ładowanie

Kalkulator OC i AC – porównaj najlepsze ubezpieczenie OC na rynku

Nasz kalkulator OC i AC to najlepszy sposób na to, abyś szybko i wygodnie znalazł najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne. Z naszym narzędziem dokonasz wyboru najkorzystniejszego ubezpieczenia motocykla, skutera, motoroweru, samochodu osobowego, dostawczego o DMC do 3,5 tony, a nawet przyczepki. W CUK Ubezpieczenia znajdziesz oferty wielu towarzystw, a nasz kalkulator OC AC pomoże Ci dopasować polisę do Twoich potrzeb już w kilka minut. Nie musisz wychodzić z domu, aby poznać wysokość swojej składki OC i AC. Porównamy dla Ciebie kilkanaście ofert, dzięki czemu z łatwością wybierzesz taką, która najbardziej Ci odpowiada. Przekonaj się, jakie to proste i skorzystaj z bezpłatnego internetowego narzędzia, jakim jest kalkulator OC!

Porównywarka ubezpieczenie OC AC – dlaczego warto z niej skorzystać?

Kalkulator ubezpieczenia OC i AC to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwoli Ci zapoznać się z wieloma ofertami największych towarzystw na rynku. Jeśli samodzielnie musiałbyś ich szukać, zajęłoby to sporo czasu. Dzięki porównywarce możesz łatwo je porównać i zweryfikować, co zawiera każda z nich. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest także to, że dzięki kalkulatorowi na CUK Ubezpieczenia możesz znaleźć polisę zdecydowanie tańszą od innych. I najważniejsza zaleta – w naszym kalkulatorze OC AC możesz ostatecznie dokonać płatności za wybraną polisę i kupić ją bez wychodzenia z domu!

Jakie ubezpieczenia komunikacyjne znajdziesz w kalkulatorze CUK Ubezpieczenia?

Nasz kalkulator OC AC umożliwia zakup wszystkich rodzajów polis komunikacyjnych, jakie dostępne są na rynku. Podczas uzupełniania formularza wybierz ubezpieczenia, które Cię interesują. Wystarczy, że zaznaczysz, czy wyliczenie ma dotyczyć OC, AC, assistance czy NNW. Oferty, które otrzymasz, będą zawierały wszystkie te, które wybierzesz na początku. Pozwoli Ci to zaoszczędzić sporo czasu. Dzięki naszemu kalkulatorowi możesz porównać nie tylko ubezpieczenia samochodowe, ale także wybrać ubezpieczenie np. motocykla.

Jakie pojazdy ubezpieczysz przez kalkulator OC AC?

W naszej bazie znajdziesz niemal wszystkie marki i modele samochodów osobowych (także SUVów), dostawczych do 3,5 t, motocykli, skuterów, motorowerów, a także przyczepek. Ubezpiecz samochód lub inny pojazd w CUK!

Z jakimi towarzystwami ubezpieczeń współpracuje CUK?

W naszym kalkulatorze ubezpieczeń możesz porównać nawet 30 ofert ubezpieczenia OC i AC. W naszej multiagencji współpracujemy tylko ze sprawdzonymi ubezpieczycielami. Towarzystwa ubezpieczeniowe, jakie spotkasz w naszym kalkulatorze to m.in. PZU, MTU24, Generali, YouCanDrive, Ergo Hestia, TUW i wiele innych.

Jakich dokumentów potrzebuję do wyliczenia ubezpieczenia OC i AC samochodu?

Do tego, aby wyliczyć ubezpieczenie OC i AC przy pomocy darmowego kalkulatora CUK Ubezpieczenia, potrzebujesz prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny swojego samochodu. Jeśli jeszcze nie zdążyłeś go wyrobić, to w zupełności wystarczy umowa kupna-sprzedaży. Wpisz w formularzu wszystkie niezbędne dane, a nasza porównywarka już w ciągu kilku minut przygotuje dla Ciebie oferty towarzystw ubezpieczeniowych, z którymi współpracujemy. Wybierz najtańsze OC lub to ubezpieczenie, które najbardziej spełnia Twoje oczekiwania i dokonaj jej zakupu. Zakupioną polisę otrzymasz mailem. Będzie ona ważna od daty startu ochrony ubezpieczeniowej, dlatego nie będziesz musiał robić nic więcej, aby Twój samochód był ubezpieczony.

