Ubezpieczenie turystyczne
– zadbaj o spokój podczas urlopu

  • Polisa już od 3 zł dziennie
  • Dopasuj ochronę do formy aktywności podczas urlopu
  • Obejmij ochroną wielu uczestników podróży na jednej polisie

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie turystyczne?

Nie martwisz się o niespodziewane koszty

Bez polisy turystycznej, Twoje finanse mogą ucierpieć zarówno, gdy potrzebujesz za granicą nagłej wizyty w szpitalu, jak i wtedy, gdy wyrządzisz szkodę osobie trzeciej czy zostanie skradziony Twój bagaż. Mając odpowiednią polisę podróżną, zyskujesz ochronę w wielu sytuacjach.

Możesz dopasować ubezpieczenie do sposobu spędzania urlopu

Innej ochrony wymaga plażowicz, a innej narciarz. By nie przepłacać, możesz dopasować polisę do sposobu spędzania czasu. Do wyboru masz m.in. wypoczynek czy uprawianie sportów. Możesz ubezpieczyć się także, gdy wyjeżdżasz, by pracować.

Zyskujesz uzupełnienie karty EKUZ

Mając kartę EKUZ, możesz skorzystać z bezpłatnej pomocy medycznej w krajach UE lub EFTA. Jednak karta EKUZ nie pokrywa wszystkich świadczeń. Nie obejmuje także np. krzywd wyrządzonych osobom trzecim. Z pomocą przychodzi odpowiednio dobrana polisa turystyczna.

Otrzymujesz pomoc w trudnych sytuacjach

W razie trudnych zdarzeń ubezpieczyciel w ramach assistance zapewni pomoc tłumacza, prawnika, zorganizuje nocleg czy opiekę nad dziećmi, gdy coś Ci się stanie. Zakres ochrony możesz dopasować do swoich potrzeb.

Co zyskujesz, kupując ubezpieczenie turystyczne w CUK?

Komfort

Polisę kupisz online, w aplikacji, przez telefon
lub w placówce – jak Ci wygodniej!

Dostęp do promocji i rabatów

Skorzystaj z programu Moc Rabatów oraz Payback!

Możliwość płatności ratalnej

lub odroczenie terminu pierwszej płatności.

Dostęp do nowoczesnej aplikacji,

która ułatwi Ci zarządzanie polisami i zgłaszanie szkód

Dobierz odpowiedni zakres ochrony ubezpieczenia turystycznego

Koszty leczenia w podróży i assistance

To podstawa dobrego ubezpieczenia na wyjazd za granicę. Polisa pokryje koszt leczenia w razie zachorowania lub z powodu wypadku (np. złamanej ręki). Assistance z kolei zapewni organizację pomocy dodatkowej (np. tłumacza czy prawnika).

Ubezpieczenie NNW podróżne

Ten dodatek do polisy podróżnej zapewni świadczenie w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu. Wsparcie ubezpieczyciela otrzymasz, jeśli np. podczas urlopu złamiesz nogę. W razie śmierci ubezpieczonego pieniądze zostaną wypłacone bliskim.

OC w życiu prywatnym

Chroni Twoje finanse na wypadek wyrządzenia krzywdy osobom trzecim. Ochrona dotyczy Ciebie oraz osób i zwierząt, za które jesteś odpowiedzialny. Polisa zadziała zarówno w przypadku szkód materialnych (zniszczenie przedmiotu), jak i osobowych (spowodowanie trwałego uszczerbku na zdrowiu).

Ubezpieczenie bagażu

Taki dodatek do ubezpieczenia turystycznego zapewnia odszkodowanie w razie utraty, zniszczenia, kradzieży bagażu podczas całej podróży, niezależnie od środka transportu czy formy zakwaterowania. Z kolei na lotnisku polisa obejmuje sytuacje związane z opóźnieniem bagażu.

