ładowanie

Ubezpieczenie NNW szkolne dla dziecka w CUK

Szukasz alternatywy dla ubezpieczenia szkolnego? Zapraszamy do CUK po ubezpieczenie dla swojego dziecka, które przygotowaliśmy specjalnie z myślą o klientach CUK z firmą InterRisk. Ubezpieczenie szkolne NNW zapewnia odszkodowanie w związku z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu, spowodowanym przez nieszczęśliwy wypadek czy chorobę. Polisa obejmuje również świadczenie za pobyt w szpitalu. Pieniądze za śmierć wskutek nieszczęśliwego wypadku to także dodatkowe wsparcie finansowe dla rodziców.

Ubezpieczenie na życie dla dziecka to jeden ze sposobów na zapewnienie ochrony pociechom. Polisa może być dostosowana do wieku dzieci, a pakiet świadczeń przewidywać wypłatę środków w razie kontuzji, choroby lub najczarniejszego scenariusza, czyli śmierci dziecka. Ubezpieczenie NNW dziecka to również gwarancja pomocy finansowej w razie tak zwanych następstw nieszczęśliwych wypadków. Dzieci są narażone na różne urazy, dlatego warto przygotować się na każdą ewentualność.

Czym jest ubezpieczenie NNW szkolne? Twoje dziecko tego potrzebuje!

Ubezpieczenie NNW szkolne to ochrona na wypadek następstw nieszczęśliwych wypadków, które zabezpiecza finansowo przed skutkami trwałego uszkodzenia ciała lub śmierci osoby ubezpieczonej. 
Złamania, zwichnięcia, rehabilitacja czy poważne zachorowanie może wiązać się z wysokimi wydatkami, które warto zabezpieczyć w ramach pakietu NNW szkolnego.  

Polisa działa również w czasie wakacji i ferii!  

Jaki jest zakres ubezpieczenia szkolnego NNW?

Ubezpieczenie NNW szkolne występuje w różnych wariantach. Warto dobrze poznać, co obejmuje, tak aby jej zakres był jak najbardziej zbliżony do codzienności Twojego dziecka. Dzieci są szczególnie narażone na nieszczęścia będące efektem wypadków komunikacyjnych, zwiększonej aktywności fizycznej, a także poważnych sezonowych chorób.

Co obejmuje ubezpieczenie szkolne?

 • pobyt w szpitalu wskutek wypadku lub choroby,
 • zwrot kosztów leczenia,
 • pokrycie kosztów rehabilitacji dziecka oraz kosztów nabycia wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie będących przedmiotami ortopedycznymi i środkami pomocniczymi,
 • rozszerzenie zakresu o wyczynowe uprawianie sportu,
 • wstrząśnienie mózgu w następstwie nieszczęśliwego wypadku,
 • świadczenia, jeśli dziecko ugryzie kleszcz, pies, żmija lub owad,
 • pakiet stomatologiczny (wsparcie w razie nieszczęśliwych wypadków),
 • pomoc psychologiczna dla dziecka,
 • wsparcie informatyczne.

Najważniejsze wyróżniki ubezpieczenia NNW szkolnego w InterRisk

 • działa w szkole i poza nią,
 • obejmuje uszkodzenia ciała w następstwie nieszczęśliwego wypadku,
 • zapewnia świadczenie w związku z pobytem w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub choroby,
 • gwarantuje jednorazowe świadczenie z tytułu operacji w wyniku nieszczęśliwego wypadku,
 • obejmuje wyczynowe uprawianie sportu w każdym wariancie ubezpieczenia dla osób do 20 roku życia,
 • zawiera pomoc w razie ukąszenie przez kleszcza (organizacja i pokrycie kosztów badań i antybiotykoterapii),
 • obejmuje Pakiet HejtStop! ze wsparciem psychologicznym, prawnym oraz IT.

Kiedy obowiązuje ubezpieczenie NNW dziecka?

