ładowanie

Ubezpieczenie turystyczne - dlaczego warto je kupić przed podróżą?

Decyzja o zakupie ubezpieczenia turystycznego zagwarantuje Ci dodatkową ochronę podczas podróży – zarówno tych zagranicznych, jak i krajowych. Polisy turystyczne pokrywają zazwyczaj koszty leczenia oraz zapewniają komfortowy wypoczynek bez zmartwień o nieprzewidziane podczas urlopu sytuacje. Ubezpieczenie na wakacje można rozszerzyć o dodatkowe elementy, z czego najczęściej korzystają przede wszystkim osoby uprawiające sporty ekstremalne i zimowe. Więcej o ubezpieczeniach turytycznych przeczytasz tutaj.

Ubezpieczenie podróżne a wizyta w szpitalu

Nieprzewidziane wydatki w czasie twoich wakacji nie będą już problemem, jeżeli będziesz miał wykupione ubezpieczenie turystyczne zagraniczne. Polisa turystyczna pokryje koszty związane z wizytą u lekarza w obcym kraju, pobytem w szpitalu, operacją, rehabilitacją oraz powrotem do Polski po leczeniu.

Czy ubezpieczenie na czas podróży obejmuje też bagaż?

Kwestie zdrowotne nie są jedynym powodem, aby zdecydować się na ubezpieczenie na czas podróży zagranicznej. Najlepsze ubezpieczenie podróżne może również objąć ochroną zagubiony bagaż lub opóźniony bądź odwołany lot.

Czy ubezpieczenie turystyczne jest drogie?

Wykup nawet najtańszego ubezpieczenia podróżnego, na które wydamy już od kilku zł dziennie za osobę, będzie niewielkim obciążeniem dla domowego budżetu, a zdecydowanie pomoże Ci w pełni cieszyć się wszystkimi urokami wakacji.

Najlepsze ubezpieczenie turystyczne – porównywarka znajdzie je dla Ciebie

Podstawowym kryterium, kiedy wykonujemy porównanie ubezpieczeń turystycznych jest zwrot kosztów leczenia, ponieważ to właśnie one generują najwięcej nieprzewidzianych kosztów. Złamana noga, ból gardła czy bolący ząb to główne problemy zdarzające się w podróży, za które bez ubezpieczenia płacimy z własnej kieszeni.

Nawet najtańsze ubezpieczenie turystyczne daje więcej niż karta EKUZ

Karta EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest częstym wyborem podróżujących, jednak posiada pewne ograniczenia. Przede wszystkim działa tylko na terenie Unii Europejskiej i państw należących do EFTY (Europejskie Stowarzyszenie Wolnego Handlu). EKUZ nie jest zastępnikiem ubezpieczenia w podróży zagranicznej ponieważ zapewnia najmniejszy możliwy zakres pomocy w razie nagłego wypadku. Pokrywa koszty leczenia tylko w celu ratowania życia w szpitalu.

Ubezpieczenie na wakacje w krajach spoza Unii Europejskiej

Są kraje, które pomimo posiadania karty EKUZ nie pokrywają kosztów leczenia powstałych w wyniku uprawiania sportów ekstremalnych. EKUZ nie obejmuje też kosztu powrotu osoby poszkodowanej do kraju. Dlatego też uzupełnieniem EKUZ powinno być ubezpieczenie turystyczne zagraniczne, które zapewnia pełną pomoc w czasie wakacji. Pamiętaj, że EKUZ działa w Unii Europejskiej oraz w krajach Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA). Dlatego jeśli wybierasz się do krajów spoza UE i spoza EFTA, nie możesz liczyć na pomoc medyczną w ramach EKUZ. 

Wykup ubezpieczenia turystycznego – porównywarka zapewni Ci komfortowe wakacje

Wybierając się w podróż, nigdy nie planujemy, że może nam się przytrafić nieszczęśliwy wypadek, czasem jednak się to zdarza. Polisy turystyczne trwające od pierwszego do ostatniego dnia naszego wyjazdu zapewniają kompleksową ochronę ubezpieczeniową.