Ile trwa obliczenie składki OC na CUK?

Samo przygotowanie ofert ubezpieczeń, które możesz porównać, trwa zaledwie kilka minut. Nasz kalkulator OC łączy się z systemami współpracujących z nami towarzystw i na podstawie zgromadzonych w nich danych przygotowuje najlepsze oferty. To, jak długo będziesz je analizował, zależy wyłącznie od Ciebie. Możesz uzupełnić formularz zarówno na komputerze, jak i w telefonie, a transakcję sfinalizować wtedy, gdy będziesz na to gotowy.

Tanie ubezpieczenia OC i AC – jak wybrać?

Warto zaznaczyć, że nie zawsze najtańsze OC i AC jest najlepsze. Najkorzystniejsza polisa to taka, która ma dobry stosunek ceny do zakresu ubezpieczenia. Może się bowiem okazać, że w jednym towarzystwie zapłacimy za podstawową polisę OC czy AC x złotych, a w innym, w takiej cenie otrzymamy ciekawe dodatki. Właśnie dlatego, kupując ubezpieczenie komunikacyjne zawsze porównuj oferty. Korzystając z kalkulatora OC i AC zrobisz to w kilka minut! Warto zastanowić się nad tym, by wykupić pakiet OC i AC lub inne dodatki np. ubezpieczenie szyb czy opon – wtedy taka oferta będzie korzystniejsza niż gdybyśmy decydowali się na wykupienie poszczególnych składników osobno.

Czy CUK Ubezpieczenia to wiarygodna firma?

Jesteśmy multiagencją ubezpieczeniową, która jest na rynku już ponad 20 lat. Przez ten czas wystawiliśmy ponad milion polis, a zaufało nam ponad 700 000 klientów. Naszą wiarygodność potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia.

Czy opłaca się kupować ubezpieczenie samochodu online w CUK?

Kupując ubezpieczenie OC online, oszczędzasz nie tylko czas na porównywaniu dostępnych na rynku ofert, ale także na dojeździe do placówki czy staniu w ewentualnych kolejkach. Korzystając z kalkulatora OC i AC na CUK.pl możesz poznać oferty nawet 30 towarzystw – na własną rękę dotarcie do nich byłoby bardzo pracochłonne i czasochłonne.

Czy porównywanie ofert OC na CUK Ubezpieczenia jest płatne?

Nasz kalkulator, w którym możesz porównać oferty towarzystw ubezpieczeniowych, jest narzędziem bezpłatnym. Wypełnienie formularza nie wiąże się także z koniecznością zakupu polisy. Możesz jedynie zapoznać się z dostępnymi ofertami, a decyzję podjąć w innym terminie. Wyślemy do Ciebie przygotowaną kalkulację na adres mailowy, abyś mógł zapoznać się z nią dokładnie, gdy będziesz miał na to czas. Dzięki temu Twojej uwadze nie umknie żaden istotny szczegół. Korzystanie z kalkulatora jest w pełni darmowe, a Ty płacisz jedynie za wybraną na jego podstawie polisę ubezpieczeniową.

Kalkulator ubezpieczenia samochodów – jak działa?

Kalkulator ubezpieczenia OC i AC samochodu to praktyczna i łatwa w użyciu porównywarka ofert. Aby z niej skorzystać, wystarczy w formularzu uzupełnić niezbędne dane pojazdu oraz właściciela. Po ich wpisaniu kalkulator obliczy składkę ubezpieczenia OC i AC oraz przedstawi oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych. W ten sposób poznasz aktualne ceny polis bez wychodzenia z domu i znajdziesz tanie ubezpieczenia. Możesz zapoznać się z nimi bez pośpiechu i wybrać taką, która w pełni odpowiada Twoim potrzebom i jest najkorzystniejsza pod kątem finansowym. By dokonać kalkulacji, a finalnie zakupu polisy, przygotuj dowód rejestracyjny oraz prawo jazdy.

Jak obliczyć ubezpieczenie samochodu OC i AC w CUK?