Ubezpieczenie szkolne wbrew pozorom nie obowiązuje tylko, gdy do nieszczęśliwego wypadku dojdzie podczas zajęć szkolnych. Ochroną ubezpieczeniową objęte jest dziecko w drodze do szkoły, podczas lekcji, zajęć pozalekcyjnych, ale i na obozach czy koloniach. Polisa działa także podczas ferii, wakacji i przerw świątecznych na terenie całego świata.

Stały uszczerbek na zdrowiu

Dziecko otrzyma odszkodowanie, jeśli dojdzie do fizycznego lub psychicznego naruszenia sprawności organizmu po nieszczęśliwym wypadku. Co ważne, stały uszczerbek na zdrowiu stwierdza się, jeśli stan dziecka według lekarzy nie rokuje poprawy.

Organizacja pomocy po wypadku

Jeśli dojdzie np. do wypadku komunikacyjnego, ubezpieczyciel zapewnia organizację pomocy.

Śmierć wskutek nieszczęśliwego wypadku

Ubezpieczenie szkolne NNW zapewnia także świadczenie finansowe dla rodziców, jeśli dziecko poniesie śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Sprzęt potrzebny po wypadku

Indywidualne ubezpieczenie NNW dziecka zapewnia zwrot kosztów zakupu środków pomocniczych, takich jak ortezy, okulary czy inny sprzęt medyczny.
Przykład, Twoje dziecko otrzyma zwrot udokumentowanych kosztów zakupu lub naprawy okularów korekcyjnych bądź aparatu słuchowego uszkodzonych w wyniku nieszczęśliwego wypadku na terenie placówki – do 300 zł.

Świadczenie za pobyt w szpitalu

Jeśli Twoje dziecko nagle zachoruje lub ulegnie nieszczęśliwemu wypadkowi i będzie wymagało hospitalizacji, otrzyma świadczenie z polisy NNW. Dzienne świadczenie szpitalne w każdym z wariantów wynosi 100 zł za każdy dzień począwszy od drugiego dnia pobytu.

Np. jeżeli u Twojego dziecka zdiagnozowano COVID-19 i w związku z tym będzie wymagało hospitalizacji, towarzystwo wypłaci Ci 100 zł za każdy dzień pobytu dziecka w szpitalu (licząc od 2-go dnia pobytu). Taką możliwość daje Ci NNW dla dziecka nawet w najniższym pakiecie. 

Pogryzienia i inne urazy

Jeśli ubezpieczone dziecko zostanie pogryzione przez psa, ukąszone przez kleszcza czy użądlone przez owada, przysługuje jednorazowe świadczenie. W niektórych przypadkach pieniądze zostaną wypłacone tylko, gdy dziecko będzie wymagało pobytu w szpitalu w wyniku pogryzienia. Za otrzymane pieniądze możesz kupić niezbędne leki lub przeznaczyć na dowolny cel.

W CUK Ubezpieczenia otrzymasz kompleksową ochronę na wypadek, jeśli u Twojego dziecka na skutek ugryzienia przez kleszcza zdiagnozowana zostanie borelioza – towarzystwo wypłaci świadczenie w wysokości do 1.000 zł. Pakiet Kleszcz oraz zdiagnozowanie boreliozy zapewnia również pokrycie kosztów wizyt i badań diagnostycznych związanych z ugryzieniem przez kleszcza.

Koszty leczenia w Polsce

Polisa NNW pokrywa także koszty leczenia po nieszczęśliwym wypadku czy chorobie. Świadczenie obejmuje nie tylko zakup leków i środków pomocowych, ale też rehabilitację czy jednorazowe świadczenie w związku z odbytą operacją. Ubezpieczenie szkolne NNW od InterRisk zawiera też nieczęsto spotykany w tego typu polisach pakiet stomatologiczny, który obejmuje koszty leczenia u stomatologa w związku z nieszczęśliwym wypadkiem.

Studia zaoczne i wieczorowe

Polisą NNW można objąć ochroną nie tylko dzieci szkolne! Ubezpieczyć mogą się także osoby do 25. roku życia, które podejmują studia zaoczne lub wieczorowe. Student może zostać objęty polisą – jednym z wariantów jest także ubezpieczenie na praktyki zawodowe.

Leczenie NNW i usługi assistance poza Polską

Kupując ubezpieczenie szkolne NNW od InterRisk otrzymasz zwrot kosztów leczenia m.in. zatrucia pokarmowego, porażenia prądem czy wstrząśnienia mózgu po nieszczęśliwym wypadku. W niektórych przypadkach, by nastąpiła wypłata świadczenia wymagany jest kilkudniowy pobyt w szpitalu. Sprawdź w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, kiedy pokryte zostaną koszty leczenia w związku z wypadkiem.

Z kolei pakiet usług assistance (Assistance EDU PLUS) obejmuje m.in.:

 • wizytę lekarza, wizytę pielęgniarki oraz dostawę leków (po nieszczęśliwym wypadku),
 • opiekę domową po hospitalizacji, jeżeli dziecko w wyniku wypadku przebywało w szpitalu minimum 7 dni.

Twoje dziecko uległo nieszczęśliwemu wypadkowi? Zadzwoń do Centrum Assistance i zamów wizytę lekarza do domu!

Co obejmuje ubezpieczenie sportowe dla dzieci?

Chcesz zapisać swoje dziecko na zajęcia ze sztuk walki? A może Twoje dziecko należy do klubu sportowego i bierze udział w zgrupowaniach lub meczach? Dobrym rozwiązaniem będzie ubezpieczenie szkolne NNW. Pakiet świadczeń obejmuje nie tylko podstawowe zdarzenia takie jak nieszczęśliwy wypadek w trakcie przerwy międzylekcyjnej lub w drodze do placówki edukacyjnej, lecz także ochronę podczas uprawiania sportu.

Ubezpieczenie szkolne pozwoli Ci przygotować się na wszystkie ewentualności – złamanie ręki, nogi czy przejście rehabilitacji, aby Twoje pociechy szybko mogły wrócić do pełnej sprawności. Świadczenia dotyczą każdej lokalizacji i wszystkich okoliczności: ferii, wakacji lub obozu sportowego.

Czego nie obejmuje NNW dziecka?

Jak każda polisa, także ubezpieczenie szkolne od InterRisk przewiduje wyłączenia odpowiedzialności towarzystwa. Wypłata świadczenia nie wystąpi m.in. w sytuacjach:

 • umyślnego popełnienia czy usiłowania popełnienia przestępstwa,
 • popełnienia lub usiłowania popełnienia samobójstwa,
 • wypadku związanego z działaniami wojennymi,
 • wystąpienia choroby czy uszkodzenia ciała, które miały miejsce przed rozpoczęciem ochrony ubezpieczeniowej itd.

Ubezpieczenie na życie i zdrowie dziecka – jakie świadczenia znajdują się w pakiecie?

Ubezpieczenie życia dziecka zapewnia komfort psychiczny i jest zapewnieniem, że w razie nieprzewidzianej sytuacji nie będzie potrzeby zaciągania kredytu lub wydania oszczędności, by zadbać o stan zdrowia i rehabilitację najmłodszych. Pakiety mogą być dostosowane zarówno do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, jak i studentów.

Warto skorzystać z obszernego pakietu świadczeń, który pozwoli uchronić się przed skutkami różnych niespodziewanych sytuacji. Dla kogo może być przeznaczone ubezpieczenie NNW? Do najczęściej wybieranych pakietów z pewnością należy ubezpieczenie dla dzieci szkolnych, jednak ubezpieczyć się mogą także studenci.

Ubezpieczenie NNW dziecka obejmuje je ochroną przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Nie jest to uwarunkowane miejscem, w którym przebywa – ubezpieczenie obejmuje wypadki w szkole, galerii handlowej, obiekcie sportowym bądź instytucji kultury oraz podczas ferii i wakacji. Gdy dojdzie do sytuacji wymagającej skorzystania z pakietu świadczeń, odpowiednio dobrane ubezpieczenie dla uczniów może zapewnić świadczenia dzienne w wysokości nawet 100 zł za pobyt w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku, również w przypadku urazów wynikających z uprawiania sportu wyczynowego. Tutaj warto zaznaczyć, że każdy pakiet ubezpieczenia dziecka w szkole – wyższej, zawodowej lub podstawowej obejmuje różnego rodzaju aktywność fizyczną. Warto jednak zwrócić uwagę na wyłączenia – wśród nich często znajdują się sporty walki lub jazda konna. Dlatego przed zakupem polisy zwróć uwagę na zapisy dotyczące wyłączeń – znajdziesz je w OWU, czyli w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie dla ucznia – jakie ma zalety?

Sporo argumentów przemawia za tym, by kupić ubezpieczenie szkolne NNW. Podczas nieszczęśliwego wypadku, gdy niezbędny będzie pobyt w szpitalu, odpowiednio dobrane ubezpieczenie gwarantuje, że towarzystwo wypłaci do 100 zł za każdy dzień pobytu w placówce leczniczej – od pierwszego do dziesiątego dnia. Szkolne ubezpieczenie rekompensuje także zakup tak zwanych środków pomocniczych, czyli protez czy aparatów ortopedycznych. Polisa obejmuje również m.in. naprawy okularów uszkodzonych w trakcie zajęć lekcyjnych – to zdarzenie jest również objęte ochroną w ramach ubezpieczenia uczniów.

Kto może skorzystać z NNW szkolnego?

Oferta dedykowana jest dla rodziców i opiekunów prawnych, którzy chcą ubezpieczyć swoje dzieci uczęszczające do żłobków, przedszkoli i szkół, a także dla studentów do 25. roku życia.

Ile kosztuje ubezpieczenie NNW szkolne?

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, ile kosztuje ubezpieczenie dziecka szkolnego, możesz skorzystać z kalkulatora dostępnego na stronie CUK Ubezpieczenia. Odpowiednio dobrane ubezpieczenie dzieci w szkole pozwoli Ci dobrze się przygotować na każdą sytuację.

Dlaczego warto ubezpieczyć dziecko indywidualnie?

Ubezpieczenie szkolne NNW dla dziecka od InterRisk to bardzo rozbudowana ochrona dziecka. Taka indywidualna polisa NNW jest świetnym uzupełnieniem ubepzieczenia, proponowanego zazwyczaj na początku roku szkolnego w placówkach. Trzeba jednak wiedzieć, że polisa kupowana na własną rękę w InterRisk to o wiele wyższa suma ubezpieczenia niż w przypadku polisy, zawieranej przez rodziców w szkole. Oprócz tego zapewnia ochronę w trakcie uprawiania sportu. Polisa w InterRisk zapewnia szeroki zakres ochrony oraz wysokie sumy ubezpieczenia.

Jak wybrać ubezpieczenie NNW szkolne dziecka?

Opinie innych klientów to z pewnością dobry sposób na określenie jakości danej polisy. Odpowiednia oferta powinna zapewniać pomoc w wielu sytuacjach, nawet podczas zdarzeń takich jak pogryzienie przez psa czy ukąszenie lub użądlenie przez owady. Dzięki środkom wypłacanym z tytułu świadczeń rodzice mogą m.in. kupić lekarstwa niezbędne do uśmierzenia bólu; fundusze mogą być wykorzystane także w innych celach.

Na co zwracać uwagę przy zakupie ubezpieczenia NNW szkolnego?

Dopasuj polisę NNW do indywidualnych potrzeb. Kupując ubezpieczenie online na CUK.pl będziesz musiał wybrać odpowiedni dla swojego dziecka wariant. Dostępnych jest sześć opcji, które różnią się m.in. wysokością sumy ubezpieczenia. Na przykład najwyższy pakiet zapewnia wypłatę śwaidczenia w wysokości 120 000 zł za śmierć ubezpieczonego wskutek nieszczęśliwego wypadku. Wybierając opcję ubezpieczenia szkolnego, warto zwrócić także uwagę na jego zakres ochrony tak, by polisa zapewniała świadczenie w wielu sytuacjach. Jednak trzeba wiedzieć, że im wyższa suma ubezpieczenia i szerszy zakres ochrony, tym wyższa składka ubezpieczenia NNW.