Ubezpieczenie turystyczne zagraniczne wygenerowane przez kalkulator

Najlepsze oferty dopasowane do naszych konkretnych oczekiwań pomoże nam znaleźć porównywarka ubezpieczeń turystycznych. Poszczególne oferty mogą obejmować m.in.:

  • Zagubiony lub zniszczony bagaż

  • Zwrot kosztów transportu w razie wypadku

  • Refundację wydatków związanych z leczeniem podczas urlopu

  • Następstwa nieszczęśliwych wypadków

Jeżeli wiesz, że podczas wakacji będziesz uprawiać sporty ekstremalne, wyczynowe lub weźmiesz udział w zaplanowanych wcześniej turniejach, każde ubezpieczenie zagraniczne możesz rozszerzyć o opcje, które ochronią cię także w razie takich wypadków.

Polisy turystyczne a moto assistance

Warto także rozważyć moto assistance, zwrot pieniędzy za bilety lotnicze oraz za noclegi w sytuacji, kiedy musimy zrezygnować z wyjazdu. Porównywarka ubezpieczeń turystycznych pokazuje dokładne warunki każdej polisy.

Zobacz jak wygląda ranking ubezpieczeń podróżnych z porównywarki ubezpieczeń

Wykorzystaj praktyczne narzędzie, jakim jest porównywarka ubezpieczeń i wybierz ofertę skrojoną tylko dla ciebie. Kalkulator ubezpieczenia turystycznego zbiera polisy wiodących ubezpieczycieli na rynku i przedstawia Ci je łącznie z cenami oraz warunkami.

Kupując ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny musisz odpowiedzieć na kilka prostych pytań

Wiele osób zadaje sobie pytanie jak wybrać ubezpieczenie turystyczne. Kalkulator dostępny na naszej stronie internetowej to najlepszy sposób, aby uzyskać dostęp do aktualnych polis. Potrzebna będzie data rozpoczęcia oraz zakończenia podróży, data urodzenia wszystkich osób, które będą objęte ubezpieczeniem, cel podróży, a także informacja czy osoba korzystająca z kalkulatora ubezpieczenia turystycznego przebywa aktualnie na terenie Polski.

Najlepsze ubezpieczenie podróżne w kilku prostych krokach

Aby uzyskać ubezpieczenie turystyczne, porównywarka poprosi nas o sprecyzowanie dodatkowych elementów, o które chcielibyśmy rozszerzyć naszą polisę podróżną. Konieczne będzie wskazanie aktywności, które planujemy podczas podróży (wypoczynek, sport wyczynowy, praca itp.).
Korzystając z wygodnego kalkulatora bez problemu dowiesz się jak aktualnie przedstawia się ranking ubezpieczeń podróżnych. Zobaczysz różne propozycje polis na ubezpieczenia podróżne, porównywarka pokaże Ci zakres oraz ceny konkretnych ofert.

Czy kupując ubezpieczenie podróżne porównywarka pokaże mi wszystkie oferty?

Jeśli już zdałeś sobie sprawę jak istotne jest ubezpieczenie turystyczne, porównywarka ubezpieczeń podróżnych dostępna w naszym serwisie internetowym pokaże ci zestawienie najlepszych ofert wiodących firm ubezpieczeniowych w Polsce. Twoim zadaniem będzie jedynie ich analiza pod kątem zakresu i kosztów.

Ubezpieczenie turystyczne - gdzie najlepiej?

Sprawdź, jak wygląda ranking ubezpieczeń podróżnych, które wygeneruje dla Ciebie kalkulator ubezpieczenia turystycznego. Uzupełnij formularz i wybieraj spośród wielu ofert.

Najtańsze ubezpieczenia turystyczne – ranking wygeneruje dla Ciebie kalkulator

Dołącz do grona beztroskich podróżników i wykup dla siebie oraz rodziny ubezpieczenie podróżne. Porównywarka dostępna na naszej stronie internetowej jest darmowa. Po wprowadzeniu niezbędnych informacji kalkulator ubezpieczenia turystycznego wyszuka dla Ciebie najkorzystniejsze oferty. Dodatkowo możesz zaznaczyć, że interesuje Cię także ubezpieczenie narciarskie oraz dla osób uprawiających sporty ekstremalne. Przejrzyste wypunktowanie najważniejszych informacji o każdej ofercie pozwoli Ci spokojnie przeanalizować i porównać oferty i wybrać spośród nich tą, która spełnia wszystkie kryteria.

