Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Pomoc prawna dla każdego!

14/05/2015

CUK Ubezpieczenia, chcąc wyjść naprzeciw indywidualnym potrzebom swoich klientów wprowadził nową, darmową usługę. Doradztwo prawne oferowane jest na zasadzie nieodpłatnego dodatku do każdej rocznej polisy wykupionej w CUK. Usługa jest dostępna dzięki współpracy multiagencji z firmą prawniczą Availo, która specjalizuje się w obsłudze prawnej z wielu dziedzin związanych z życiem prywatnym.

W ramach podpisanej umowy klient CUK może korzystać z konsultacji prawnych przez telefon, zawsze kiedy tego potrzebuje. Poradę otrzyma natychmiast. Prawnicy komunikują się w jasny i zrozumiały sposób, wskazując możliwe rozwiązania w danej sytuacji – tłumaczy Grzegorz Wróblewski z CUK Ubezpieczenia

Nieznajomość przepisów szkodzi. Codzienne sprawy, takie jak reklamacja, kolizja drogowa, zakup mieszkania czy budowa domu, rejestracja firmy, rozwód, śmierć kogoś bliskiego itp., wszystkie te zdarzenia pociągają za sobą szereg czynności, które należy wykonać z poszanowaniem prawa. Niezbędna wiedza prawnicza, poszukiwana w Internecie, nie zawsze przynosi zamierzone efekty. Porady bywają chybione bądź niekompletne, a czasem wręcz zupełnie błędne.

W świetle niedawno przyjętej rządowej ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, która planowo wejdzie w życie na początku przyszłego roku, oferowane przez CUK porady prawne to krok ku poprawie jakości usług oferowanych klientom firm ubezpieczeniowych – podsumowuje Wróblewski.

Rządowy projekt ustawy przewiduje bezpłatny dostęp do porad prawnych dla niezamożnych obywateli na poziomie lokalnym. O pomoc taką będą mogły zwracać się osoby uprawnione do świadczeń z pomocy społecznej, posiadacze Karty Dużej Rodziny, kombatanci i weterani oraz poszkodowani na skutek klęsk żywiołowych, katastrof naturalnych i awarii technicznych, oraz osoby, które ukończyły 75 lat.

Usługa Pomocy Prawnej CUK jest praktycznym rozwiązaniem dla każdego, kto potrzebuje konsultacji prawnika. Nie ma tu żadnych ograniczeń jeżeli chodzi o status społeczny, czy miejsce zamieszkania. Porady udzielane są telefonicznie. W ramach zawartej przez Klientów CUK polisy, dostają oni darmowy dostęp do 5 porad prawnych w każdej sprawie wymagającej wiedzy prawniczej – tłumaczy Wróblewski.

2015-05-14

keyboard_arrow_up