Klauzula alkoholowa

To rozszerzenie polisy turystycznej, dzięki któremu ochroną objęte zostaną także zdarzenia, które zaszły, gdy ubezpieczony był pod wpływem alkoholu. Pamiętaj jednak, że większość towarzystw ubezpieczeniowych nie obejmuje ochroną szkód wyrządzonych po alkoholu osobom trzecim. 

Klauzula COVID-19

Polisa z tym dodatkiem obejmuje pomoc w razie zachorowania w czasie podróży na COVID-19. Ubezpieczony otrzyma nie tylko zwrot kosztów związanych z hospitalizacją, ale też pomoc tłumacza, zakwaterowanie na czas rekonwalescencji czy transport do kraju.

Dopasuj wariant ubezpieczenia turystycznego do swoich potrzeb

Polisa podróżna może chronić zarówno podczas wyjazdu w celu turystycznym, jak i służbowym. Konieczne jest jednak właściwe określenie formy aktywności. Ubezpieczyciele zazwyczaj stosują następujący podział:

  • wypoczynek
  • sport wysokiego ryzyka
  • sport zimowy
  • sport wyczynowy
  • praca fizyczna
  • praca umysłowa

Suma ubezpieczenia – maksymalna kwota ochrony

Każde towarzystwo ustala własne sumy gwarancyjne poszczególnych składników polisy. Niekiedy klient może w nie ingerować, innym razem nie. Sprawdź, jaką wysokość sumy ubezpieczenia wybrać:

Koszty leczenia w podróży

EuropaAzjaUSA, Kanada, Australia

minimum 500 000 zł

minimum 1 000 000 zł

minimum 1 000 000 zł

OC w życiu prywatnym

Im wyższa suma, tym lepsza ochrona finansowa w razie nieszczęśliwych wypadków.

NNW

Wybierz wyższą sumę, jeśli wybierasz się np. na narty, a prawdopodobieństwo, że zniszczysz drogi sprzęt jest większe.

Ubezpieczenie bagażu

Dopasuj sumę do wartości bagażu – jeśli przewozisz cenny sprzęt elektroniczny, wybierz odpowiednio wysoką kwotę.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu ubezpieczenia turystycznego?

Kierunek podróży

Ze względu na cel podróży powinno wybierać się przede wszystkim ubezpieczenie kosztów leczenia w podróży, a właściwie jego sumę ubezpieczenia. W naszym kalkulatorze możesz wybrać miejsce spędzania urlopu, a narzędzie wskaże polisy, które zostały wstępnie do niego dopasowane.

Sytuacje objęte ochroną ubezpieczeniową

Przeczytaj Ogólne Warunki Ubezpieczenia i dowiedz się, jakie zdarzenia obejmuje polisa. Może się okazać, że gwarantuje ochrony, na której najbardziej Ci zależy. Wówczas warto zdecydować się na inną polisę.

Termin ochrony

Może się bowiem okazać, że nie otrzymasz ochrony ubezpieczeniowej od razu. Czasem towarzystwa zakładają okres karencji. W tym czasie nie otrzymasz odszkodowania, nawet jeśli dojdzie do zdarzenia objętego polisą. Wykup więc ubezpieczenie odpowiednio wcześniej. 

Obowiązek wykupienia polisy

W niektórych sytuacjach może okazać się, że za brak odpowiedniej polisy turystycznej grozi kara. Doskonałym tego przykładem jest wyjazd w góry do Włoch – tam OC w życiu prywatnym jest obowiązkowe! Warto o tym pamiętać, ponieważ brak ubezpieczenia wiąże się z mandatem w wysokości od 100 do 150 euro. Dodatkowo nieubezpieczone osoby mogą stracić skipass, nawet jeśli został on opłacony na dłużej.

Jakie są wyłączenia w ubezpieczeniach turystycznych?

