ładowanie

Co to jest ubezpieczenie auto assistance?

To nic innego, jak dodatkowe ubezpieczenie komunikacyjne, które jest świetnym uzupełnieniem polisy OC auta. Assistance, podobnie jak autocasco należy do ubezpieczeń dobrowolnych. Oznacza to, że w myśl Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych właściciele pojazdów mechanicznych nie muszą go wykupować. Klasyczne ubezpieczenie to dodatkowy pakiet usług m.in.:

 • transportowych,
 • informacyjnych,
 • medycznych,
 • prawnych,
 • technicznych.

Auto assistance – samodzielnie czy jako dodatek?

Przeglądając oferty ubezpieczeń komunikacyjnych dostępnych na rynku, widzimy, że bardzo często ubezpieczenia assistance w podstawowej formie występują jako składowa OC lub AC. Jednak ubezpieczenie auto assistance jako osobny produkt jest znacznie ciekawszą ofertą o szerszym zakresie.

Kupując obowiązkowe OC, a nawet dobrowolne AC warto zdecydować się na dodatkową pomoc, zwłaszcza jeśli często jesteś w podróży. Podstawowe opcje to z reguły pomoc przy wypadku czy transport auta do miejsca docelowego. Jeśli zdecydujesz się na szeroki zakres usług, wtedy nawet brak paliwa w dalekiej podróży jest niestraszny.

Warto wspomnieć, że assistance jako osobne ubezpieczenie należy do rzadkości na rynku. Właśnie dlatego jedną z lepszych ofert na rynku jest oferta dostępna w CUK. O tym, dlaczego to tak dobry produkt piszemy poniżej.

Co zawiera oferta assistance w CUK?

Oferta, którą dla Ciebie przygotowaliśmy przewiduje bardzo szeroki zakres ubezpieczenia. Oto, jakie zdarzenia obejmuje nasze ubezpieczenie:

 • Gdy pojazd ulegnie awarii lub zdarzy się wypadek czy dojdzie do kolizji, ubezpieczenie zapewnia dojazd do miejsca zdarzenia odpowiednich specjalistów w celu udzielenia doraźnej pomocy drogowej, a jeśli jest to niemożliwe – holowanie do najbliższego warsztatu lub takiego wskazanego przez ubezpieczonego. W zależności od wariantu możesz liczyć na holowanie w ramach limitu kilometrów od 150 km do nawet 2000 km!
 • Ubezpieczony kierowca otrzymuje samochód zastępczy nawet do 21 dni!
 • Transport pasażerów samochodu, by dotarli do celu podróży lub do miejsca zamieszkania.
 • Dostarczenie paliwa, jeśli nagle go nam zabraknie.
 • Transport przyczepy.
 • Organizację i pokrycie kosztów parkowania na parkingu strzeżonym nawet do 5 dób.
 • Zakwaterowanie w hotelu, jeśli do zdarzenia dojdzie w trasie.
 • Pomoc w razie zatrzaśniętych kluczyków.
 • Wsparcie w razie rozładowania akumulatora.
 • Pomoc tłumacza, jeśli np. do wypadku doszło za granicą itd.

Pomoc ubezpieczyciela w razie wypadku czy innego zdarzenia jest nieodzowna, jeśli jesteś za granicą i nie znasz języka. To także duże udogodnienie na miejscu, w kraju. Zakres świadczenia ustalasz samodzielnie na podstawie dostępnych wariantów.

Możesz zdecydować się na pakiet:

 • Mini,
 • Podstawowy,
 • Rozszerzony,
 • Premium.

Assistance krótkoterminowe czy całoroczne? Wybierz wariant dla siebie

Wiedząc, że pomoc w drodze nie jest potrzebna cały rok w takiej samej formie, przygotowaliśmy dla Ciebie ofertę tak, byś mógł ubezpieczenie dostosować do swoich potrzeb. Na co dzień przyda Ci się klasyczne assistance? Wtedy wybierz spośród wariantów na cały rok.