Korzystanie z kalkulatora ubezpieczeń OC i AC jest bardzo łatwe. Po uzupełnieniu niezbędnych danych w formularzu na stronie CUK Ubezpieczenia łączy się on automatycznie z systemami towarzystw ubezpieczeniowych, z którymi współpracujemy. W ten sposób otrzymujesz wyłącznie aktualne oferty ubezpieczenia samochodów

Dlaczego kalkulator OC zawiera tyle pytań?

Celem kalkulatora OC AC jest obliczenie składki i pokazanie w przystępnej formie ofert różnych firm. Dokładamy wszelkich starań, by w naszej porównywarce znalazły się tanie ubezpieczenia z dobrym zakresem. Ponieważ towarzystwa ubezpieczeniowe, ustalając wysokość składki ubezpieczenia OC czy AC biorą pod uwagę różne kwestie, m.in. dotyczące kierowcy i auta, także kalkulator musi o nie "zapytać". Podawanie wrażliwych danych, takich jak PESEL ma na celu idealne dopasowanie oferty i znalezienia jak najkorzystniejszej oferty ubezpieczeniowej.

Jakie dane należy podać podczas korzystania z internetowej porównywarki ofert na CUK?

W formularzu naszej porównywarki ubezpieczeń musisz uzupełnić wszystkie niezbędne dane, gdyż są one konieczne do wyliczenia składki. Poprosimy Cię o wpisanie danych osobowych, a także informacji dotyczących Twojego pojazdu. Informacje te są nam niezbędne, aby móc na ich podstawie przygotować dopasowane do Ciebie oferty. Twój wiek czy doświadczenie w prowadzeniu pojazdów mają wpływ na to, jak wysoka będzie składka. Bardzo ważne są też dane techniczne samochodu, który posiadasz lub zamierzasz kupić. Nie musisz się obawiać o bezpieczeństwo danych, które nam podajesz. Na nasze stronie stosujemy szereg zabezpieczeń, które zapewniają ich bezpieczeństwo.

Czy muszę podawać swoje dane w kalkulatorze OC CUK?

Dane, które podajesz są niezbędne, by poznać ofertę ubezpieczenia OC i AC, a także do zawarcia umowy ubezpieczenia. Kalkulator OC i AC weryfikuje dzięki temu, czy dana osoba ma już zbudowaną historię ubezpieczeniową i czy przysługują jej zniżki.

Czy moje dane są bezpieczne, korzystając z kalkulatora OC/AC CUK?

Tak, stosujemy szereg zabezpieczeń, by wrażliwe dane były należycie chronione. Na przykład, jeśli chcesz powrócić do oferty, musisz wpisać swój PESEL. Korzystając z kalkulatora OC i AC, musisz zaakceptować regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną i zawierania umów na odległość przez CUK Ubezpieczenia.

Dlaczego kalkulator ubezpieczeń OC AC CUK pyta o PESEL?

Numer PESEL jest bardzo ważny, jeśli chodzi o wyliczenie OC i AC. Nasz system sprawdza na jego podstawie informacje w bazie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego i weryfikuje historię ubezpieczeniową kierowcy, na której podstawie przyznawane są zniżki.

Dlaczego firmy ubezpieczeniowe pytają o stan cywilny?

Na cenę ubezpieczenia OC i AC wpływ na wiele czynników. Towarzystwa ubezpieczeniowe szacują ryzyko na podstawie dostarczanych im informacji. O stan cywilny w kontekście ubezpieczenia OC AC pytają, ponieważ utarło się, że kierowcy będący w związku małżeńskim jeżdżą spokojniej niż single.

Dlaczego firmy ubezpieczeniowe pytają o dzieci?

Jeśli w samochodzie znajdują się dzieci, kierowcy są bardziej ostrożni podczas jazdy, a więc zmniejsza się ryzyko spowodowania kolizji czy wypadku. Właśnie z tego powodu towarzystwa, obliczając składkę ubezpieczenia OC czy AC zadają pytania o posiadanie dzieci. W wielu przypadkach kierowca, który ma dzieci otrzyma korzystniejsze ubezpieczenie niż ten, który jest bezdzietny.