Jakich dokumentów będę potrzebować?

By kupić ubezpieczenie szkolne NNW, będziesz potrzebował tylko podstawowych danych dziecka i swoich, czyli numer PESEL, imię nazwisko oraz adres zamieszkania. Dane te wpisujesz w wygodnym formularzu, a więc uzupełnianie informacji zajmie Ci tylko kilka minut.

NNW szkolne – które towarzystwo ubezpieczeń wybrać?

W CUK Ubezpieczenia przygotowaliśmy dla Ciebie i Twojego dziecka jedną z najlepszych na rynku polis. Ubezpieczenie szkolne NNW od InterRisk oferuje kilka wariantów, a podstawowa ochrona zaczyna się już od 32 zł rocznie!

Jak mogę wnioskować o wypłatę świadczenia?

By otrzymać świadczenie z ubezpieczenia szkolnego, trzeba zgłosić fakt zaistnienia zdarzenia (np. pobyt w szpitalu w wyniku choroby) w każdej jednostce organizacyjnej InterRisk. Jest na to 14 dni. W przypadku obrażeń ciała, ubezpieczone dziecko musi zostać poddane badaniu przez lekarza wskazanego przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

Ile jest wart uszczerbek na zdrowiu?

Wysokość wypłaty świadczenia ustala się na podstawie tabel procentowego uszczerbku na zdrowiu. Na przykład, w przypadku podstawowego wariantu ubezpieczenia szkolnego w InterRisk przysługuje 100 zł za 1% uszczerbku na zdrowiu. W przypadku złamania palca jest to 5%, a więc towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci 500 zł.

Kup ubezpieczenie szkolne online

Nie wszyscy rodzice mają czas, by złożyć osobistą wizytę w placówce CUK i porozmawiać o aktualnych ofertach. W takiej sytuacji świetnym rozwiązaniem jest skorzystanie z kalkulatora CUK. Ubezpieczenie ucznia będzie bardzo łatwe – kilka kliknięć, porównanie oferty i wypełnienie formularza płatności pozwoli Ci błyskawicznie zapewnić ochronę Twojemu dziecku na cały rok.

Szkolne ubezpieczenie dostępne w CUK można kupić dosłownie w kilka minut. Wystarczy wpisać odpowiednie dane, zazwyczaj są to podstawowe informacje dotyczące potrzeb ubezpieczeniowych. Kolejnym krokiem jest wybranie najlepszego wariantu polisy. Ubezpieczenie dziecka w szkole może się różnić czasem trwania ochrony oraz pakietem świadczeń. Korzystając z kalkulatora CUK, w łatwy sposób dowiesz się, która oferta będzie najlepsza. Jeżeli nie wiesz, jakie ubezpieczenie szkolne będzie najodpowiedniejsze, możesz skorzystać z porady doradcy podczas rozmowy w placówce lub przez telefon.

Ubezpieczenie NNW szkolne w CUK Ubezpieczenia

Ubezpieczenie NNW szkolne zapewnia zarówno wypłatę świadczenia w razie nieszczęśliwego wypadku, który skutkuje trwałym uszczerbkiem na zdrowiu, jak i śmiercią. Warto zabezpieczyć się na każdą ewentualność, np. kiedy Twoje dziecko złamie nogę lub rękę czy dozna urazu głowy. Wtedy dodatkowe wsparcie finansowe okaże się bezcenne. Co ciekawe, nasza oferta obejmuje również wyczynowe uprawianie sportu, za co nie musisz ponosić dodatkowych kosztów. Polisa działa przez całą dobę, niezależnie od miejsca pobytu. Nawet jeśli Twoje dziecko wybierze się na wycieczkę szkolną, obóz czy ferie, w razie trudnej sytuacji objętej ochroną, otrzyma wypłatę świadczenia.