Od czego zacząć, aby wykupić ubezpieczenie na wyjazd za granicę?

Pierwszym krokiem podczas wyboru polisy podróżnej musi być ocena własnych potrzeb oraz charakteru wyjazdu. Jeżeli nie planujesz uprawiać sportów ekstremalnych bądź podwyższonego ryzyka, najprawdopodobniej wystarczy Ci standardowe ubezpieczenie. Wyjazd zagraniczny wiąże się niejednokrotnie z podróżą samolotem i w takim wypadku warto rozważyć również polisę, która zapewni ochronę bagażu przed zagubieniem bądź zniszczeniem.

Najlepsze ubezpieczenie turystyczne nie musi być drogie

Różne polisy turystyczne oferują różny zakres ochrony w trakcie podróży. Podstawowym czynnikiem, na który w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę, jest gwarancja pokrycia wszystkich kosztów udzielenia pomocy medycznej. Zaliczamy do nich przede wszystkim koszty leczenia ambulatoryjnego, hospitalizacji i transportu ubezpieczonego do kraju. Jeżeli doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu, wówczas wypłata świadczeń nastąpi z ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).

Ubezpieczenie zagraniczne – warto czytać całą umowę

Wybierając ubezpieczenie na wyjazd powinniśmy też zastanowić się, czy potrzebne nam będzie krótkoterminowe ubezpieczenie turystyczne samochodu. Jeżeli odpowiedź brzmi „tak”, wówczas, przed opłaceniem składki koniecznie zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia ponieważ są tam zapisane wyłączenia z ochrony ubezpieczenia. Zaniedbanie tego kroku może wpłynąć później na ewentualną wypłatę świadczeń.

Chcę kupić ubezpieczenie turystyczne, kalkulator pyta mnie o choroby przewlekłe

Kraje takie jak Australia, USA czy Kanada mają bardzo drogi system opieki zdrowotnej, dlatego przed wyjazdem w te kierunki zaleca się wybrać ubezpieczenie turystyczne bez limitów. W sytuacji, gdy cierpisz na chorobę przewlekłą, niezależnie dokąd się wybierasz, zaznacz w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych opcję „choroby przewlekłe”.

Ubezpieczenia turystyczne, NNW, OC i ochrona bagażu

Ciekawym dodatkiem do ubezpieczenia na wyjazd jest ubezpieczenie OC. Jest to opcja dodatkowo płatna, jednak wyjątkowo przydatna w sytuacji, kiedy nieumyślnie spowodujemy zdarzenie, w rezultacie którego ucierpi osoba trzecia. Wówczas odszkodowanie, o które będzie ubiegać się poszkodowany, zostanie pokryte z konta ubezpieczyciela.

Czy kalkulator ubezpieczenia turystycznego bierze pod uwagę to, że uprawiam sporty ekstremalne?

Pamiętaj, że ubezpieczyciel odmówi ci wypłacenia świadczeń, jeżeli uraz, którego doznałeś nastąpił w wyniku uprawiania sportów ekstremalnych bądź sportów podwyższonego ryzyka, a Ty nie miałeś wykupionego dodatkowego ubezpieczenia. Do takich zaliczają się między innymi skoki ze spadochronem, paralotniarstwo, pilotowanie samolotu, kolarstwo, skok na bungee oraz wspinaczka.
Często, udział w zawodach sportowych podczas wyjazdów zagranicznych wiąże się z zabraniem profesjonalnego i drogiego sprzętu. Nie wszyscy wiedzą, że ubezpieczenie turystyczne może objąć ochroną również narty lub deskę snowboardową.

Poznaj narzędzie jakim jest kalkulator ubezpieczeń turystycznych

Nie wiesz jak wybrać ubezpieczenia turystyczne? Porównywarka zrobi to za ciebie. Kalkulator ubezpieczeń turystycznych w kilka sekund przetworzy podane przez Ciebie informacje i na tej podstawie wygeneruje oferty towarzystw ubezpieczeniowych współpracujących z naszym serwisem internetowym. Ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny zostanie dobrane pod kątem celu podróży, czasu trwania, liczby oraz wieku uczestników podróży oraz tego, co będziemy robić na wakacjach – wypoczywać, czy uprawiać sporty.