Czy po dokonaniu wyliczenia ubezpieczenia samochodu trzeba zdecydować się na zakup polisy?

Wyliczenie ubezpieczenia samochodu nie jest równoznaczne z obowiązkiem zakupu ubezpieczenia. Przedstawione oferty mają pomóc Ci w wyborze najlepszej polisy, ale możesz zdecydować się na nią w innym dogodnym terminie. Jeśli chcesz, to możesz otrzymać kalkulację na maila, co pozwoli Ci wrócić do niej w dowolnej chwili.

Czy po obliczaniu ubezpieczenia samochodu można kupić je w pełni przez internet?

Nie musisz wychodzić z domu, aby kupić ubezpieczenie swojego pojazdu. Wystarczy, że wejdziesz na naszą stronę internetową i wypełnisz formularz, który znajdziesz w zakładce z kalkulatorem ubezpieczenia OC i AC. Możesz skorzystać z niego zarówno na komputerze, jak i na telefonie. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu.

Jak weryfikowane są dane o mojej historii ubezpieczenia OC?

Nasz system sprawdza dane kierowcy na podstawie numeru PESEL w UFG. To tutaj znajdują się informacje na temat wykupionych ubezpieczeń OC i AC, a także o szkodach przez daną osobę spowodowanych i wypłaconych w ramach jego polis odszkodowaniach. Co ważne w bazie UFG nie znajdziemy informacji o wysokości zniżek, przysługujących kierowcy, ponieważ te ustalane są przez dane towarzystwo na podstawie indywidualnych regulaminów.

Czy internetowy kalkulator ubezpieczenia OC uwzględnia dotychczasowe zniżki za bezszkodową jazdę?

Dzięki danym, które podajesz w formularzu na naszej stronie, możliwe jest uwzględnienie wszelkich zniżek, jakie udało Ci się do tej pory zgromadzić. Kalkulator wyliczy zniżki zgodnie z historią szkód, które są zgromadzone w historii Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Przedstawione oferty będą więc je uwzględniały. Im większe zniżki posiadasz, tym ceny ubezpieczenia OC mogą być zdecydowanie niższe.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Koszt ubezpieczenia samochodów może być bardzo zróżnicowany, gdyż zależy on od wielu czynników. Na wysokość składki wpływa między innymi model posiadanego pojazdu, rok produkcji, pojemność silnika oraz przebieg samochodu. Przy wyliczaniu kosztów polisy brany jest również wiek kierowcy, czas posiadania prawa jazdy, a także dotychczasowa historia ubezpieczenia. Oferty poszczególnych towarzystw mogą się od siebie bardzo różnić. Jeśli chcesz wybrać najlepszą z nich, która pozwoli Ci zaoszczędzić, to skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń, a będzie to o wiele łatwiejsze.

W jaki sposób liczona jest składka OC w kalkulatorze CUK?

Wyliczenie składki OC odbywa się na podstawie kilku istotnych dla ubezpieczyciela parametrów. Jednym z nich są zniżki za dotychczasową bezszkodową jazdę. Jeśli do tej pory nie zdarzyło Ci spowodować kolizji, to możesz liczyć na nieco niższą składkę. Jednak jest to tylko jeden z parametrów, jaki brany jest pod uwagę podczas przygotowywania oferty. Ogromne znaczenie ma również:

 • wiek kierowcy,
 • data wydania prawa jazdy,
 • miejsce zamieszkania,
 • stan cywilny,
 • liczba dzieci,
 • marka i model samochodu,
 • rok produkcji,
 • pojemność silnika.

Wszystkie te parametry mają większy bądź mniejszy wpływ na wysokość składki ubezpieczenia OC.

Skąd biorą się ceny prezentowane w porównaniu ofert?

Obliczanie ubezpieczenia odbywa się na podstawie skomplikowanych algorytmów, ustalanych w danym towarzystwie. Chociaż ogólne zasady są z reguły takie same, to każdy ubezpieczyciel ustala swój sposób obliczenia składki OC. Firma X może kierować szczególny nacisk na liczbę posiadanych dzieci, a dla firmy Y ważne będzie bardziej miejsce zamieszkania. Nasz kalkulator OC AC łączy się z systemami poszczególnych firm ubezpieczeniowych (jest ich aż 30!) i na podstawie podanych przez klientów danych wylicza, ile zapłaci on za składkę ubezpieczenia według algorytmów danego towarzystwa.

