ładowanie

Czym jest ubezpieczenie NNW szkolne? Twoje dziecko tego potrzebuje!

Ubezpieczenie NNW szkolne to ochrona na wypadek następstw nieszczęśliwych wypadków, które zabezpiecza finansowo przed skutkami trwałego uszkodzenia ciała lub śmierci osoby ubezpieczonej. 
Złamania, zwichnięcia, rehabilitacja czy poważne zachorowanie może wiązać się z wysokimi wydatkami, które warto zabezpieczyć w ramach pakietu NNW szkolnego.  
Polisa działa również w czasie wakacji i ferii!  

Jaki jest zakres ubezpieczenia NNW szkolnego?

Ubezpieczenie NNW szkolne występuje w różnych wariantach. Warto dobrze poznać, co obejmuje, tak aby jej zakres był jak najbardziej zbliżony do codzienności Twojego dziecka. Dzieci są szczególnie narażone na nieszczęścia będące efektem wypadków komunikacyjnych, zwiększonej aktywności fizycznej, a także poważnych sezonowych chorób.

Co może obejmować polisa?

 • Pobyt w szpitalu wskutek wypadku lub choroby 
 • Zwrot kosztów leczenia, 
 • Pokrycie kosztów rehabilitacji dziecka oraz kosztów nabycia wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie będących przedmiotami ortopedycznymi i środkami pomocniczymi
 • Rozszerzenie zakresu o wyczynowe uprawianie sportu 
 • Wstrząśnienie mózgu w następstwie nieszczęśliwego wypadku 
 • Świadczenia, jeśli dziecko ugryzie kleszcz, pies, żmija lub owad,  
 • Pakiet stomatologiczny 
 • Pomocy psychologiczna dla dziecka.
 • Wsparcie informatyczne

Najważniejsze wyróżniki polisy:

 • Działa w szkole i poza nią.
 • Uszkodzenia ciała w następstwie nieszczęśliwego wypadku.
 • Pobyt w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub choroby
 • Jednorazowe świadczenie z tytułu operacji w wyniku nieszczęśliwego wypadku 
 • Wyczynowe uprawianie sportu w każdym wariancie ubezpieczenia.
 • Ukąszenie przez kleszcza. Organizacja i pokrycie kosztów badań i antybiotykoterapii.
 • Pakiet HejtStop! Zawierający wsparcie psychologiczne, prawne oraz IT 

Kto może skorzystać z NNW szkolnego? Skorzystaj i Ty!

Oferta dedykowana jest dla rodziców i opiekunów prawnych, którzy chcą ubezpieczyć swoje dzieci uczęszczające do żłobków, przedszkoli i szkół, a także dla studentów do 25 roku życia.

Ubezpieczenie dziecka – przygotuj się na każdą sytuację

Ubezpieczenie na życie dla dziecka to jeden ze sposobów na zapewnienie ochrony pociechom. Polisa może być dostosowana do wieku dzieci, a pakiet świadczeń przewidywać wypłatę środków w razie kontuzji, choroby lub najczarniejszego scenariusza, czyli śmierci dziecka. Ubezpieczenie NNW dziecka to również gwarancja pomocy finansowej w razie tak zwanych następstw nieszczęśliwych wypadków. Dzieci są narażone na różne urazy, dlatego warto przygotować się na każdą ewentualność.

NNW szkolne chroni również w czasie wakacji

 • Świadczenie za pobyt w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku - jeśli w następstwie wypadku niezbędna jest hospitalizacja, towarzystwo wypłaci: • nawet do 150 zł świadczenia za każdy dzień pobytu w szpitalu, pod warunkiem minimum dwudniowego pobytu (już od 1-go do 10-go dnia) • do 100 zł świadczenia za każdy dzień (od 11-go dnia) Np. w wyniku wypadku dziecko trafiło do szpitala na 3 dniową obserwację. Otrzymasz 450 zł świadczenia, które możecie przeznaczyć na dowolny cel! Co więcej, takie wsparcie jest gwarantowane już przy najniższym pakiecie. 

