Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

ładowanie

Kalkulator OC i AC online - kup ubezpieczenie samochodu szybciej i taniej

W CUK Ubezpieczenia znajdziesz pełen wybór ubezpieczeń samochodu. Nasz kalkulator ubezpieczeń OC i AC w kilka minut obliczy składkę dla Twojego samochodu w kilkunastu towarzystwach. U nas z łatwością trafisz na korzystne ubezpieczenie samochodu. Wypróbuj nasz kalkulator i kup ubezpieczenie OC online!

Czym jest kalkulator ubezpieczeniowy OC i AC?

Kalkulator ubezpieczeń OC i AC jest porównywarką ubezpieczeń samochodowych . Składa się z formularza z danymi ubezpieczanego pojazdu i właściciela auta. Gdy wpiszesz wymagane informacje, nasz kalkulator ubezpieczeniowy przeliczy ceny ubezpieczeń samochodowych u różnych ubezpieczycieli. Otrzymasz aktualną cenę składki za ubezpieczenie auta u współpracujących z nami towarzystw. Dzięki porównywarce ubezpieczeń poznasz realne koszty ubezpieczenia oc i będziesz mógł wybrać ubezpieczenia samochodu najkorzystniejsze dla Ciebie.
 

Jak działa kalkulator OC i AC w CUK Ubezpieczenia?

W naszym kalkulatorze ubezpieczeniowym uzupełniasz dane niezbędne do obliczenia składki. Gdy formularz jest gotowy, kalkulator ubezpieczeń łączy się z systemami współpracujących z nami towarzystw, aby u źródła otrzymać aktualne ceny ubezpieczeń samochodu . Nasz kalkulator ubezpieczeń oblicza dla Ciebie składki w różnych towarzystwach i po chwili otrzymujesz przejrzyste zestawienie ofert, aby wybrać najkorzystniejszą dla siebie. Ubezpieczenie auta kupujesz online bezpośrednio w kalkulatorze ubezpieczeń lub u doradcy CUK Ubezpieczenia.
Wszystkie kalkulacje w naszej porównywarce OC i AC przygotowujemy bezpłatnie. Kupując polisę, płacisz wyłączenie za ubezpieczenie auta!
 

Jak kupić OC w kalkulatorze ubezpieczeń?

Wprowadzasz dane do kalkulatora ubezpieczeniowego, otrzymujesz najlepsze oferty ubezpieczeń OC i kupujesz online wybraną polisę. To bardzo proste i zajmuje tylko kilka minut!
Pierwszy krok do korzystnego ubezpieczenia samochodu  to uzupełnienie formularza w kalkulatorze OC . Podajesz dane pojazdu i wybierasz, które ubezpieczenia samochodowe chcesz kupić. Informacje o modelu auta wybierasz z listy. Przechodzisz do sekcji z danymi właściciela pojazdu, gdzie wpisujesz swoje dane i dane ewentualnych współwłaścicieli samochodu. Ostatnia część dotyczy poprzedniego ubezpieczenia, jeśli takowe posiadałeś.
Po uzupełnieniu wszystkich danych kalkulator przeprowadzi Cię do gotowego porównania ofert ubezpieczeń samochodowych. Możesz swobodnie przejrzeć znalezione propozycje ubezpieczeń auta i posortować je po cenie. Wybierasz najlepszą ofertę i klikasz „kup online”. Możesz jeszcze zdecydować się na dodatkowy zakres ubezpieczenia np. ochronę prawną. To także moment, aby rozłożyć płatność na raty. W ostatnim kroku nasz kalkulator ubezpieczeń przekieruje Cię bezpośrednio do płatności za wybrane ubezpieczenie auta.
 

Ile czasu trwa kalkulacja w porównywarce OC?