Wyliczanie OC – czym mogą różnić się od siebie oferty?

Ubezpieczenie OC regulowane jest przepisami prawa, dlatego sam jego zakres jest niezmienny. Bez względu na to, jaką ofertę wybierzesz, zasada jego obowiązywania będzie taka sama. Poszczególne oferty różnych towarzystw mogą się od siebie różnić natomiast ceną, a także dodatkami oferowanymi przez ubezpieczyciela. Te, z którymi można spotkać się najczęściej to przede wszystkim dodatkowe ubezpiecznie szyb oraz opon. Korzystając z porównywarki ubezpieczeń samochodu, sprawdź, które z ofert zawierają bezpośrednią likwidację szkód. Opcja ta zdecydowanie ułatwia załatwienie wszelkich formalności związanych ze zdarzeniem drogowym.

Jak marka i model samochodu wpływają na cenę OC i AC?

Jak wiemy, towarzystwa szacują tzw. ryzyko ubezpieczeniowe, czyli zastanawiają się, czy opłaca się, jeśli chodzi o ubezpieczenia komunikacyjne, podpisywać umowę z danym właścicielem pojazdu. Sportowe modele samochodów mogą osiągać wysokie prędkości, a to może mieć bezpośredni wpływ na spowodowanie wypadku czy kolizji. Właśnie dlatego ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej właściciela takiego auta będzie droższe niż OC ubezpieczenie dla samochodu miejskiego. Jeśli zaś chodzi o ubezpieczenie autocasco, to marka i model pojazdu mają wpływ na ocenę ryzyka kradzieży. Drogie modele samochodów są łakomym kąskiem dla złodziei, a więc ryzyko ubezpieczeniowe rośnie i cena takiej polisy AC będzie dość wysoka.

Jak kupić wybrane ubezpieczenie w kalkulatorze OC CUK?

Zakup polisy przez kalkulator OC zajmuje zaledwie kilka minut. Aby to zrobić, nie musisz wychodzić z domu. Wszystko zrobisz za pośrednictwem naszej strony internetowej. Wystarczy, że w formularzu podasz wszystkie niezbędne dane. Uzupełnij dane pojazdu, a także wybierz rodzaj ubezpieczenia, które chcesz zakupić. Nie zapomnij o wpisaniu informacji o właścicielu pojazdu, gdyż są one niezbędne do poprawnego wyliczenia składki. Jeśli posiadałeś już wcześniej jakieś ubezpieczenia, musisz wypełnić odpowiednia pola, które dotyczą takiej polisy.

Na podstawie wprowadzonych danych nasz kalkulator ubezpieczeń przedstawi Ci porównanie najpopularniejszych ofert na rynku. Możesz wygodnie je przeglądać, a także sortować na podstawie wybranego parametru. Po wyborze ubezpieczenia OC wystarczy, że klikniesz przycisk „Kup online”. Na tym etapie możesz zdecydować się na rozszerzenie zakresu ochrony lub na płatność na raty. Kalkulator następnie przekieruje Cię już bezpośrednio do płatności za wybrane ubezpieczenie. Jeśli będziesz mieć problem ze skorzystaniem z kalkulatora, możesz odwiedzić najbliższe biuro CUK w Twojej okolicy. Placówki CUK znajdziesz w całej Polsce, a nasi specjaliści chętnie Ci pomogą.

Jak zapłacić za wybrane w kalkulatorze OC ubezpieczenie?

Gdy już zdecydujesz się na jakąś opcję, zastanów się, jak chcesz za nią zapłacić. Do wyboru masz płatność online, wizytę w placówce. Transakcję możesz sfinalizować także dzwoniąc na infolinię i podając numer wyliczenia. Jeśli chcesz zapłacić przez internet, wystarczy, że klikniesz przycisk "Kup online". System poprowadzi Cię dalej. Będziesz musiał m.in. zdecydować się na harmonogram spłat czy wybrać dodatkowe opcje, a następnie zostaniesz przekierowany do swojego banku.

