2019-12-01

Ubezpieczenie mieszkania – kalkulator online. Czy warto?

Poznaj prosty sposób na zakup kompleksowej polisy.

Ubezpieczenie mieszkania – kalkulator online. Czy warto?

Kończy Ci się polisa mieszkaniowa? Chciałbyś zapoznać się z innymi atrakcyjnymi ofertami, jednak nie masz czasu na kontakt z towarzystwami ubezpieczeniowymi? Teraz możesz zrobić to bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że skorzystasz z naszego intuicyjnego kalkulatora online.

Czym jest kalkulator online?

Kalkulator ubezpieczeń w CUK to specjalna strona internetowa, na której możesz zapoznać się z ofertami wielu firm. Bez problemu porównasz zakres ochrony oraz poznasz cenę składki. Takie rozwiązanie jest niezwykle komfortowe, szczególnie dla osób, które decydują się kupić nieruchomość lub którym polisa mieszkaniowa właśnie się kończy. Aby skorzystać z kalkulatora online, potrzebujesz podstawowych informacji na temat nieruchomości oraz danych na temat ostatniej polisy (jeśli taka była).

Nowa polisa bez wychodzenia z domu

Największą zaletą kalkulatora ubezpieczeń w CUK jest zakup polisy online. Wszystkie formalności załatwisz, trzymając w ręku smartfon lub siedząc na kanapie z laptopem. Nie zajmie Ci to wiele czasu, ponieważ uzupełnienie formularza to tylko kilka minut. Dokładnie zapoznasz się z ofertami kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Niezbędne informacje znajdziesz się w jednym miejscu, dlatego jest to wygodne rozwiązanie dla każdego. Jedyne, co musisz zrobić to podać prawidłowe dane, a także wybrać konkretną ofertę. Zastanawiasz się co z płatnością składki? To także odbywa się w sposób elektroniczny. Możesz zapłacić całość jednorazowo lub rozłożyć koszt na raty i przelać wyłącznie pierwszą ratę. Płatność online jest bezpieczną i błyskawiczną formą zapłaty.

Ubezpiecz mieszkanie w 3 krokach!

W pierwszym kroku musisz podać dane na temat Twojej nieruchomości, w tym jej rodzaj, adres, a także rok budowy. Będą potrzebne takie informacje jak powierzchnia ubezpieczanego miejsca oraz użyte materiały drewnopochodne. W kolejnym etapie ważne będzie ustalenie zakresu oraz sumy ubezpieczenia. Musisz zdecydować, czy chcesz zabezpieczyć także wyposażenie Twojego domu oprócz samych murów. Zakres ochrony może obejmować zarówno elementy stałe, czyli np. meble w zabudowie czy armaturę łazienkową, jak i ruchomości domowe. Ostatnim krokiem jest oczywiście wybór oferty, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom, a następnie zakup polisy online.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Informacje, których potrzebujesz do ubezpieczenia online

Aby kupić polisę mieszkaniową online, potrzebujesz niezbędnych informacji na temat nieruchomości. Wśród danych, które będziesz musiał podać są:

  • wartość nieruchomości
  • powierzchnia mieszkania
  • lokalizacja i konstrukcja nieruchomości,
  • liczba lokatorów
  • poniesione do tej pory szkody
  • informacje na temat dotychczasowej polisy
  • zabezpieczenia mieszkania takie jak alarmy, drzwi antywłamaniowe czy specjalna konstrukcja okien
  • zakres ochrony

Formalności ograniczone są do minimum, natomiast jeśli będziesz chciał ubezpieczyć szczególnie cenne przedmioty, mogą być potrzebne dodatkowe dokumenty lub wizyta rzeczoznawcy.

Zwróć uwagę na dodatki

Kiedy będziesz zastanawiać się nad zakresem ochrony oraz łączną sumą ubezpieczenia, warto wziąć także pod uwagę dodatki do polisy mieszkaniowej. Dodatkowym zabezpieczeniem jest OC w życiu prywatnym, które chroni w przypadku wyrządzenia szkody trzeciej osobie. Zastanawiasz się, kiedy może się przydać? Przykładowo, jeśli którykolwiek domownik przez przypadek uszkodzi szybę sąsiadowi, będziesz mógł pokryć koszty w ramach ubezpieczenia. Pomyśl także o zabezpieczeniu miejsc, które przynależą do Twojego mieszkania. Chodzi tu oczywiście o ubezpieczenie garażu czy budynku gospodarczego, które nie znajdują się w tym samym budynku, co Twoje mieszkanie. Te miejsca są narażone na skutki takich zdarzeń losowych jak huragan czy pożar.

Dobre ceny ubezpieczeń w kalkulatorze online

Szukasz ubezpieczenia mieszkania w atrakcyjnej cenie? Wypróbuj nasz kalkulator ubezpieczeń online, przyjdź do placówki CUK Ubezpieczenia albo skontaktuj się z naszym doradcą na infolinii.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku