ładowanie

Wygodny kalkulator ubezpieczeń mieszkania i domu – wybierz najlepszą ofertę!

Bez względu na to, czy mieszkasz w domu jednorodzinnym, czy w mieszkaniu w zabudowie wielorodzinnej, kalkulator ubezpieczeń nieruchomości pomoże Ci wybrać ofertę dopasowaną do Twoich indywidualnych potrzeb. Porównywarka dostępna na CUK Ubezpieczenia przedstawi Ci rozwiązania oferowane przez największe towarzystwa, z którymi współpracujemy. U nas ubezpieczysz nieruchomości, które już istnieją, jak i te dopiero budowane. Możesz wybrać także polisę, która ochroni obiekty małej architektury, wolnostojący garaż czy budynek gospodarczy na Twojej posesji, jeśli są one trwale związane z gruntem.

Kalkulator ubezpieczenia mieszkania – jak z niego skorzystać?

Do tego, aby poznać poszczególne oferty ubezpieczenia mieszkania, niezbędne jest uzupełnienie formularza, który dostępny jest na naszej stronie. Musisz w nim zawrzeć takie informacje, jak:

 • dokładna lokalizacja,
 • wielkość i wartość nieruchomości,
 • rok budowy,
 • forma własności,
 • rodzaj pokrycia dachowego,
 • materiał, z którego wykonane są ściany.

Musisz także ustalić sumę ubezpieczenia, czyli kwotę, która stanowi górną granicę odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego w razie wystąpienia szkód w mieszkaniu czy domu.

Kalkulator kosztów ubezpieczenia mieszkania i domu – co musisz o nim wiedzieć?

Nasz kalkulator kosztów ubezpieczenia mieszkania i domu bazuje na ofertach towarzystw, z którymi współpracujemy. Porównywarka CUK przedstawi Ci te, które są najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb, na podstawie informacji zawartych w formularzu. Dzięki temu będziesz mógł nie tylko wybrać najtańsze ubezpieczenie mieszkania do kredytu, ale też kompleksowo zabezpieczyć swoją nieruchomość decydując się na konkretny zakres ochrony, gdyż może być on różny. Możesz wybrać, jakie ubezpieczenie mieszkania czy domu Cię interesuje, a następnie w prosty sposób filtrować otrzymane wyniki. Dzięki temu wybierzesz polisę, która zagwarantuje Ci spokój i bezpieczeństwo. Nie będziesz musiał martwić się o to, z czego pokryjesz koszty napraw, jeśli np. dojdzie do zalania nieruchomości.

Nasz kalkulator umożliwia nie tylko sprawdzenie ceny ubezpieczenia domu i mieszkania, ale także ich zakup. Wystarczy, że klikniesz przycisk „Kup online”, a system przeprowadzi Cię przez kolejne kroki. Możesz wybrać preferowany sposób płatności, a po opłaceniu ubezpieczenia otrzymasz polisę na adres mailowy. Jeśli potrzebujesz czasu na to, aby przeanalizować przedstawione oferty, wyślemy Ci je na skrzynkę, dzięki czemu będziesz mógł zrobić to później. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, to odwiedź oddział CUK w Twoim mieście. Nasi konsultanci czekają również na Twój kontakt telefoniczny lub za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie. W CUK znajdziesz zarówno najtańsze ubezpieczenie mieszkania do kredytu, ale także polisy o bardzo szerokim zakresie ochrony i z licznymi dodatkami, które są nieocenionym wsparciem w sytuacjach losowych. Przy każdej ofercie znajdziesz cenę ubezpieczenia domu lub mieszkania, co znacząco ułatwia podjęcie decyzji, szczególnie jeśli polisa ma być kupiona jedynie z uwagi na wymagania banku.

Porównywarka ubezpieczeń mieszkania w CUK – dlaczego warto z niej skorzystać?

CUK to multiagencja ubezpieczeniowa, co oznacza, że współpracujemy z najlepszymi towarzystwami na rynku. Dzięki temu znajdziesz u nas wiele ofert ubezpieczenia domu i mieszkania. Nie musisz samodzielnie ich poszukiwać, gdyż nasza wygodna porównywarka przedstawi je w przejrzysty sposób, co zdecydowanie ułatwi Ci wybór najlepszej opcji. W jednym miejscu znajdziesz najkorzystniejsze cenowo oferty, które w odpowiedni sposób ochronią Twoją nieruchomość. Kalkulator ubezpieczenia mieszkania umożliwi Ci porównanie wysokości składek, jakie oferują poszczególne towarzystwa. Zrobisz to wszystko przez internet bez konieczności wychodzenia z domu. 