Tak naprawdę wszystko zależy od Ciebie, bo na podjęcie decyzji dajemy Ci tyle czasu, ile potrzebujesz. Po naszej stronie porównanie ofert trwa tylko chwilę. Wpisujesz dane do formularza w naszym kalkulatorze ubezpieczeń samochodów i od razu otrzymujesz przegląd ofert towarzystw, z którymi współpracujemy. Chcesz wybrać ubezpieczenie OC od ręki? Nic prostszego, kliknij na daną ofertę i przejdź do zakupu. Potrzebujesz więcej czasu? Możesz rozpocząć kalkulację w zatłoczonym autobusie, a do finalizacji zakupu przejdziesz w dogodnym dla Ciebie momencie. Porównanie ubezpieczeń samochodowych w CUK Ubezpieczenia nie trwa więcej niż kilka minut.
 

Jakich dokumentów potrzebuję, aby skorzystać z kalkulatora OC i AC?

Aby otrzymać ceny ubezpieczenia samochodu potrzebne Ci będzie jedynie prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu lub umowa kupna-sprzedaży, jeśli nie zdążyłeś go jeszcze wyrobić. Przygotuj dokumenty i oblicz OC w kilka minut!    
Co muszę zrobić, aby ubezpieczyć auto w porównywarce ubezpieczeń?
Przygotuj dowód rejestracyjny i prawo jazdy. Wpisz wszystkie niezbędne dane do naszego kalkulatora ubezpieczeniowego. Potwierdź i w tej samej chwili oblicz OC dla Twojego auta w towarzystwach ubezpieczeniowych, z którymi współpracujemy. Z listy porównanych przez nas ofert wybierz najkorzystniejsze ubezpieczenie OC i przejdź do zakupu. Po zakończonej transakcji zapisz polisę, którą prześlemy do Ciebie mailem. Nie musisz robić nic więcej, ubezpieczenie OC będzie ważne od dnia wskazanego w umowie.
 

Dlaczego kalkulator OC i AC?

Kalkulator ubezpieczeniowy to bardzo proste rozwiązanie, które pomoże Ci znaleźć ubezpieczenie OC w korzystnej cenie.  W naszym kalkulatorze ubezpieczeń czekają na Ciebie ubezpieczenia OC i AC od różnych towarzystw. Bez wychodzenia z domu obliczasz składkę u kilkunastu ubezpieczycieli i porównujesz oferty jak Ci wygodnie – na ekranie komputera lub smartfonu.
Porównywarka OC  to najszybszy sposób na poznanie cen w różnych towarzystwach. Ubezpieczenie OC kupisz online po wyborze najlepszej oferty. Wystarczy kilka chwil z kalkulatorem ubezpieczeń, aby cieszyć się ubezpieczeniem OC przez cały rok.
 

Czy opłaca się kupować ubezpieczenie samochodu online?

Tak, zakup ubezpieczenia OC przez Internet to bardzo dobry pomysł. Po pierwsze, widzisz wszystkie dostępne u nas ubezpieczenia samochodu z ceną dopasowaną dla Twojego pojazdu. Po drugie, możesz porównać oferty na ekranie własnego komputera lub smartfonu, co daje Ci pełną kontrolę nad tym, co kupujesz! Wyniki wyszukiwania w naszej porównywarce ubezpieczeń możesz sortować po cenie, dzięki czemu bez trudu wyłonisz najtańsze opcje i znajdziesz ofertę dla siebie: korzystną cenę i szeroki zakres ubezpieczenia samochodu.
 

Co to jest ubezpieczenie OC samochodu?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych to podstawowy rodzaj ubezpieczenia komunikacyjnego. Zgodnie z polskimi przepisami musi je mieć każdy właściciel samochodu nie tylko osobowego. Dlaczego akurat to ubezpieczenie jest takie ważne? Ubezpieczenie OC to ochrona odpowiedzialności cywilnej czyli Twojej odpowiedzialności na drodze jako kierowcy. Obejmuje szkody, jakie wyrządzisz osobom trzecim, a więc innym uczestnikom ruchu drogowego. W ramach ubezpieczenia OC towarzystwo pokryje koszty likwidacji szkód zarówno na osobie, jak i na mieniu. Jeśli spowodujesz wypadek, Twój ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanym odszkodowanie w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu czy koniecznej rehabilitacji. Z kolei kierowca, któremu uszkodziłeś auto, otrzyma środki z Twojego ubezpieczenia OC, aby naprawić straty w jego pojeździe. Dzięki ubezpieczeniu OC nie musisz martwić się o koszty odszkodowań, które bez tej ochrony musiałbyś ponieść we własnym zakresie, a co mogłoby być bardzo kosztowne.
 