Kalkulator ubezpieczeń NNW dziecka – jak to działa?

Jeśli Twoje dziecko uczęszcza do żłobka lub przedszkola, w porównywarce wskaż "Przedszkolak". Dzięki temu przygotowane przez CUK oferty będą dopasowane do Twoich potrzeb. Otrzymasz najważniejsze informacje na temat polisy, czyli jej cenę, sumę ubezpieczenia oraz opcje, które masz do wyboru. Ubezpieczenie NNW dla przedszkolaka zapewnia zarówno wypłatę świadczenia w razie nieszczęśliwego wypadku, który skutkuje trwałym uszczerbkiem na zdrowiu, jak i śmierć. Warto zabezpieczyć się na każdą ewentualność. Co ciekawe, obejmuje ono również wyczynowe uprawianie sportu, za co nie musisz ponosić dodatkowych kosztów.

Jak kupić polisę w kalkulatorze ubezpieczeń NNW dla dziecka?

Zakup ubezpieczenia w naszym kalkulatorze jest bardzo prosty. Wystarczy, że zaznaczysz najpierw czy polisa dotyczy przedszkolaka, czy ucznia, a następnie porównasz oferty. Kiedy zdecydujesz się na jedną z nich, do zawarcia polisy będą nam potrzebne podstawowe dane. Ich uzupełnienie zajmie Ci dosłownie kilka minut. Następnie, wybierz metodę płatności online. Wszystkie szczegóły oraz polisę otrzymasz na podany wcześniej adres e-mail. Poza tym, na każdym etapie możesz skorzystać z pomocy naszych doradców! Po opłaceniu składki Twoje dziecko będzie objęte ochroną.

Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń NNW dla dziecka?

Przede wszystkim, zakup polisy dla dziecka jest bardzo prosty. Wystarczy, że w kilka minut wypełnisz formularz, a oferty porównasz nawet za pomocą smartfona czy tableta. Możesz to zrobić w dowolnym czasie oraz miejscu. Porównywarka pozwoli Ci też zweryfikować zakres ochrony i cenę. Dowiesz się, kiedy możesz liczyć na wypłatę świadczenia ze strony towarzystwa. Dzięki temu możesz skorzystać z takiej oferty, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Wszystkie informacje podane są w jasny oraz przejrzysty sposób. Kalkulator jest łatwy w obsłudze, a zakup polisy błyskawiczny.

Jeśli nasze gotowe pakiety nie odpowiadają Twoim potrzebom, skontaktuj się z doradcą

Przejrzałeś warianty ubezpieczenia szkolnego dostępne na CUK.pl, jednak żadne z nich nie jest odpowiednie dla Twojego dziecka? Zadzwoń na infolinię lub przyjdź do placówki CUK, a nasi doradcy doradzą, jakie ubezpieczenie szkolne wybrać.

Najczęściej zadawane pytania

Jakie zdarzenia obejmuje ubezpieczenie dziecka?

Ubezpieczenie NNW szkolne w InterRisk to szeroki zakres ochrony. Polisa zapewnia wypłatę świadczenia m.in. za pobyt w szpitalu w wyniku choroby czy wypadku, czy w związku z doznaniem uszczerbku na zdrowiu. Pokrywa też koszty leczenia następstw nieszczęśliwego wypadku.
Obejmuje również wyczynowe uprawianie sportu oraz pakiet stomatologiczny czy HejtStop!, który jest programem pomocy ofiarom przemocy w internecie itd.

Jak i kiedy mogę wnioskować o wypłatę świadczenia?

Gdy dojdzie do zdarzenia, które jest objęte ubezpieczeniem (np. poważne zachorowanie) trzeba zgłosić się do jednostki organizacyjnej InterRisk w ciągu 14 dni od jego wystąpienia.

O czym pamiętać, wybierając NNW szkolne?