Ile kosztuje ubezpieczenie nieruchomości?

Wysokość składki za ubezpieczenie nieruchomości może być bardzo różna, każde z towarzystw może zaproponować Ci inną ofertę. Skorzystanie z porównywarki dostępnej na CUK pozwoli Ci przejrzeć je i wybrać taką, która będzie najbardziej przystępna cenowo. Dzięki temu unikniesz płacenia zawyżonej stawki, która nie wpłynęłaby na zwiększenie wysokości ewentualnego odszkodowania.

Na to, jak wysoka będzie składka ubezpieczenia, wpływ ma przede wszystkim wartość nieruchomości. Musisz dobrze ją oszacować, aby uniknąć w przyszłości kłopotów. Ogromny wpływ ma również zakres ochrony. Im więcej ryzyk będzie on obejmował, tym składka będzie wyższa. 

Wpływ na wysokość składki ubezpieczenia mieszkania ma również powierzchnia nieruchomości. Im większy dom czy mieszkanie, tym wyższa cena polisy. Wpływa na nią również lokalizacja, w jakiej znajduje się nieruchomość, a także ukształtowanie terenu. Nieruchomości położone na obszarach zagrożonych zalaniem czy występowaniem huraganów wymagają opłacenia zdecydowanie wyższych składek niż te usytuowane np. w mieście w bezpiecznym miejscu. 

Porównanie ofert ubezpieczenia nieruchomości – sprawdź, jakie korzyści z tego płyną!

Porównanie ubezpieczeń nieruchomości dzięki naszej stronie jest bardzo proste i zajmuje zaledwie kilka minut. Nie musisz tracić czasu na dojazd i stanie w kolejkach w biurach poszczególnych ubezpieczycieli, aby poznać ich oferty i wybrać taką, która będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Zrobisz to wygodnie na stronie CUK Ubezpieczenia.

Poszczególne oferty o podobnym zakresie ochrony oraz sumie ubezpieczenia mogą znacząco różnić się od siebie wysokością składki, w zależności od towarzystwa, które je proponuje. Dzięki naszemu kalkulatorowi ubezpieczenia domu i mieszkania znajdziesz polisę w najkorzystniejszej cenie, bez konieczności przepłacania. Zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, ale i cenny czas, gdyż umowę podpiszesz bez wychodzenia z domu przez internet. Polisę 
prześlemy na Twój adres mailowy, dzięki czemu będziesz ją miał zawsze pod ręką. Za pośrednictwem naszej strony kupisz nie tylko polisę na dom czy mieszkanie. Znajdziesz u nas także ubezpieczenie OC i AC samochodu oraz motocykla i wiele innych.

Jakie informacje są niezbędne, aby skorzystać z porównywarki ubezpieczeń mieszkania?

Zanim rozpoczniesz korzystanie z kalkulatora ubezpieczeń mieszkania, przygotuj sobie kilka informacji, które zdecydowanie ułatwią Ci sprawne uzupełnianie formularza dostępnego na naszej stronie. Będziesz musiał wpisać w nim rok budowy oraz całkowitą powierzchnię nieruchomości, którą planujesz objąć ubezpieczeniem. Ustal także rynkową jej wartość, gdyż to od niej zależy wysokość składki. 

Dowiedz się, czy ściany oraz dach nie są wykonane z łatwopalnych materiałów, takich jak np. drewno. Ma to dla ubezpieczyciela ogromne znaczenie, gdyż wpływa na ryzyko potencjalnego zagrożenia dla budynku. Jeśli natomiast Twój dom jeszcze nie jest gotowy do zamieszkania, to oszacuj jego końcową wartość. Ubezpieczenie budynku powinno być na tyle wysokie, aby w razie szkody odszkodowania było w stanie pokryć ją w całości. W przeciwnym razie będzie się to wiązało z większymi stratami finansowymi, jakie będziesz zmuszony ponieść.

Ubezpieczenie domu i mieszkania – co wchodzi w jego skład?

Zakres ubezpieczenia nieruchomości może być bardzo szeroki i obejmować nie tylko to, co znajduje się wewnątrz niej, ale również na posesji. Niekiedy polisę taką można również rozszerzyć o ochronę zwierząt domowych czy własnego zdrowia i życia. W kalkulatorze ubezpieczenia domu możesz sprawdzić oferty zarówno na podstawową, jak i rozszerzoną polisę. 

Podstawowe ubezpieczenie domu czy mieszkania jest absolutnym minimum, na jakie warto się zdecydować. Jego zakres jest jednak dość wąski, gdyż obejmuje jedynie mury oraz stałe elementy, które znajdują się w nieruchomości, takie jak ściany, podłogi czy stałą zabudowę meblową. Najczęściej polisa zabezpiecza przed negatywnymi skutkami m.in.:

 • pożaru,
 • zalania,
 • powodzi,
 • wybuchu,
 • huraganu.

Ubezpieczenie rozszerzone to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą objąć polisą nie tylko części nieruchome, ale i wszystko to, co znajduje się wewnątrz nieruchomości. Dzięki niej wypłata odszkodowania możliwa jest także w sytuacji, gdy całkowitemu lub częściowemu zniszczeniu ulegnie wyposażenie mieszkania czy domu. 

Ubezpieczenie mieszkania i domu online – zadbaj o ochronę swojej nieruchomości

Zakup ubezpieczenia mieszkania oraz domu to doskonały sposób, aby we właściwy sposób zadbać o to, co masz najcenniejsze. Nieruchomość warta jest najczęściej kilkaset tysięcy złotych, a niekiedy także o wiele więcej. Jest to dorobek Twojego życia, dlatego zadbaj o to, aby był on odpowiednio chroniony. Odszkodowanie pokryje w razie potrzeby koszty wynikające z wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji. 

Porównywarka ubezpieczeń nieruchomości to intuicyjne narzędzie, z którego możesz skorzystać zarówno na telefonie, jak i komputerze. Wystarczy Ci tylko dostęp do internetu, aby poznać najlepsze oferty. Jeśli będziesz mieć problem z tym, którą wybrać polisę, aby sprostała Twoim oczekiwaniom, możesz skorzystać z pomocy naszych konsultantów. Jeśli skorzystasz z naszej oferty, to będziesz mógł w prosty sposób zalogować się do panelu klienta CUK. Znajdziesz w nim wszystkie informacje dotyczące Twojej polisy.

Dodatkowe rozszerzenia ubezpieczenia nieruchomości – jakie można wybrać?

Oprócz polisy, która obejmuje elementy stałe i ruchome znajdujące się wewnątrz budynku, a także na posesji, możesz zdecydować się na wykupienie dodatkowych rozszerzeń ubezpieczenia. Dzięki temu ochrona, którą zostanie objęte Twoje mienie, będzie zdecydowanie bardziej kompleksowa. Możesz bowiem kupić polisę, która ochroni również Ciebie i Twoich bliskich.

Jednym z takich ubezpieczeń jest NNW, czyli polisa następstw nieszczęśliwych wypadków. Jeśli ją posiadasz i ulegniesz wypadkowi, to odszkodowanie wypłacone z jego tytułu pozwoli Ci pokryć koszty związane z leczeniem, rehabilitacją czy zakupem leków. Z kolei Home Assistance sprawdzi się w sytuacji, gdy np. z powodu pożaru lub zalania mieszkania czy domu, będziesz musiał spędzić kilka dni w hotelu. Polisa ta pokryje m.in. koszty noclegów czy inne wydatki związane z koniecznością przebywania poza domem.

Ubezpieczenie mieszkania online możesz rozszerzyć również o OC w życiu prywatnym. Dzięki niemu, jeśli Ty lub ktoś z Twoich domowników wyrządzi krzywdę na mieniu osób trzecich lub szkody osobowe, to koszty związane z ich zadośćuczynieniem pokryte zostaną z wypłaconego z tego tytułu odszkodowania.

FAQ

Czy ubezpieczenie mieszkania i domu jest obowiązkowe?

Wykupienie ubezpieczenia mieszkania czy domu w zdecydowanej większości jest dobrowolne, a decyzja o jego zakupie leży po stronie właściciela. Istnieje jednak kilka wyjątków, w których ubezpieczenie nieruchomości jest niezbędne. 

Pierwszym z nich jest sytuacja, gdy dom czy mieszkanie jest objęte kredytem hipotecznym. Bank, który go udzielił, wymaga odpowiedniego zabezpieczenia nieruchomości ubezpieczeniem o właściwym zakresie ochrony. Drugim wyjątkiem jest natomiast przypadek, gdy nieruchomość razem z otaczającym je gospodarstwem zajmuje więcej niż 1 ha.

Od czego najlepiej ubezpieczyć dom?

Im szerszy zakres ubezpieczenia majątkowego, tym lepsza ochrona. Do najczęstszych zdarzeń, które warto wziąć pod uwagę, wybierając polisę, zaliczyć można przede wszystkim pożar, uderzenie pioruna, wybuch, wichurę, osunięcie się ziemi, upadek drzewa, a także straty, które są wynikiem działania dymu lub sadzy. Jeśli porównujesz oferty za pomocą kalkulatora ubezpieczenie domu i mieszkania, sprawdź, czy zawierają one ochronę również przed powodzią, kradzieżą, trzęsieniem ziemi oraz negatywnych skutków silnych opadów deszczu. 