Wyłączenia odpowiedzialności to sytuacje, gdy odszkodowanie nie zostanie wypłacone. Każde towarzystwo ustala taką listę indywidualnie. Mogą to być m.in. szkody:

  • powstałe podczas łamania prawa
  • powstałe w związku z rażącym niedbalstwem
  • spowodowane umyślnie przez ubezpieczonego
  • powstałe, gdy ubezpieczony był pod wpływem alkoholu
  • które nie zostały zgłoszone do centrum alarmowego
  • powstałe podczas wykonywania pracy
  • związane z chorobą przewlekłą
  • związane z epidemiami czy klęskami żywiołowymi

Sprawdź realne ceny za polisy turystyczne w CUK

Dzięki wprowadzeniu kilku danych osobowych oraz informacji o podróży zyskasz dostęp do najlepszych propozycji od znanych towarzystw ubezpieczeniowych. Wykonaj kalkulację i znajdź najtańszą ofertę!

3 niezawodne sposoby na obniżenie ceny ubezpieczenia turystycznego

Wybierz pasujący wariant

Jeśli nie wyjeżdżasz na narty i nie zamierzasz uprawiać innych sportów ekstremalnych czy wysokiego ryzyka, wystarczy, że jako formę aktywności wybierzesz „wypoczynek”. Tak skonstruowana polisa w większości przypadków obejmuje ochroną też rekreacyjne uprawianie sportu (np. wędrówki po wyznaczonych niskich szlakach górskich czy jazdę rowerem po wyznaczonych trasach).

Przemyśl sumę ubezpieczenia

Wysokość składki polisy zależy także od sum gwarancyjnych poszczególnych elementów polisy (kosztów leczenia w podróży, NNW, OC w życiu prywatnym czy ubezpieczenia bagażu). Im wyższe sumy, tym ubezpieczenie jest droższe. Jeśli chcesz obniżyć cenę polisy, przemyśl dokładnie wysokość sum gwarancyjnych.

Porównaj dostępne oferty

Skorzystaj z naszego kalkulatora ubezpieczeń turystycznych, by porównać jednocześnie kilkanaście ofert. Tylko wtedy nie przepłacisz za polisę i wybierzesz taką, która jest dopasowana do Twoich potrzeb. Pamiętaj, że oferty różnią się od siebie nie tylko zakresem, ale też ceną składki.

Opinie klientów

Klaudia Krawczyk

Od dawna ubezpieczamy z mężem tutaj dwa samochody. W tym roku nawet zdecydowaliśmy się na ubezpieczanie na życie. Tak naprawdę składki są niewielkie.

Joanna Zofia Ołowska

Bardzo miła atmosfera, pełen profesjonalizm, szczególne podziękowania dla Pana Pawła za pomoc w znalezieniu najoptymalniejszego ubezpieczenia OC, oraz pomoc z wyprostowaniem polis z poprzednich lat za auto ubezpieczone w całkiem innej placówce.💪👍🤝 Dziękujemy
i polecamy jak najbardziej usługi CUK Wołomin.

Paulina Zarzycka

Bardzo polecam to miejsce. Profesjonalna i bardzo miła obsługa, wszystko przebiega szybko i sprawnie, niskie ceny i najlepsze oferty na rynku. Polecam każdemu! :)

Krystian Rosadziński

Pełen profesjonalizm. Od kilku lat nie muszę pamiętać o terminie ubezpieczeń. Za każdym razem telefoniczne przypomnienie, oferty przesyłane drogą elektroniczną. Mega oszczędność czasu. Obsługa klienta na najwyższym poziomie. Polecam

Ocena naszych Klientów na Google
Opinie klientów
4,79 (17 338 opinii)

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenia turystyczne?

Nieważne, gdzie wybierasz się na urlop. Czy do naszego zachodniego sąsiada, czy może na inny kontynent. Może planujesz wyjazd służbowy lub dłuższy pobyt za granicą, by szukać pracy? Gdziekolwiek planujesz spędzić choćby kilka dni, warto się ubezpieczyć. Ubezpieczenie podróżne zapewni Ci poczucie komfortu i bezpieczeństwo podczas podróży i pobytu w obcym kraju.