Przed zakupem polisy warto określić kilka istotnych kwestii. Długość obowiązywania umowy ubezpieczeniowej to jedna z najważniejszych spraw, gdy chodzi o ubezpieczenie szkolne – do kiedy trwa pełna ochrona? Ubezpieczenie zawieramy najczęściej na rok, więc termin, do którego będzie obowiązywać ubezpieczenie dziecka, zależy od daty zakupu polisy. Składkę zwykle można rozłożyć na raty, lecz suma należna za ubezpieczenie dziecka nie jest zwykle tak wysoka, aby było to koniecznie. Wszystko zależy od konfiguracji pakietu. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z kalkulatora NNW dla dziecka, umieszczonego na stronie CUK Ubezpieczenia. Znajdziesz tam także dokładne informacje na temat zakresu ubezpieczenia, dzięki czemu wybierzesz najkorzystniejszą ofertę dostosowaną do Waszych potrzeb.

Ubezpieczenie szkolne pozwoli Ci spokojnie rozpocząć każdy rok szkolny i bez obaw pozwolić swoim pociechom korzystać z zajęć sportowych, atrakcji turystycznych oraz odbywać praktyki zawodowe. To duże udogodnienie, które wpływa na komfort psychiczny i bezpieczeństwo całej rodziny.

Kiedy wygasa ubezpieczenie szkolne?

Polisa zawierana jest na rok. Kupując ubezpieczenie szkolne, zyskujesz 12-miesięczną ochronę dla Twojego dziecka. Po upływie tego czasu musisz odnowić polisę – ponownie podpisać umowę i opłacić składkę.

Czy ubezpieczenie szkolne pokrywa koszty zniszczonych okularów w wyniku nieszczęśliwego wypadku?

Tak. Zawarcie ubezpieczenia NNW szkolnego w firmie InterRisk zapewnia zwrot kosztów zakupu nowych okularów, które zostaną zniszczone na terenie placówki oświatowej w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń – do 300 zł.

Czy NNW szkolne obejmuje wypadki, które miały miejsce w czasie wakacji?

Tak. Ubezpieczenie szkolne działa przez cały rok, nie tylko podczas zajęć szkolnych, ale również przerwy wakacyjnej czy ferii.

Czy ubezpieczenie ucznia pokryje koszty związane z korepetycjami na skutek nieszczęśliwego zdarzenia?

Tak. Zawarcie ubezpieczenia NNW w InterRisk gwarantuje pomoc korepetytora, jeśli w wyniku nieprzewidzianego zdarzenia dziecko nie mogło uczęszczać na lekcje przez co najmniej 7 dni.

Ile wynosi odszkodowanie za załamaną nogę?

Według tabeli procentowego uszczerbku na zdrowiu, złamanie np. kości udowej to 6% uszczerbku na zdrowiu. Najwyższy wariant ubezpieczenia NNW w InterRisk zapewni więc świadczenie w wysokości 7200 zł.

Ile wynosi odszkodowanie za załamaną rękę?

W przypadku ubezpieczenia NNW szkolnego od InterRisk, złamanie czy skręcenie nadgarstka oznacza 1% uszczerbek na zdrowiu. Oznacza to, że w podstawowej wersji polisy, należy się wypłata świadczenia w wysokości 100 zł.

Ile wynosi odszkodowanie za złamany palec?

Złamanie palca stopy to 1% uszczerbek na zdrowiu, a to oznacza 600 zł świadczenia w przypadku najczęściej wybieranego wariantu polisy InterRisk.

Czy można mieć ubezpieczenie na życie w dwóch towarzystwach?

Tak. Bardzo częstą praktyką jest przystępowanie do indywidualnego ubezpieczenia NNW, chociaż dziecko ma już ubezpieczenie grupowe, zawarte w placówce oświatowej. Taka sytuacja powoduje, że w razie zaistnienia zdarzenia, objętego tymi dwiema polisami (np. uszkodzenia ciała), dziecko otrzyma podwójne odszkodowanie.