A może wyjeżdżasz na wakacje i potrzebujesz ochronę ubezpieczeniową tylko na wybrany okres? Możesz zdecydować się na krótkoterminowe assistance. Twoje auto, Ciebie oraz pasażerów samochodu obejmiemy ochroną na wybrany przez Ciebie okres. Możesz zdecydować się na ubezpieczenie assistance trwające 7, 14 lub30 dni. Za każdą ofertę zapłacisz stosowną stawkę.

Sam decydujesz o okresie obowiązywania świadczenia tak, by dostosować polisę do potrzeb, a także możliwości finansowych.

Ofertę, którego towarzystwa znajdziesz w kalkulatorze assistance?

W naszej multiagencji współpracujemy tylko ze sprawdzonymi towarzystwami. Przygotowując ofertę assistance zdecydowaliśmy się na kolaborację ze światowym liderem w ramach usług pomocowych. Oferta dostępna w CUK to polisa TU Europa. To firma z dużym doświadczeniem w branży ubezpieczeniowej.

Wykupienie ubezpieczenia assistance w CUK to pewność, że usługi będą świadczone na najwyższym poziomie, a Ty dołączysz do tysięcy zadowolonych klientów. Assistance przygotowane z TU Europa to jedna z najlepszych ofert dostępnych na rynku w dziedzinie usług pomocowych! Ubezpieczyciel zapewnia szeroki pakiet usług, świadczy je 24/7!

Kiedy warto kupić ubezpieczenie assistance w CUK?

Polisa assistance dostępna na CUK.pl to świetne rozwiązanie w przypadku tych osób, które są bardzo często w trasie – niezależnie od tego czy jeżdżą dużo prywatnie, czy służbowo. Mając do dyspozycji dodatkowe usługi pomocowe możesz się czuć komfortowo za kółkiem, nawet jeśli przerażają Cię nieprzewidziane awarie na drodze. Nie musisz martwić się, że nie masz wprawy, jeśli chodzi o wymianę koła, bo załatwimy to za Ciebie w ramach polisy.

Assistance w CUK warto także kupić, jeśli wybierasz się samochodem na wakacje. Wariant obejmujący pomoc za granicą kraju pomoże złamać barierę językową. Jeśli samochód ulegnie awarii daleko od miejsca zamieszkania, możesz liczyć na nocleg zorganizowany na koszt ubezpieczyciela. Każda podróż z ubezpieczeniem assistance będzie przebiegać spokojnie.

Ubezpieczenie assistance w CUK to także świetna oferta dla właścicieli starszych samochodów. Przeglądając oferty widzimy, że ubezpieczyciele niechętnie zapewniają ochronę ubezpieczeniową dla starszych pojazdów - 10. letnich czy 15. letnich. W ramach CUK Assistance możesz natomiast ubezpieczyć auto bez limitu wieku. W CUK nie zapłacisz dodatkowo za polisę takiego auta, na taką samą ochronę może liczyć właściciel nowego, jak i starego pojazdu – oczywiście w ramach dostępnego pakietu.

Jakie ubezpieczenia znajdziesz w naszym kalkulatorze assistance?

W kalkulatorze CUK znajdziesz ubezpieczenie pełne, na cały rok, a także assistance krótkoterminowe. W ramach poszczególnych wariantów spotkasz elementy ubezpieczania opon, a także – dodatkowo – NNW, czyli ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków.

Jeśli zainteresowany jesteś ubezpieczeniem OC lub AC, zapraszamy do naszego innego narzędzia – kalkulatora OC i AC.

Jak działa kalkulator assistance na cuk.pl?

W naszym kalkulatorze assistance bezpłatnie i niezobowiązująco możesz porównać warianty ubezpieczenia przygotowanego wraz z towarzystwem TU Europa. Najpierw musisz wybrać typ pojazdu – czy jesteś zainteresowany polisą dla aut osobowych czy motocykli? By zobaczyć, jakie ubezpieczenie assistance przygotowaliśmy musisz zapoznać się z regulaminem i zaznaczyć odpowiednie pole. Po tym kroku zobaczysz cztery warianty ubezpieczenia. Dane przedstawione są w przejrzystej tabeli. Do wyboru masz także assistance krótkoterminowe. Jeśli chcesz, możesz doczytać więcej na temat konkretnych usług w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) i tę opcję rekomendujemy. Gdy już zdecydujesz się na dany wariant, kliknij "Kup online", by przejść do formularza. Wybierz teraz zakres i okres ochrony, wpisz dane swoje i swojego auta i przejdź do płatności.