Co zrobić w przypadku wątpliwości lub pytań dotyczących zakupu ubezpieczenia przez internet?

Korzystanie z kalkulatora ubezpieczenia OC jest bardzo proste i nie powinno sprawiać większych problemów. Jeśli jednak będziesz miał jakieś wątpliwości lub trudności, zawsze możesz skontaktować się z naszym działem obsługi, który chętnie udzieli Ci pomocy. Na naszej stronie internetowej znajdziesz zakładkę kontakt, w której umieszczone są numery telefonów, a także wyszukiwarka najbliższych placówek CUK. Możesz również skorzystać z formularza kontaktowego lub zostawić swój numer telefonu, a oddzwonimy do Ciebie niezwłocznie.

Masz pytania o kalkulator ubezpieczeń CUK Ubezpieczenia?

Chętnie odpowiemy! Zamów rozmowę z naszym konsultantem lub zadzwoń pod numer 22-330-03-00. Wyjaśnimy wszelkie wątpliwości związane z ubezpieczeniami samochodowymi i pomożemy Ci kupić ubezpieczenie auta w naszym kalkulatorze OC i AC. Oblicz OC już teraz!

Pamiętaj, że ubezpieczenie samochodu kupisz też na infolinii i w placówkach CUK Ubezpieczenia w całej Polsce!

Czym jest ubezpieczenie OC samochodu?

Polisa OC to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej właścicieli wszystkich pojazdów mechanicznych. Jest obowiązkowym ubezpieczeniem pojazdu. Jego zakres określony jest ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, dlatego nie możesz go zmienić.

Polisa z tytułu tego rodzaju ubezpieczenia wypłacana jest wtedy, gdy spowodujesz szkody w stosunku do innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli spowodujesz kolizję lub wypadek, to z Twojej polisy pokryte zostaną koszty związane z likwidacją szkód na osobach trzecich i ich mieniu. Dzięki temu nie musisz martwić się o to, że w razie nieprzewidzianej sytuacji drogowej będziesz musiał zapłacić odszkodowanie z własnej kieszeni. Mogłoby się to wiązać z poważnymi problemami finansowymi. Wykupienie polisy odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych skutecznie zabezpiecza Cię przed tym.

Darmowy kalkulator OC pomoże wybrać Ci najtańszą polisę, abyś nie musiał przepłacać.

Co wpływa na cenę OC samochodu?

By dokonać obliczenia składki ubezpieczenia samochodów, kalkulator OC AC "zapyta" Cię o Twoje dane, a także dane samego auta. Na cenę OC wpływ ma wiele czynników m.in.:

 • wiek – im młodszy kierowca, tym mniejsze szanse na tanie OC;
 • doświadczenie za kółkiem – kierowcy z wieloletnim stażem będą płacić za OC mniej niż ci, którzy prawo jazdy mają dopiero od kilku lat;
 • miejsce zamieszkania – mieszkańcy dużych miast będą musieli płacić za OC więcej niż mniejszych, ze względu na większy ruch i wyższe ryzyko wypadku;
 • inne kwestie dotyczące właściciela pojazdu np. stan cywilny, liczba dzieci itd.;
 • rocznik pojazdu – im starszy, tym więcej zapłacimy za OC, ponieważ wiąże się to z większym ryzykiem spowodowania kolizji czy wypadku;
 • marka samochodu – jazda szybkim modelem auta wiąże się z większym ryzykiem udziału w zdarzeniach drogowych;
 • pojemność silnika – im większa, tym większe prędkości może osiągać auto, a to przekłada się na zwiększone ryzyko spowodowania wypadku;
 • przebieg pojazdu – duży przebieg auta ma związek z jego sporą eksploatacją, a to może wpłynąć na kondycję i ryzyko doprowadzenia do kolizji.

Jaki zakres obejmuje ubezpieczenie OC samochodów?