Czy każdy samochód musi mieć ubezpieczenie OC?

Tak, zgodnie z polskim prawem każdy pojazd mechaniczny musi mieć ważną polisę OC. To jedyne obowiązkowe ubezpieczenie samochodu. Chroni przed finansowymi konsekwencjami szkody, którą kierowca wyrządził osobie trzeciej. Brak aktualnego ubezpieczenia OC wiąże się z karą w wysokości nawet kilku tysięcy złotych. Pamiętaj o zakupie ubezpieczenia OC dla swojego auta!
 

Jak szybko kupić ubezpieczenie OC?

Bardzo szybkim sposobem na zakup ubezpieczenia OC jest kalkulator ubezpieczeniowy. To rodzaj porównywarki ubezpieczeń samochodu, która zbiera oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych, aby móc porównać propozycje wielu firm w jednym miejscu. Nie musisz dzwonić do agentów czy umawiać się na spotkania – pełne zestawienie ofert możesz otrzymać, siedząc wygodnie na kanapie. Za pomocą kalkulatora OC znajdziemy dla Ciebie korzystne ubezpieczenie samochodowe w kilka minut. Ubezpieczenie samochodu zawsze kupuj w prosty sposób. Nie zwlekaj i oblicz OC już teraz!
 

Ubezpieczenie OC – kiedy się przydaje?

Podstawową funkcją ubezpieczenia OC pojazdów mechanicznych jest ochrona innych uczestników drogi, którzy mogą ucierpieć z Twojego powodu. Gdy będziesz kierował samochodem i doprowadzisz do kolizji czy wypadku, poszkodowani otrzymają odszkodowanie dzięki Twojemu ubezpieczeniu OC. Środki wypłaci towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym kupiłeś polisę. Odszkodowanie dotyczy zarówno szkód osobowych jak i majątkowych. Choć jako prowadzący własny samochód nie jesteś pod bezpośrednią ochroną Twojego ubezpieczenia OC, to jednak dzięki niemu zyskujesz spokój i nie musisz martwić się o odpowiedzialność finansową za straty, które możesz spowodować za kierownicą.
 

Czy w kalkulatorze kupię tylko ubezpieczenie OC?

Nie, nasza porównywarka ubezpieczeniowa pozwala na zakup wszystkich ubezpieczeń samochodowych potrzebnych kierowcy na drodze. Na samym początku formularza w kalkulatorze zaznacz właściwe opcje (AC, NNW lub Assistance) i kup wybrane ubezpieczenia samochodów. Cena, którą otrzymasz w porównaniu ofert, będzie zawierała już wszystkie rodzaje ubezpieczeń samochodu wybrane przez Ciebie na początku.
 

Jak wybrać ubezpieczenie auta?

Przy wyborze ubezpieczenia OC liczy się nie tylko cena składki . Zakres ochrony i suma gwarancyjna są identyczne w każdej ofercie, ponieważ reguluje je ustawa. Czasami jednak w ramach ubezpieczenia OC towarzystwa zapewniają bezpośrednią likwidację szkody. To przydane rozwiązanie, które pozwoli Ci zgłosić szkodę z ubezpieczenia OC sprawcy u swojego ubezpieczyciela.
Inaczej jest w przypadku AC – niższa cena może oznaczać mniejszą ochronę. Kupując AC, sprawdź dokładnie zakres polisy i OWU.
 