Gotowe, polisę prześlemy Ci na adres mailowy!

Dlaczego warto skorzystać z naszej porównywarki polis assistance?

Nie porównując ofert ubezpieczeniowych można łatwo niedoszacować lub przepłacić za ubezpieczenie. Najlepsze assistance to takie, które perfekcyjnie dopasowane jest do naszych potrzeb. Wyobraźmy sobie taką sytuację. Często jeździsz autem po mieście i ewentualnie do znajomych, mieszkających miejscowość obok. Wystarczy więc, że ubezpieczenie obejmie ochroną w razie awarii czy innego zdarzenia na terenie Polski. Możesz się wtedy rozejrzeć za ubezpieczeniem OC, które obejmuje tzw. assistance mini. Jeśli bez auta czujesz się jak bez ręki, zadbać warto także o samochód zastępczy w razie naprawy.

Jednak gdy wybierasz się na wakacje za granicą, podstawowe ubezpieczenie może nie wystarczyć. Dobrze jest wtedy ubezpieczenie podróży rozszerzyć o takie assistance, które zapewni pomoc w dalekiej trasie – na przykład holowanie czy nocleg w hotelu.

Faktem jest, że za większy zakres ochrony musimy dodatkowo zapłacić. Gdybyśmy nie porównywali ofert może okazać się, że płacimy za coś, z czego nigdy nie skorzystamy. I w drugą stronę – decydując się na najtańsze i najprostsze ubezpieczenie assistance, które nie jest dopasowane do naszych wymagań, będziemy musieli dopłacać z własnej kieszeni, gdy dojdzie do szkody.

Ile zapłacisz za assistance w CUK?

Wszystko zależy od rodzaju pojazdu, zakresu ochrony, na jaką się zdecydujesz, a także czasu obowiązywania ochrony. Krótkoterminowe assistance na 7 dni kosztuje od kilkunastu złotych w przypadku CUK Assistance Mini. W przypadku bardziej szczegółowej ochrony musisz liczyć się z większym wydatkiem. Najbardziej rozbudowana polisa, której zakres terytorialny to nie tylko Polska, ale i Europa, a w jej ramach możesz liczyć np. na holowanie auta aż do 2000 km i pojazd zastępczy. Przy zakupie ubezpieczenia możesz także zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie NNW. Sprawdź w naszym narzędziu kalkulator assistance co jeszcze przewiduje ubezpieczenie w poszczególnych wariantów.

Warto zaznaczyć, że inną składkę zapłacisz za ubezpieczenie auta osobowego, terenowego, a inną w przypadku motocykli.

Co zrobić w razie problemów lub pytań odnośnie do auto assistance?

Nasz kalkulator assistance przekazuje informacje w sposób uporządkowany. Dane przedstawione są w przejrzystej tabeli, tak, by można było łatwo odczytać, co zawiera dany wariant ubezpieczenia. Przewidujemy aż 4 opcje ubezpieczenia. Łatwo dostępne są także Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU), w którym dostępne są szczegóły umowy ubezpieczenia. Jednak, jeśli coś jest dla Ciebie niejasne, chcesz dowiedzieć się więcej na temat konkretnych usług, jak działa dokładnie dany wariant ubezpieczenia lub masz wątpliwości, czy dobrze rozumiesz zapisy w OWU, możesz w każdej chwili porozmawiać z naszymi konsultantami. Skontaktuj się z nami wybierając odpowiedni przycisk lub znajdź najbliższą placówkę. Masz do wyboru trzy opcje wykupienia ubezpieczenia – online dzięki kalkulatorowi, w placówce lub przez telefon.