpłatami na IKZE wiążą się korzyści podatkowe – przysługuje ulga podatkowa w wysokości zależnej od wpłat w danym roku i skali podatkowej. Wpłaty na IKZE, ograniczone do corocznie podawanego limitu, wskazane są w formularzach podatkowych w osobnej rubryce, więc łatwo je uwzględnić w zeznaniu podatkowym. Obniżając dzięki nim podstawę opodatkowania, uzyskuje się zwrot części podatku lub obniżenie podatku do zapłaty.

PKO DFE jest funduszem zrównoważonym, łączącym bezpieczne obligacje skarbowe i aktywa dające potencjalnie wyższe stopy zwrotu. Zarządzający funduszem elastycznie reagują na zmiany koniunktury rynkowej, ale z myślą o bezpieczeństwie kapitału przyszłych emerytów.

keyboard_arrow_up