Czy kalkulator ubezpieczeń sam nalicza zniżki?

Tak, w naszym kalkulatorze ubezpieczeniowym obliczasz OC ze zniżką. Kalkulator OC i AC zapyta o dane właściciela pojazdu, a tym samym o jego historię ubezpieczeniową. 
Ceny składek we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych uwzględniają przysługujące Ci zniżki. Wystarczy, że podasz swój pesel i dotychczasowego ubezpieczyciela, u którego masz wykupione ubezpieczenie samochodowe.
 

Dlaczego kalkulator OC i AC w CUK Ubezpieczenia?

Jesteśmy multiagencją ubezpieczeniową i od 18 lat działamy na rynku ubezpieczeń samochodowych. To w naszym kalkulatorze OC i AC spotyka się kilkanaście towarzystw ubezpieczeniowych, aby znaleźć dla Ciebie idealne ubezpieczenie samochodu. Skorzystaj z usług zaufanej marki i w kilka minut ubezpiecz swoje auto!
 

Czy mogę kupić AC bez OC w kalkulatorze ubezpieczeniowym?

Tak. Twoje ubezpieczenie OC jest jeszcze ważne, ale potrzebujesz dodatkowej ochrony? Nie musisz czekać do końca ważności obecnej polisy. Na autocasco do ubezpieczenia OC możesz zdecydować się w dowolnym momencie. Masz możliwość zakupu ubezpieczenia OC i AC oddzielnie, a do każdej z tych polis możesz dobrać którekolwiek ubezpieczenie samochodowe w naszym kalkulatorze ubezpieczeń. 
 

Mam duże zniżki – czy warto kupować ubezpieczenie OC w porównywarce ubezpieczeń online?

Jak najbardziej. Nasz kalkulator ubezpieczeniowy zweryfikuje Twoje zniżki dzięki danym, które podasz. Poszukamy więc dla Ciebie ubezpieczenia OC, uwzględniając dotychczasowe zniżki. Nasza porównywarka OC nalicza zniżki zgodnie z historią szkód z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Dzięki temu zawsze kupisz u nas polisę z dokładnie takimi zniżkami, jakie Ci się należą. Im większe zniżki na ubezpieczenie OC, tym większa szansa, że znajdziemy dla Ciebie ofertę w bardzo atrakcyjnej cenie.
 

Czy muszę wypowiedzieć ubezpieczenie OC, aby kupić nowe na kolejny rok?

Tak, chyba że Twoje ubezpieczenie OC nie przedłuży się automatycznie. Otóż Twoja polisa zawsze będzie ważne do ostatniego dnia umowy, chyba że wyrejestrowujesz lub sprzedajesz auto. Gdy żegnasz się z pojazdem, ubezpieczenie samochodowe przestaje Ci być potrzebne. Poza tymi przypadkami ubezpieczenie OC skończy się terminowo, jeśli wypowiesz polisę najpóźniej jeden dzień przed jej zakończeniem. Z kolei gdy stajesz się właścicielem używanego auta i nie chcesz korzystać z ubezpieczenia OC po zbywcy, musisz je wypowiedzieć, a nową polisę kupić przykładowo w naszej porównywarce ubezpieczeń. Pamiętaj o ciągłości ochrony i nie pozwól na choćby jeden dzień przerwy w ubezpieczeniu OC.
 

Na jaki okres muszę zawrzeć ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC standardowo każdy kierowca zawiera na pełny rok. Jedynym wyjątkiem jest konieczność podpisania ubezpieczenia OC krótkoterminowego. Jeśli potrzebujesz całorocznego ubezpieczenia OC możesz kupić je w naszej porównywarce ubezpieczeń w pełni online.
 

Czy ubezpieczenia OC samochodu mogą się różnić?