 • Świadczenie za pobyt w szpitalu w wyniku choroby - jeśli w następstwie choroby niezbędna jest hospitalizacja, towarzystwo wypłaci: • 100 zł świadczenia za każdy dzień pobytu w szpitalu (od 2-go dnia, pod warunkiem minimum trzydniowego pobytu w szpitalu) Np. jeżeli u Twojego dziecka zdiagnozowano COVID-19 i w związku z tym będzie wymagało hospitalizacji, Towarzystwo wypłaci Tobie 100 zł za każdy dzień pobytu w szpitalu (licząc od 2-go dnia pobytu). Taką możliwość daje Ci NNW dla dziecka nawet w najniższym pakiecie. 

 • W CUK Ubezpieczenia otrzymasz kompleksową ochronę na wypadek jeśli u Twojego dziecka na skutek ugryzienia przez kleszcza zdiagnozowana zostanie borelioza - towarzystwo wypłaci świadczenie w wysokości do 1.000 zł. Pakiet Kleszcz oraz zdiagnozowanie boreliozy zapewnia również pokrycie kosztów wizyt i badań diagnostycznych związanych z ugryzieniem przez kleszcza. 

 • Zwrot udokumentowanych kosztów zakupu lub naprawy okularów korekcyjnych lub aparatu słuchowego uszkodzonych w wyniku nieszczęśliwego wypadku na terenie placówki - do 300 zł.

 • Wypłata z tytułu pogryzienia przez psa, pokąsania/ukąszenia/użądlenia przez owady. Za otrzymane pieniądze możesz kupić niezbędne leki lub przeznaczyć na dowolny cel.

 • Świadczenie za oparzenie lub odmrożenie ciała (jeżeli dziecko uległo oparzeniu lub odmrożeniu minimum II stopnia).  

 • Świadczenie za zdiagnozowanie wady wrodzonej serca.

 • Pakiet Assistance EDU PLUS - obejmuje m.in.: • wizytę lekarza, wizytę pielęgniarki oraz dostawę leków (po nieszczęśliwym wypadku) • opiekę domową po hospitalizacji jeżeli dziecko w wyniku wypadku przebywało w szpitalu minimum 7 dni. Twoje dziecko uległo nieszczęśliwemu wypadkowi? Zadzwoń do Centrum Assistance i zamów wizytę lekarza do domu! 

 • Wyczynowe uprawianie sportu w zakresie - nie musisz za nie dodatkowo płacić. 

Ubezpieczenie na życie i zdrowie dziecka – jakie świadczenia znajdują się w pakiecie?

Ubezpieczenie życia dziecka zapewnia komfort psychiczny i jest zapewnieniem, że w razie nieprzewidzianej sytuacji nie będzie potrzeby zaciągania kredytu lub wydania oszczędności,  zadbać o stan zdrowia i rehabilitację najmłodszych. Pakiety mogą być dostosowane zarówno do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, jak i studentów.

Warto skorzystać z obszernego pakietu świadczeń, który pozwoli uchronić się przed skutkami różnych niespodziewanych sytuacji. Dla kogo może być przeznaczone ubezpieczenie NNW? Student może zostać objęty polisą – jednym z wariantów jest także ubezpieczenie na praktyki zawodowe. Do najczęściej wybieranych pakietów z pewnością należy ubezpieczenie szkolne.

Ubezpieczenie NNW dziecka obejmuje je ochroną przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Nie jest to uwarunkowane miejscem, w którym przebywa – ubezpieczenie obejmuje wypadki w szkole, galerii handlowej, obiekcie sportowym bądź instytucji kultury oraz podczas ferii i wakacji. Gdy dojdzie do sytuacji wymagającej skorzystania z pakietu świadczeń, odpowiednio dobrane ubezpieczenie dla uczniów może zapewnić świadczenia dzienne w wysokości nawet 150 zł już od 1. dnia pobytu w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku, również w przypadku urazów wynikających z uprawiania sportu wyczynowego. Tutaj warto zaznaczyć, że każdy pakiet ubezpieczenia dziecka w szkole – wyższej, zawodowej lub podstawowej obejmuje różnego rodzaju aktywność fizyczną. Warto jednak zwrócić uwagę na wyłączenia - wśród nich często znajdują się sporty walki lub jazda konna. Dlatego przed zakupem polisy zwróć uwagę na zapisy dotyczące wyłączeń - znajdziesz je w OWU, czyli w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Ile kosztuje ubezpieczenie NNW szkolne?

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, ile kosztuje ubezpieczenie dziecka szkolnego, możesz skorzystać z kalkulatora dostępnego na stronie CUK Ubezpieczenia. Odpowiednio dobrane ubezpieczenie dzieci w szkole pozwoli Ci dobrze się przygotować na każdą sytuację.

Szkolne ubezpieczenie można kupić dosłownie w kilka minut. Wystarczy wpisać odpowiednie dane, zazwyczaj są to podstawowe informacje dotyczące potrzeb ubezpieczeniowych. Kolejnym krokiem jest wybranie najlepszej polisy. Ubezpieczenie dziecka w szkole może się różnić czasem trwania ochrony oraz pakietem świadczeń. Korzystając z kalkulatora CUK, w łatwy sposób dowiesz się, która oferta będzie najlepsza. Jeżeli nie wiesz, jakie ubezpieczenie szkolne będzie najodpowiedniejsze, możesz skorzystać z porady doradcy podczas rozmowy w placówce lub przez telefon.

Co obejmuje ubezpieczenie sportowe dla dzieci?

Chcesz zapisać swoje dziecko na zajęcia ze sztuk walki? A może Twoje dziecko należy do klubu sportowego i bierze udział w zgrupowaniach lub meczach? Dobrym rozwiązaniem będzie ubezpieczenie szkolne NNW. Pakiet świadczeń obejmuje nie tylko podstawowe zdarzenia takie jak nieszczęśliwy wypadek w trakcie przerwy międzylekcyjnej lub w drodze do placówki edukacyjnej, lecz także ochronę podczas uprawiania sportu.
Ubezpieczenie szkolne pozwoli Ci przygotować się na wszystkie ewentualności – złamanie ręki, nogi czy przejście rehabilitacji, aby Twoje pociechy szybko mogły wrócić do pełnej sprawności. Świadczenia dotyczą każdej lokalizacji i wszystkich okoliczności: ferii, wakacji lub obozu sportowego.

Kup ubezpieczenie szkolne online

Nie wszyscy rodzice mają czas, by złożyć osobistą wizytę w placówce CUK i porozmawiać o aktualnych ofertach. W takiej sytuacji świetnym rozwiązaniem jest skorzystanie z kalkulatora CUK. Ubezpieczenie ucznia będzie bardzo łatwe – kilka kliknięć, porównanie oferty i wypełnienie formularza płatności pozwoli Ci błyskawicznie zapewnić ochronę Twojemu dziecku na cały rok.

Ubezpieczenie dla ucznia – jakie ma zalety?

Sporo argumentów przemawia za tym, by kupić ubezpieczenie dla ucznia. Podczas nieszczęśliwego wypadku, gdy niezbędna będzie hospitalizacja, odpowiednio dobrane ubezpieczenie gwarantuje, że towarzystwo wypłaci do 150 zł za każdy dzień pobytu w placówce leczniczej – od pierwszego do dziesiątego dnia. Ubezpieczenie ucznia rekompensuje także zakup tak zwanych środków pomocniczych, czyli protez czy aparatów ortopedycznych. Polisa obejmuje również m.in. naprawy okularów uszkodzonych w trakcie zajęć lekcyjnych - to zdarzenie jest również objęte ochroną w ramach ubezpieczenia uczniów.

Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie szkolne? Opinie innych klientów to z pewnością dobry sposób na określenie jakości danej polisy. Odpowiednia oferta powinna zapewniać pomoc w wielu sytuacjach, nawet podczas zdarzeń takich jak pogryzienie przez psa czy ukąszenie lub użądlenie przez owady. Dzięki środkom wypłacanym z tytułu świadczeń rodzice mogą m.in. kupić lekarstwa niezbędne do uśmierzenia bólu; fundusze mogą być wykorzystane także w innych celach.

Ubezpieczenie szkolne – o czym pamiętać przed wybraniem pakietu?

Posiadasz ubezpieczenie grupowe? Możesz rozszerzyć ochronę wykupując ubezpieczenie indywidualne dla dziecka. By zdobyć dokładne informacje na ten temat, możesz skontaktować się bezpośrednio ze swoim ubezpieczycielem lub zapytać doradców CUK o szczegóły skorzystania z takiej możliwości.