Ubezpieczenie domu i mieszkania a zabezpieczenie nieruchomości – o czym trzeba pamiętać?

Podstawowym warunkiem ubezpieczenia nieruchomości od kradzieży jest to, aby było ono wyposażone w jakiekolwiek zabezpieczenie antywłamaniowe. Mogą to być drzwi z odpowiednim zamkiem lub okna ze wzmocnionymi szybami. Muszą być one zamontowane w taki sposób, aby ich otwarcie z zewnątrz lub wyważenie siłą było praktycznie niemożliwe.

Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe mogą wymagać, aby nieruchomość posiadała dodatkowe zabezpieczenia w postaci alarmu czy monitoringu. Mają one na celu zminimalizować ryzyko wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń, które mogą spowodować uszkodzenie domu czy mieszkania. Zanim wybierzesz ubezpieczenie mieszkania online, sprawdź dokładnie informacje zawarte w OWU. Znajdziesz w nim wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela, czyli sytuacje, w których wypłata odszkodowania będzie niemożliwa.

Na jaką sumę ubezpieczyć mieszkanie lub dom?

Wartość nieruchomości podana przy podpisaniu umowy ma ogromne znaczenie. To od niej zależy wysokość składki, a także suma ubezpieczenia. Zaniżenie lub zawyżenie wartości może wiązać się z wieloma problemami. Jeżeli zadeklarujesz zbyt niską wartość nieruchomości, to w razie wystąpienia szkody wypłacone odszkodowanie będzie niewystarczające, by pokryć wydatki związane z ich likwidacją. Z kolei jeśli wartość nieruchomości będzie zbyt wysoka, to zapłacisz bardzo wysoką składkę na ubezpieczenie mieszkania lub domu. 

Czy można ubezpieczyć mieszkanie tylko na chwilę?

Polskie prawo nie przewiduje, na jaki minimalny okres musi być wykupione ubezpieczenie nieruchomości. Większość towarzystw jednak oferuje polisy na okres wynoszący co najmniej 12 miesięcy. Po tym czasie możesz przedłużyć ubezpieczenie mieszkania online lub za pomocą porównywarki wybrać inną ofertę.

Kupując ubezpieczenie nieruchomości, pamiętaj o tym, że większość towarzystw ubezpieczeniowych wymaga okresu karencji, zanim zacznie obowiązywać. Dotyczy to głównie zagrożenia, jakim jest powódź. W takiej sytuacji polisa wejdzie w życie po 15 lub 30 dniach od podpisania umowy.
 

Co może objąć ubezpieczenie mieszkania i domu?

W ramach wybranego za pomocą kalkulatora ubezpieczenia domu czy mieszkania możesz objąć ochroną nie tylko sam budynek mieszkalny. Polisa może dotyczyć także inne nieruchomości i jej części, które znajdują się na posesji. Najczęściej jest to budynek gospodarczy, pomieszczenie przynależne, altana, garaż wolnostojący, a niekiedy także podjazd czy chodnik. Ubezpieczeniem objąć można również nieruchomość, która usytuowana jest poza działką, taką jak np. altana letniskowa.

Kalkulator ubezpieczenia domu pomoże Ci znaleźć ofertę, z której będziesz mógł skorzystać zarówno w przypadku budynku wolnostojącego, jak i w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Polisą obejmiesz także mieszkanie bez względu na to, na którym piętrze się ono znajduje. 

Czy można ubezpieczyć nieruchomość, której nie jest się właścicielem?

Kalkulator ubezpieczenia mieszkania umożliwia wykupienie polisy również przez osoby trzecie. Umowę ubezpieczenia nieruchomości może podpisać osoba, która nie jest właścicielem nieruchomości, jednak może objąć zakresem jedynie mienie, które do niej należy, np. ruchomości domowe. Wówczas ewentualna wypłata odszkodowania następuje na rzecz ubezpieczonego.

Masz pytanie o ubezpieczenie nieruchomości?

Na wszystkie pytania o ubezpieczenia mieszkania i domu odpowiedzą nasi profesjonalni doradcy na co dzień zajmujący się ubezpieczeniami. Możesz skontaktować się z nami, dzwoniąc na infolinię lub odwiedzając jedną z placówek CUK Ubezpieczenia.

Więcej Mniej