Ubezpieczenie OC samochodów podlega przepisom prawa, które regulują jego dokładny zakres. W przypadku każdego towarzystwa ubezpieczeniowego musi być więc ono takie same. Obejmuje przede wszystkim rekompensatę szkód, które mogą powstać w wyniku kolizji lub wypadku drogowego, którego będziesz sprawcą. Dotyczy to nie tylko szkód materialnych, ale i osobowych. Polisa OC przypisana jest do konkretnego pojazdu i jej ważność sprawdzana jest podczas rutynowej kontroli policyjnej. Różnica w ubezpieczeniu OC, jakie możesz znaleźć w ofercie poszczególnych towarzystw, dotyczy głównie wysokości składki. Ceny OC zależą bowiem od wielu czynników, a każde towarzystwo samodzielnie dobiera kryteria, które wpływają na koszt ich polis.

Na jaki okres musi być zawarte ubezpieczenie OC?

Umowa ubezpieczenia OC zawierana jest na cały rok. Nasz kalkulator ubezpieczenia auta pomoże wybrać Ci najkorzystniejszą na rynku ofertę. Jeśli szukasz polisy krótkoterminowej, gdyż potrzebujesz jej np. ze względu na pojazd sprowadzony z zagranicy, zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami w placówkach lub na infolinii. Pomogą Ci dobrać najlepsze ubezpieczenie krótkoterminowe.

Brak OC – czy ubezpieczenie jest obowiązkowe?

W myśl polskich przepisów, ubezpieczenie OC należy do obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych. W związku z tym brak OC wiąże się z karami finansowymi. To, ile zapłacimy za niewywiązanie się z obowiązku ubezpieczeniowego zależy od rodzaju pojazdu oraz tego, ile dni nie mamy polisy OC. Największa kara będzie ciążyć na właścicielu pojazdu, który będzie jeździł bez ważnej polisy ponad 14 dni. Wysokość mandatu za brak OC ustalana jest na podstawie płacy minimalnej, która co roku ustalana jest przez rząd. Jedynym sposobem na uniknięcie kary jest terminowy zakup ubezpieczenia OC.

Czym jest ubezpieczenie AC samochodu?

Polisa AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym i możesz samodzielnie określić jej zakres. Chroni Cię ono w sytuacji, gdy Twój samochód zostanie skradziony, uszkodzony przez osoby trzecie lub w wyniku zdarzeń losowych, a także wtedy, gdy to Ty jesteś odpowiedzialny za jego zniszczenie. Decydując się na takie ubezpieczenie, porównaj oferty różnych towarzystw, aby wybrać polisę o odpowiednim zakresie ochrony. Nasz darmowy kalkulator ubezpieczenia samochodu osobowego pomoże Ci wyliczyć składkę.

Co wpływa na cenę autocasco?

Wysokość składki na ubezpieczenie AC wyliczana jest indywidualnie dla każdego właściciela pojazdu. Pod uwagę brana jest przede wszystkim wartość samochodu i to na jej podstawie towarzystwa określają sumę ubezpieczenia AC. Im więcej warte jest auto i wyższa kwota gwarantowanej polisy, tym składka jest droższa.

Koszt takiego ubezpieczenia wynosi przeważnie powyżej tysiąca złotych, a jest on uzależniony przede wszystkim od konkretnych parametrów pojazdu, takich jak model czy rok produkcji oraz od zakresu autocasco. Nasz kalkulator OC i AC dokona dla Ciebie symulacji ubezpieczenia samochodu, i pozwoli Ci przeanalizować konkretne oferty i wybrać taką, której zakres ochrony będzie najbardziej Ci odpowiadał. Warto zdecydować się na gotowy pakiet OC i AC – wtedy zapłacimy o wiele mniej niż w przypadku zakupu oddzielnych polis.

Jaki zakres obejmuje ubezpieczenie AC samochodów?

Polisa OC obejmuje takie zdarzenia, które powstały w ramach ruchu drogowego, ale i użytkowania auta poza nim, a także jego parkowania czy garażowania. Oznacza to, że odszkodowanie z ubezpieczenia otrzymasz także, jeśli to Ty będziesz sprawcą kolizji czy wypadku, a Twoje auto będzie wymagało naprawy. Likwidacji szkody możesz dokonać, wykorzystując pieniądze z polisy AC.