Samo ubezpieczenie OC nie, ale oferty ubezpieczycieli już tak. Zakres ochrony obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdów mechanicznych jest określony przez polskie prawo, co oznacza, że polisy muszą chronić w dokładnie taki sam sposób. Sama ochrona w zakresie ubezpieczenia OC jest zatem identyczna dla każdej polisy OC, niezależnie od towarzystwa ubezpieczeniowego. Oprócz ceny oferty ubezpieczeń OC różnią się także dodatkami, które oferują ubezpieczyciele do danego ubezpieczenia OC. Wśród ubezpieczeń samochodowych dodawanych czasami do OC możemy wymienić ubezpieczenie szyb oraz ubezpieczenie opon. Ważną opcją, która może, ale nie musi być w standardzie jest bezpośrednia likwidacja szkody, która bardzo ułatwia załatwienie formalności w związku z powstałą szkodą.
 

Czy moje ubezpieczenie OC wznowi się automatycznie?

Zwykle tak, jednak nie we wszystkich przypadkach. Ubezpieczenie OC nie przedłuży się, jeśli korzystasz z polisy po zbywcy czyli kupiłeś samochód, a Twoje obecne ubezpieczenie OC zawarł jeszcze poprzedni właściciel pojazdu. To samo dotyczy ubezpieczenia OC krótkoterminowego. Ubezpieczenie OC nie wznowi się automatycznie, jeśli przed końcem ochrony nie opłacisz w pełni składki.
 

Czy kalkulację w porównywarce OC wykonam smartfonem?

Tak. Nasz kalkulator ubezpieczeń samochodowych działa także na urządzeniach mobilnych, dzięki czemu możesz porównać ceny ubezpieczeń gdziekolwiek jesteś. Nie potrzebujesz komputera, wystarczy dostęp do Internetu i kilka minut wolnego czasu. Wprowadź swoje dane do porównywarki ubezpieczeń CUK, a przedstawimy Ci dostępne oferty ubezpieczenia OC posortowane po cenie. Oblicz OC w naszym kalkulatorze ubezpieczeniowym i kupuj korzystne ubezpieczenie OC bez względu na to, gdzie akurat jesteś.
 

Czy ubezpieczenie samochodu w porównywarce OC kupię w pełni przez Internet?

Tak. Nie musisz wychodzić z domu ani nigdzie dzwonić, aby kupić ubezpieczenie OC w naszym kalkulatorze ubezpieczeniowym. Uzupełniasz formularz w porównywarce ubezpieczeń CUK i od razu możesz przystąpić do wyboru polisy dla siebie. A jest w czym wybierać, bo znajdziesz u nas oferty wielu towarzystw. Z naszej porównywarki ubezpieczeń możesz skorzystać zarówno na ekranie komputera jak i za pomocą smartfonu. Po wyborze ubezpieczenia OC i udanej płatności internetowej polisa trafi na Twoją skrzynkę mailową.
 

Czy muszę kupić ubezpieczenie OC po wykonanej kalkulacji?

Nie. Skorzystanie z naszego kalkulatora OC jest darmowe i nie jest wiążące. Oblicz OC, a jeśli któraś oferta przypadnie Ci do gustu, wtedy sfinalizujesz zakup, a nowe ubezpieczenie OC znajdzie się na Twojej poczcie elektronicznej. Możemy także wysłać Ci maila z linkiem do kalkulacji, dzięki czemu w dowolnym momencie wrócisz do porównanych ubezpieczeń samochodu.
 

Masz pytania o kalkulator ubezpieczeń CUK Ubezpieczenia?

Chętnie odpowiemy! Zamów rozmowę z naszym konsultantem lub zadzwoń pod numer 22-330-03-00. Wyjaśnimy wszelkie wątpliwości związane z ubezpieczeniami samochodowymi i pomożemy Ci kupić ubezpieczenie auta w naszym kalkulatorze OC i AC. Oblicz OC już teraz!

Pamiętaj, że ubezpieczenie samochodu kupisz też na infolinii i w placówkach CUK Ubezpieczenia w całej Polsce!

Więcej Mniej