Niestety również w czasie urlopu jesteśmy narażeni na problemy zdrowotne. Możemy też ulec mniejszemu lub większemu wypadkowi. Trudno też przewidzieć, jak nasz organizm zareaguje na zmianę klimatu. Udar słoneczny, zatrucie pokarmowe czy wysoka gorączka mogą się przydarzyć wszędzie. W takich sytuacjach potrzebny będzie lekarz i wsparcie medyczne, ale nie tylko. Czasem będziemy potrzebować porady prawnej lub transportu do kraju. Odpowiednie ubezpieczenie turystyczne pozwoli Ci zmniejszyć lub nie ponieść kosztów leczenia za granicą. Ubezpieczenie na wyjazd możesz wykupić na dowolny region i wybrany okres. Niezależnie od tego, czy wybierasz się do Europy, czy w podróż dookoła świata, zawsze warto ubezpieczyć się na każdą ewentualność.

Jaki jest podstawowy zakres ochrony ubezpieczenia turystycznego?

Ubezpieczenia podróżne mogą mieć różny zakres ochrony w zależności od pakietu, na który się zdecydujesz. Wybierając polisę warto się zastanowić, jakie zagrożenia będą dla nas najistotniejsze. Na jakie zabezpieczenia warto się zdecydować, kupując ubezpieczenie na wakacje? Co powinno zawierać nawet najtańsze ubezpieczenie turystyczne? Decydując się na podstawową polisę turystyczną należy przede wszystkim wziąć pod uwagę następujące zabezpieczenia:

Assistance w podróży

Ubezpieczenie assistance to dobrowolne ubezpieczenie, które zapewnia konkretną pomoc serwisową, medyczną i informacyjną. Zakres takiego ubezpieczenia może obejmować transport samochodowy. Dzięki takiemu ubezpieczeniu pokryjesz koszty przewozu medycznego z zagranicy, tak żebyś mógł kontynuować leczenie w domu. Może ono również obejmować konsultacje z doradcą medycznym lub pomoc prawną. Ubezpieczenie assistance stanowi często zabezpieczenie w przypadku transportu zwłok do kraju. Pamiętaj jednak, że assistance jest rozszerzeniem polisy turystycznej i nie do każdego ubezpieczenia podróżnego jest dodane automatycznie.

Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków obejmuje ochronę życia i zdrowia kierowcy i pasażerów. To ubezpieczenie podróżne może być dużym wsparciem, jeżeli w razie wypadku nastąpi trwały uszczerbek na zdrowiu. Obejmuje pomoc finansową, ale też pomoc organizacyjną. Chodzi o szkody poniesione w wyniku wypadku drogowego oraz w innych sytuacjach komunikacyjnych.

OC w życiu prywatnym

OC w życiu prywatnym to bardzo istotny dodatek do ubezpieczenia turystycznego. Jeżeli podczas podróży wyrządzisz krzywdę osobie trzeciej, np. podczas surfowania na desce czy jazdy na nartach, to w takiej sytuacji może ona domagać się rekompensaty i pokrycia kosztów leczenia. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym pokryje ewentualne koszty, ale także zapewni Ci pomoc prawników, którzy w razie potrzeby mogą reprezentować cię w sądzie. Nikt oczywiście nie planuje takich sytuacji, ale z pewnością warto być zabezpieczonym również na taką ewentualność.

Co jeszcze może wejść w zakres ubezpieczenia turystycznego?

Wyżej wymienione to nie wszystkie sytuacje, przed którymi może Cię uchronić ubezpieczenie turystyczne. Wiele polis oferuje dodatkowy zakres ubezpieczenia w zależności od tego, na czym Ci najbardziej zależy i o jakim charakterze wyjazd planujesz.