Ubezpieczenie autocasco chroni przed finansowymi skutkami kradzieży pojazdu, aktów wandalizmu, stłuczek, wypadków, działań sił przyrody itd.

By porównać wiele dostępnych na rynku ofert ubezpieczenia AC i zobaczyć, które z nich jest najkorzystniejsze pod względem ceny i zakresu, skorzystaj z kalkulatora OC i AC.

Na jaki okres musi być zawarte ubezpieczenie AC?

W przeciwieństwie do polisy OC, autocasco nie musi być wykupowane na okres 12 miesięcy. Chociaż rekomendujemy, by wybierać autocasco całoroczne, bo tylko wtedy nasze auto będzie należycie chronione, to na rynku dostępne są oferty polis krótkoterminowych np. do 30 dni.

Czy AC jest obowiązkowe?

Nie, AC nie jest wpisane w Ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych jako obowiązkowe. To polisa dobrowolna w związku z czym, za jej brak nie są przewidywane kary finansowe.

FAQ

Czy można kupić AC bez OC?

Wykupienie polis OC jest obowiązkowe, a AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym i może mieć bardzo szeroki zakres. Warto wiedzieć, że to, czy posiadasz ważne OC, weryfikuje UFG i w przypadku braku aktualnej polisy nakłada kary finansowe na właścicieli aut. Wiele osób zastanawia się jednak, czy można kupić AC bez posiadania OC. Jest to możliwe, ale wszystko zależy od wewnętrznych przepisów konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Jeśli więc chcesz skorzystać z takiej opcji, musisz zapytać o tę kwestię bezpośrednio ubezpieczyciela. Jeśli jednak posiadasz ważne OC, a chcesz rozszerzyć zakres ochrony, to bez większego problemu możesz znaleźć w naszej wyszukiwarce interesującą Cię ofertę wyłącznie na AC.

Czy polisa OC samochodu wznawia się automatycznie?

Wykupione ubezpieczenie OC nie ulegnie automatycznemu wznowieniu na kolejny rok, jeśli przed upływem terminu jego obowiązywania nie opłacisz w całości składek za bieżącą polisę. Nie nastąpi to również wtedy, gdy korzystasz z ubezpieczenia OC samochodu, który kupiłeś od poprzedniego właściciela. Musisz pamiętać o przedłużeniu polisy OC samochodu również wtedy, gdy wybrałeś ubezpieczenie krótkoterminowe.

Czy współwłaściciel pojazdu może obliczyć polisę OC w kalkulatorze?

Tak, nasz kalkulator OC i AC umożliwia dokonania obliczenia składki przez każdego. Potrzebne są dane kierowcy, m.in. PESEL, a także dowód rejestracyjny, a właściwie tylko zawarte w nim informacje, takie jak numer rejestracyjny.

Czy mogę wyliczyć składkę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej przed zakupem pojazdu?

Jeśli dopiero przymierzasz się do zakupu danego auta i chcesz sprawdzić, czy jego utrzymanie nie będzie Cię kosztować fortunę, możesz to sprawdzić z narzędziem, którym jest kalkulator OC i AC. Oblicz składkę, wpisując swoje dane jako potencjalnego właściciela pojazdu. Poproś sprzedawcę o podanie numeru rejestracyjnego – nie jest on potrzebny do wyliczenia składki, ale nasz kalkulator OC i AC poprosi Cię o niego, by przedstawić Ci szeroki zakres ofert ubezpieczenia. Oblicz składkę ubezpieczenia OC online – na CUK.pl zrobisz to niezobowiązująco i bezpłatnie!

Czy OC i AC są obowiązkowe?

Do obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych należy tylko polisa odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych. Ubezpieczenie autocasco natomiast należy do dobrowolnych. Brak OC oznacza karę finansową, autocasco – nie.

Jak sprawdzić wysokość składki OC/AC?

By poznać cenę OC, AC lub pakietów ubezpieczeń przyda Ci się kalkulator OC AC, dostępny na CUK.pl. Skorzystaj z bezpłatnego narzędzia, oblicz składkę OC oraz AC, a następnie porównaj oferty. Pamiętaj, że nie zawsze tanie OC jest najlepszym rozwiązaniem!