Przed zakupem polisy warto określić kilka istotnych kwestii. Długość obowiązywania umowy ubezpieczeniowej to jedna z najważniejszych spraw, gdy chodzi o ubezpieczenie szkolne – do kiedy trwa pełna ochrona? Ubezpieczenie zawieramy najczęściej na rok, więc termin, do którego będzie obowiązywać ubezpieczenie dziecka, zależy od daty zakupu polisy. Składkę zwykle można rozłożyć na raty, lecz suma należna za ubezpieczenie dziecka nie jest zwykle tak wysoka, aby było to koniecznie. Wszystko zależy od konfiguracji pakietu. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z kalkulatora NNW dla dziecka, umieszczonego na stronie CUK Ubezpieczenia. Znajdziesz tam także dokładne informacje na temat zakresu ubezpieczenia, dzięki czemu wybierzesz najkorzystniejszą ofertę dostosowaną do Waszych potrzeb.
Ubezpieczenie szkolne pozwoli Ci spokojnie rozpocząć każdy rok szkolny i bez obaw pozwolić swoim pociechom korzystać z zajęć sportowych, atrakcji turystycznych oraz odbywać praktyki zawodowe. To duże udogodnienie, które wpływa na komfort psychiczny i bezpieczeństwo całej rodziny.

Kalkulator ubezpieczeń NNW dziecka - jak to działa?

Jeśli Twoje dziecko uczęszcza do żłobka lub przedszkola, w porównywarce wskaż "Przedszkolak". Dzięki temu, przygotowane przez SuperCUK oferty będą dopasowane do Twoich potrzeb. Otrzymasz najważniejsze informacje na temat polisy, czyli jej cenę, sumę ubezpieczenia oraz opcje, które masz do wyboru. Ubezpieczenie NNW dla przedszkolaka zapewnia zarówno wypłatę świadczenia w razie nieszczęśliwego wypadku, który skutkuje trwałym uszczerbkiem na zdrowiu, jak i śmierć. Warto zabezpieczyć się na każdą ewentualność. Co ciekawe, obejmuje ono również wyczynowe uprawianie sportu, za co nie musisz ponosić dodatkowych kosztów.

Ubezpieczenie NNW szkolne w CUK Ubezpieczenia

Ubezpieczenie NNW szkolne zapewnia zarówno wypłatę świadczenia w razie nieszczęśliwego wypadku, który skutkuje trwałym uszczerbkiem na zdrowiu, jak i śmiercią. Warto zabezpieczyć się na każdą ewentualność, np. kiedy Twoje dziecko złamie nogę lub rękę czy dozna urazu głowy. Wtedy dodatkowe wsparcie finansowe okaże się bezcenne. Co ciekawe, nasza oferta obejmuje również wyczynowe uprawianie sportu, za co nie musisz ponosić dodatkowych kosztów. Polisa działa przez całą dobę, niezależnie od miejsca pobytu. Nawet jeśli Twoje dziecko wybierze się na wycieczkę szkolną, obóz czy ferie, w razie trudnej sytuacji objętej ochroną, otrzyma wypłatę świadczenia.

Jak kupić polisę w kalkulatorze ubezpieczeń NNW dla dziecka?

Zakup ubezpieczenia w naszym kalkulatorze jest bardzo prosty. Wystarczy, że zaznaczysz najpierw czy polisa dotyczy przedszkolaka czy ucznia, a następnie porównasz oferty. Kiedy zdecydujesz się na jedną z nich, do zawarcia polisy będą nam potrzebne podstawowe dane. Ich uzupełnienie zajmie Ci dosłownie kilka minut. Następnie, wybierz metodę płatności online. Wszystkie szczegóły oraz polisę otrzymasz na podany wcześniej adres e-mail. Poza tym, na każdym etapie możesz skorzystać z pomocy naszych doradców!

Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń NNW dla dziecka?

Przede wszystkim, zakup polisy dla dziecka jest bardzo prosty. Wystarczy, że w kilka minut wypełnisz formularz, a oferty porównasz nawet za pomocą smartfona czy tableta. Możesz to zrobić w dowolnym czasie oraz miejscu. Porównywarka pozwoli Ci też zweryfikować zakres ochrony i cenę. Dowiesz się, kiedy możesz liczyć na wypłatę świadczenia ze strony towarzystwa. Dzięki temu, możesz skorzystać z takiej oferty, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Wszystkie informacje podane są w jasny oraz przejrzysty sposób. Kalkulator jest łatwy w obsłudze, a zakup polisy błyskawiczny.

Więcej Mniej