Ubezpieczenie bagażu

Wybierasz się w daleką podróż a Twój bagaż nie dotarł tam razem z Tobą? Został skradziony lub uszkodzony? Ubezpieczenie bagażu pokryje koszty z tym związane i pozwoli Ci cieszyć się urlopem. W przypadku tego ubezpieczenia warto jednak upewnić się, jakie zdarzenia ubezpieczeniowe są wyłączone z polisy. Czasem dodatkowo powinieneś ubezpieczyć sprzęt elektroniczny i sportowy.

Uprawianie sportów oraz koszty poszukiwań i ratownictwa

Rozszerzenie polisy o ochronę obejmującą uprawianie sportów to konieczne zabezpieczenie, jeżeli wybierasz się za granicę, by aktywnie wypoczywać. Jeżeli planujesz jeździć na nartach, surfujesz, spędzasz wakacje na rowerze, to takie ubezpieczenie jest niezbędne. Zabezpieczy Cię przed ewentualnymi kosztami leczenia, pobytem w szpitalu czy transportem medycznym, ale będzie również potrzebnym wsparciem w przypadku akcji poszukiwawczych i ratowniczych, gdy zagubisz się w nieznanych górach czy ulegniesz wypadkowi podczas treningu. Dlatego przed zakupem polisy turystycznej, przeanalizuj swoje plany pod kątem sportu i włącz odpowiednie aktywności do ochrony ubezpieczeniowej.

Co jeszcze można wziąć pod uwagę, kupując ubezpieczenie turystyczne?

Co jeszcze może wejść w zakres ubezpieczenia na wyjazd? W ostatnim czasie pojawiły się polisy turystyczne, które uwzględniają szczególne okoliczności. Jeżeli planujesz urlop z biurem podróży, możesz ubezpieczyć się od odwołania lub skrócenia wyjazdu zorganizowanego. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się również ubezpieczenie biernego udziału w zamieszkach oraz ubezpieczenie od zaostrzenia chorób przewlekłych. Jeśli chorujesz na coś przewlekle, to koniecznie wybierz to rozszerzenie.

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenia turystyczne?

Masz problem z decyzją, na jakie ubezpieczenie turystyczne się zdecydować? Nie wiesz, gdzie najlepiej wykupić takie ubezpieczenie? Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń turystycznych online.Podaj dokąd się wybierasz, określ cel wyjazdu i termin podróży. Planujesz uprawiać sport lub szukasz ubezpieczenia na wyjazd do pracy za granicę? Odpowiedni kalkulator pomoże Ci znaleźć najlepsze ubezpieczenie podróżne dostosowane do Twoich potrzeb. Możesz wykupić polisę turystyczną online lub porozmawiać z doradcą, który na pewno Ci doradzi i rozwieje Twoje wątpliwości. Doradcy CUK czekają na Ciebie na infolinii i w placówkach.

O czym powinieneś jeszcze wiedzieć, kupując ubezpieczenie podróżne?

O czym jeszcze warto pamiętać, kupując ubezpieczenie turystyczne? Decydując się na jakąkolwiek polisę, warto zawsze dokładnie zapoznać się z wyłączeniem odpowiedzialności ubezpieczyciela. Najczęściej dotyczy to wypadków, do których dojdzie pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Ubezpieczyciele wykluczają tego typu zdarzenia z zakresu ubezpieczeń.

Dlaczego ubezpieczenie wyjazdowe jest takie ważne?

Ubezpieczenie podróżne warto wykupić przed każdym wyjazdem. Bagatelizowanie ryzyka związanego z podróżami na pewno się nie opłaca. Chociaż wszyscy zakładamy, że wakacje będą beztroskim i mile spędzonym czasem, a służbowy wyjazd nie będzie się wiązał z nieprzyjemnymi wydarzeniami, to jednak ubezpieczenie turystyczne będzie nas chronić w mniej optymistycznych sytuacjach. Jeżeli już spotka Cię coś przykrego, to warto być zabezpieczonym przed poniesieniem wysokich i nieplanowanych kosztów.