Porównanie ubezpieczeń turystycznych w darmowej porównywarce

Dodatkowe odpowiedzi, jakich będziesz musiał udzielić obejmą choroby przewlekłe. Pamiętaj, że porównywarka ubezpieczeń podróżnych nie jest jedną metodą zakupu ubezpieczenia podróży zagranicznej. Jeżeli dokładnie przeanalizowałeś wszystkie ubezpieczenia turystyczne, ranking z porównywarki i ceny poszczególnych polis, a pomimo tego wciąż masz wątpliwości, zadzwoń do doradcy. W CUK Ubezpieczenia pracują najlepsi specjaliści, zawsze gotowi do pomocy.

Jak działa porównywarka ubezpieczeń turystycznych?

Wybierasz się w podróż i wciąż zadajesz sobie to samo pytanie „ubezpieczenie turystyczne – gdzie najlepiej kupić?”, nie zapominaj o wykorzystaniu bardzo pomocnego narzędzia jakim jest kalkulator ubezpieczenia turystycznego. Dzięki niemu wyszukasz najtańsze ubezpieczenie turystyczne i w zaledwie kilka minut sprawdzisz najlepsze oferty. Ubezpieczenie na podróż zagraniczną kupisz bez wychodzenia z domu. Wystarczy do tego laptop lub smartfon. Po dokonaniu przelewu, dokumenty przyjdą na podany przez ciebie adres e-mail.

Ubezpieczenie na podróż zagraniczną znajdziesz dzięki wygodnej porównywarce

Ubezpieczenie podróży zagranicznej nie jest jedyną rzeczą, którą możesz wyszukać i zakupić poprzez porównywarkę dostępną na naszej stronie internetowej. Wybierasz się w podróż służbową i potrzebujesz ubezpieczenie? Wyjazd zagraniczny do pracy również można objąć ochroną. Wystarczy wtedy zaznaczyć w porównywarce, że wybierasz się w podróż służbową.
Wiele osób zastanawia się, czy wyszukujący ubezpieczenie turystyczne kalkulator jest bezpieczny. Tak, gwarantujemy bezpieczeństwo podanych przez Ciebie danych. Nasza strona posiada certyfikat SSL, a zakupioną polisę można opłacić bezpiecznym przelewem internetowym.

Czy porównywarka ubezpieczeń podróżnych jest darmowa?

Kalkulator porównujący najtańsze ubezpieczenie turystyczne dostępny na cuk.pl jest bezpłatny i nie zawiera żadnych ukrytych opłat dodatkowych. W CUK Ubezpieczenia sprawdzisz cenę polisy turystycznej za darmo.

Cena ubezpieczenia na wyjazd

Najtańszą polisę na podróż zagraniczną kupisz już za kilka złotych na dzień. Wpływ na cenę ubezpieczenia turystycznego będzie miał zakres ochrony, cel podróży, czas jej trwania oraz liczba i wiek osób, które zostaną objęte ochroną. Wyższą składkę za ubezpieczenie na wakacje zapłacisz, jeżeli cierpisz na  choroby przewlekłe lub zamierzasz podczas podróży uprawiać sporty ekstremalne.

Jedna polisa podróżna – wiele korzyści

Pamiętaj, aby zawsze sprawdzać limity ubezpieczenia podróżnego. Porównywarka przedstawi Ci wiele informacji, z których najważniejszą będzie suma ubezpieczenia kosztów leczenia. Może ona wynieść nawet 1 500 000 zł. Kolejnym ważnym aspektem jest ubezpieczenie kosztów ratownictwa. Akcje ratunkowe prowadzone za granicą kosztują tysiące euro i jeżeli twoje ubezpieczenie na czas podróży nie będzie uwzględniać tej opcji, wszystkie koszty będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni. Pamiętaj, że cena ubezpieczenia turystycznego nie powinna być głównym kryterium branym pod uwagę podczas wyboru ochrony. Najważniejszy w przypadku polis podróżnych jest odpowiednio dobrany zakres ochrony.

Więcej Mniej